Ndeshjet e sotme në Champions League

Sot në mbrëmje do të luhen edhe 8 ndeshjet e fundit të vlefshme për fazën e grupeve në Champions League. Pa dyshim ndeshja që pritet të jetë nën vëzhgimin e të gjithëve është përballja mes Real Madridit dhe Dortmundit. Skuadra e Zidanes do të kërkojë fitoren me çdo kusht për të marrë kreun e Grupit F.

Ndeshjet e tjera do të jenë të vlefshme për Grupet E,G dhe H.

1 Like

dozoti fitojm

1 Like

shyqyr qi fitum

1 Like

Gjynof Arsenali :frowning:

Gjynoh Bayern, ka per t’tdal me kpuc t’kuqe :stuck_out_tongue:

po ca champions league or mik! sot i behet formaliteti baltimores

Do i lej xbath thue ? :slight_smile:

Do ia gjejme anen mesesben

Ja edhe tabela e plotë:

1 Like

po ca thu mo Fiqo, ca thu mo xhan. I lame dhe 14 pike per ta bo ndeshjen cik interesante dhe pastaj i nguli gozhden e funit arkivolit

Këtë javë luhet në 5 supersfida:

Me fillim prej 20:45 të shtunën, në fushën e “Juventus Stadium” zbresin dy skuadrat më të fuqishme të futbollit italian në vitet e fundit, Juve dhe Roma.

Edhe këtë herë 90-minutëshi në fushë pritet të jetë shumë emocionues, me bardhezinjtë që kanë katër pikë më shumë në tabelë se verdhekuqët.

Të dielën në 16:45 zhvillohet klasikja holandeze, Ajax – PSV, ndërsa në 17:00 në “Etihad” zhvillohet super-ndeshja mes Manchester Cityt dhe Arsenalit.

Nga La Liga vjen derbi i nxehtë katalunas ndërmjet Barcelonës dhe Espanyolit, që zhvillohet në 20:45 në “Camp Nou”.

Kënqësitë futbollistike vazhdojnë edhe të hënën, me derbin lokal mes Evertonit dhe Liverpoolit, sfidë e cila luhet në “Goodison Park”.

Juventus – Roma, e shtune 20:45 (Serie A)
Ajax – PSV, të dielën 16:45 (Eredivisie)
Manchester City – Arsenal, e diel 17:00 (Premierliga)
Barcelona – Espanyol, e diel 20:45 (La Liga)
Everton – Liverpool, të hënën 21:00 (Premierliga)

PMTP!
1-1 me korchen

update: 1-2!

Kisha kohë pa e parë Partizanin të luante kështu, bravo

Çfarë humbi idioti e pee…boooooo

si nuk e shofim mo shoku; qr punes!
ca t’i bosh fierakut…

Mëkat, do e mbyllte ndeshjen, na bënë me zemer keta min të fundit

Sa te kemi Fevziun arbiter mos u tutni se 3 piket jane ne xhep.

Sul Starova ia q…robt e ngrejti ne tako autobuzin. Megjithate … Myte, myte Partizon.

Ça thu mer Qemolo, e mytem Korçen, pastaj fituesi nuk gjykohet, luajtëm një futboll të kujdesshëm, ishim cinikë deri në mbarim, e merituam në fund të fundit