Ndeshje miqesore Shqiperi-Norvegji

Sot ne oren 19 me oren lokale luhet ne Elbasan Arena ndeshja miqesore Shqiperi-Norvegji. Si mendoni do te dale rezultati?

A post was merged into an existing topic: Diskutim i lirë - Mars 2018

Norvegjezet jane mire, ky do te jete test i vertet per Panucci…i cili nuk shtyhet as me vaj e as me uthull !

Do Te fitojme ne nese shenojme me teper gola se ata :blush:

s’kemi nivel individualisht. perpjekje e madhe me bere tre pasa, jo me shume. dhe normal perveç Hysaj dhe Strakoshes qe luajne rregullisht te tjeret s’jane lojtare formacioni baze. ata s’kane besim tek vetja akoma, jo me shume.

Dobet. Lojtaret qe u provune ne mesfushe nuk e kane autoritetin me marr persioer per te nxier ekipin perpara. Dylufitim tek per tek na moren shpirtin. Te tanet stermundohen me nxier topin nga trafiku dhe s’munden ta qarkullojne topin pothujse fare.Nderkohe kundershtari e qarkullon topin mjaft mire,shume te forte fizikisht por skane naj kualiet ne sulm,perndrysh do t’na rrasnin nja tre-kater petlla.

1 Like

Shtypi I eshte qepur panucit .se cfare presin Te beje panuci me lojtare qe mezi aktivizohen ne klube qe si ka degjuar kush .

Mbrojtja e rreshtuar gabim shumicen e rasteve. Problem i madh per Panuccin.

Hollanda i rrasi tre Ronaldos ne pjese te pare ne shpi te vet.

ishte gabim ne fakt nje italian i dyte. per vete faktin qe futbolli modern ka ndryshuar. italianet vete luajne futboll te vjeter, nuk arriten te kualifikohen as vete. nuk e kane kuptuar akoma futbollin modern, çfare ka ndryshuar ne te.

ne na ben presing dhe malta, jo keto ekipet nordike qe tek fiziku dhe ormonet kane vite qe bazohen. neve s’i bejme presing asnjonit. PRESINGU eshte ndryshimi tek futbolli i sotem. s’te lejne me lujt, te bllokojne qe ne fushe tate, s’te jene hapesire me nxjerr topin me e qarkullu. etj. ata vete lujn lart dhe kjo ju jep lehtesi qarkullimi. jane me afer portes se tjetrit.

panuçin atje e kritikojne jo per keto qe thashe une por se s’po fiton. do te filloje dhe ky t’u kujtoje se çfare lojtaresh kemi, qe t’ja u mbylle gojen atyre gazetarve tane kllufa.

po italianet kane probleme vete tek modernizimi i lojes. kane ngel mbrapa.

ishte po ashtu ndeshje miqesore. ata luanin pa presion fare. neve me presion. ne ndeshje prej verteti mund te ishte me lehte per ne, se edhe ata do te luanin nen presion psikollogjik.

Vetem per norvegjine ishte ndeshje miqesore?

Ca miqsore per Norvegjin! I shkepen ne brryla e shkelma. Ne min e 94 bene ndrrim me fitu sekonda per me siguru fitoren. Neshje miqsore!

sa doli neshja Pjeter

Gjithsesi meqe miqesoret jane mundesia pothuaj e vetme me provu taktika dhe formacione, rezultati nuk eshte prioritet. S’eshte kurrfare katastrofe humbja e sotme.

Perndryshe berrylat e shqelmat s’jane arsye, se s’po lunin femije kopshti me gladiatore.

miqesore dmth ku humbja nuk te shqeteson. se ne fakt as per ta e as per ne s’ishte ndeshje miqesore, sepse edhe keto llogariten sot ne vendosjen ne listen e ekipeve, nga e cila paguhen edhe kombetaret prej Fifa apo Uefa-s.
po ata (perendimoret ne pergjithesi) jane me superiore nga ne kur luajne pa presion fare. neve kemi kompleksin e inferioritetit edhe tek figurat me te shquara te kombit, ne keto momente, siç jane Kadereja me shoke, jo tek me te ultit ne rang, lojtaret.
problemet tona jane me veten tone me shume. norvegjia vendi me i pasur i europes, shqiperia vendi me i varfer, etj, etj. lujn te gjitha keto ne futboll.

Humem Pjer,0-1.

Po bre po. Me pas fitu sonte shqiperia 1:0, e kishe mbushe ketu me carcafe qysh fiton populli i lashte pellazg e qysh kemi karakter se jemi autoktone, i mposhtem nordiket e plogshte te perendimit dekadent :smiley:

Fjale, zoteri, vetem fjale.

ti ke paragjykime mik prej kosoves. prej kompleksit te inferioritetit nga i cili je i prekur edhe ti. une kritikoj se ne luajtem keq, jo se humben. se eshte veshtire te fitosh ne futboll, jo per gje.

ndersa ti erdhe direkt ketu me la hakun si kosovar qe je. dhe qe vetem humbje keni kryer deri sot. je tinezar ti miku i kosoves. dyshoj bile per origjinen shqiptare tende, me ta thon hapur. se nuk eshte shqiptari i vertet tinzar.

Ai Ramadani lujti sh mire para mbrojtjes, por nuk ishte ne gjendje me ndertu asgja perpara. Qaka ndonse me te dhene te mira teknike,i patakat. Te pakten Kacajn duhej ta kishte thirrur.Grezda i izolum,megjithse u perpoq me ca me veprime individuale . Vazhdojne te kene besim te Andi Lila. E tmerrshme.