Ndihmoni spitalet ne Shqiperi

2 Likes

Sa keq , nje teme e tlle nuk terheq fare vemendjen e peshqve…

Duan te gjithe te debatojne qyl per politiken

1 Like

Llafe patriotike kemi shume por kur vjen fjala te veprat, edhe ata qe hiqen se kane rroga te mira nuk duken.

1 Like

Ku jane ata qe i hidheshin shkabes e mua ne fyt kur permendej ndihma e emigranteve, ja pra ka tema 1 jave ketu s’degjohet njeri ,po ze merimanga

1 Like

"Mos ka ndodhur gje andej nga magazina?"
Ne kemi hallin e Izraelit, ti thu patriotizem.:coffee:

M’u desh te beja ca kerkime per kete te sigurohesha qe s’eshte ndonje mashtrim. It’s legit qe thone nga juesej.

1 Like

Cfare po pret ti, qe sa here dikush ben dicka te vije te peshku e te rrahe gjoksin “ja c’bera une”? Jo per t’i dale ndokujt ne mbrojtje, por nga eksperienca ime, ata qe bejne llogje nuk i ke per gjera te tilla. Kjo s’domethene se ata qe nuk komentojne jane te gjithe duke ndihmuar, por edhe s’mund t’i futesh te gjithe ne nje thes. Shume njerez ndihmojne me menyra te tjera, jo domosdoshmerisht me para.

1 Like

E drejte. Edhe ata qe po e organizojne nuk banojne ne Shqiperi.

Peshku nuk eshte blog bamiresie (falemnderit gjembi gjithsesi per artikullin) po eshte nje blog rreth shqiptareve (kudo qe keta ndodhen) dhe rreth Shqiperise. Nuk eshte nevoja ti kerkohet ketu njerezve llogari se sa kane ndermend te ndihmojne atdheun dhe sa jo.
Tek “Jeta osh qejf” ne FB me ka rene ne sy numri i larte i emigranteve qe jane te gatshem te japin para njerezve ne Shqiperi qe kane semundje te renda dhe u duhet operim jashte shtetit. Nje shembull goxha pozitiv. Emigranti eshte nje ndihme me teper financiare, persa kohe qe ai nuk kthehet ne vend, ai nuk ndihmon dot me shume. Pra duhet edhe organizimi i shqiptareve te mbetur atje. Nje metode e mire (e di po perseritem) eshte pra puna vullnetare. Nuk duhet te presesh gjithmone te paguhesh vetem se po ben nje pune per vendin tend. Ky mentalitet eshte i veshtire te hyje te shqiptaret. Fatkeqesisht.

Ca pune vullnetare kerkon ti ne kete rast nga shqiptaret ketu ? Te behen 10000 veta e ta terheqin kontenjerin zvarre neper bote deri sa te arrije ne Kavaje ? Se mire nga ana financiare na qekan emigrantet qe ndihmojne gjithmone

Patriotizmi mbaron aty ku fillon puna vullnetare! Me pak fjale u zgjidhen problemet.