Ndodhi të çuditshme me faqen e parë të RD-së

Faqja e parë e numrit të djeshëm të gazetës Rilindja Demokratike ka ngjallur një debat me akuza të ndërsjellta për manipulim me fotografinë e përdorur. Fillimisht ishin disa kritikë të PD-së në rrjet që akuzuan gazetën se kishte manipuluar fotografinë me Photoshop. Por nga ana e saj RD u përgjigj se në manipulimin nuk e kanë kryer ata, por njerëzit pranë Ramës për ta bërë Rilindjen Demokratike dhe PD-në të dukej keq. RD theksoi se faqja e parë e manipuluar nuk ishte faqja e parë e botuar nga ata dhe ofroi një version të faqes së parë së gazetës ku fotoja ishte e pamanipuluar.

Peshkupaujë.com u përpoq të verifikonte të vërtetën paraditen e djeshme dhe shkarkoi këtë imazh të gazetës nga faqja zyrtare e RD, rd.al. Ky është dokumenti i patjetërsuar siç u shkarkua nga RD.al. Në këtë imazh shihet qartë ndërhyrja.

Më vonë, në faqen rd.al, ky dokument është zëvendësuar me versionin e pamanipuluar.

Por për t’i dhënë zgjidhje kësaj dileme na ndihmojnë kopjet e shtypura atë mëngjes, kur RD ka përdorur një imazh të tjetërsuar të protestës. Duhet të them se në imazhin e paprekur protesta duket mjaft e madhe, dhe nuk kuptoj arsyen pse kjo foto është manipuluar me Photoshop. Në çdo rast, nga ana gazetareske përbën një abuzim të tepruar, e krejt të panevojshëm.

Gazeta Rilindja Demokratike siç doli në shtyp më 14 Maj 2017.

Ky është sabotim nga forca agjenturore, armike të Republikës së Re. Rroftë PD dhe shoku Lulëzim Basha në krye.

Asgje per tu çuditur. Në Iranin e ajatollaheve, kjo eshte praktika e perditshme e mediave :grinning:

doni më per BeLULin ? (Iranin)

:joy:

Si ka mundesi ?

Dikush mund te thote se fotoja e paprekur eshte me pak e manipuluar se fotoja e prekur. Dikushi e ka gabim them une, dhe dua ti kujtoj blendit dhe te tjereve se pjesmarrja e shoqates se binjakeve ne kete proteste ( ne balle te protestes bile ) duhet pershendetur.

1 Like

Shajzen asnje imazh me gra gjysem apo komplet te zhveshura ne ate portal. :scream_cat: Shyqyr thashe me vehte, me ne fund mund te lexoj ndonje artikull pa dhjetra belfies ne ane te tij, po ja duhet te perballem me ‘profesionalizmin’ dhe ‘asnjeanshmerine’ e RD-se.

…komunistet e kane pasur zakon tere jeten,qe nga 44 qe e bojne dobicin dhe perpiqen me ja lone te tjereve ne dere,dmth vetem sa te shikojne te tjeret sikur e ke pjelle ti dobicin.sepse sa ta marri vesh lagja qe ti se ke pjelle iku nami ke molla e kuqe thote populli.Tashi pasi e conje ke dera e tjetrit nxjerin fuksat si puna e ketyre siper qe te bojne demaskim me demek te dobicit qe na paska bo RD-ja. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Rd ka dashur te beje imaxhin me te gjere, dhe i ka bere efektin pasqyre

Fokusi eshte larg per te tregu sa shune njerez ka larg

Rama po i ben fotoshop tere Shqiperise,“opozita” e emeruar fokusohet tek nje foto e RD-se…

Sic ju paralajmerova …mbasi Qendrestaret lane Tangat ne Uraganin per Republiken e Re me Rraqet e vjetra…mu aty nshesh, e mbasi nuk e depilun dot kokekuqen…tani lufta eshte per jete a vdekje…me Photoshop per te rregullu imazhin mediatik si cdo Tranvesitite ne krize. Ah se harrova, qendrestaret do futen edhe te SurratQitapi i Edvinit e do ja numerojne te tera…nje e nga nje…Heroikisht :v:
Gezofshi REpubliken e Re …a ja ndieni ndopak arome???

Basha mesazh të rëndësishëm vetë pak orë para takimit me zyrtarin e lartë amerikan

“Vetëm Parlamenti i Republikës Popullore Socialiste të Shqiqërisë I Pali Miskes e Lenka Cukos nuk kishte sherre, sepse dajaku, plumbi, internimi ishte në rend të ditës. Sa më pak sherr në parlament, aq më shumë njerëz të internuar. Sa më pak të flitet në parlament, aq më shumë shtypet e vidhet populli. Po ta marrim edhe me gjuhën e tij naive në kufijtë e idiotësisë po i them ta harrojë se do të ketë një parlament të emëruar nga droga e krimi, parlament monist. Nuk ke për ta pasur as një një orë. Thirri mendjes për ëndërrat diktatoriale që ke se përndryshe të vjen fundi i diktatorit”,- tha Basha :v:

Kaposh nuk ka pakete amerikone dhe Edvini nuk ua dorezo pushtetin ne tavoline.
Zgjedhjet behen edhe pa opoziten kur opozita zbaton te drejten e saj demokratike te bojkotit, tha Amerikoni YEE…

Tani shajeni peder e kinez ket Amerikonin dhe Bohuni gati e urdheroni ne Shqypni te cliroheni…si e dini vete…:v:

Amerikaneve dhe gjithe botes perendimore i intereson vetem stabiliteti, edhe ne kurriz te demokracise ne Shqiperi. Por ne shqiptareve na intetereson me shume demokracia, le te ndertojme njehere demokracine, pastaj te sigurojme stabilitetin ne te, so falemnderit yee.

1 Like

zhardin,

kape ket frazen qe ilustron videon tende me 4 figura dhe kater nivele te shpirtit njerzor te zbuluar nga psikologjia e thellesise:

L’anima du quatrième niveau, stade le plus élevé correspond à une sagesse transcendante, sous l’image d’Athena, la sophia des gnostiques, les initiatrice et les muses. La dimension féminine entre en étroite relation avec la dimension masculine - Elysabeth Leblanc

BE njeh zgjedhjet e ardhshme. Me apo pa opozite

TE TJERAT JANE PALLAVRA

Zoti Yee deklaroji se SHBA garanton se nuk ka asnje Plan nga KM Rama te kapi zgjedhjet.

Hajdeni qendrestar shkoni tek Lana me mor avdes se aq men keni kur ngrini qadra anadollake me premtimet e Likes.

Sipas tij, SHBA do të njohë cdo zgjedhje, e cila do të certifikohet nga KQZ, OSBE/ODIHR dhe vëzhguesit dnërkombëtarë.

:wink:

https://www.vizionplus.tv/hoyt-brian-yee-nis-misionin-ne-tirane-shansi-i-fundit-per-krizen/

Cfare ka ndonje lajm te ri ? Ca the ky buckoja nga amerika? A u taku me lulin, apo ky i fundit nuk denoj fare ta takoje? Me thane qe ishte taku me Edin, por nuk kishin foliur fare per krizen e PD-se , por vetem se cfare do te beje qeveria ne te ardhmen ku me kryesorja ishte shpejtimi i reformes ne drejtesi. Pra ky buckoja e presupozon prape Ramen kryemister. Pune muti! Po nuk e kuptojne ameriqenet se pa PD_ne e sali berishes nuk ka zgjedhje? Bojuni te forte burra dhe mos u dorezoni. Mos e pranoni edhe ndonje vendim te mundshem te kolegjit per anullimin e zgjedhjeve me 18 qershor, se jua kane me te futme. Duan qe ju te merrni pjese dhe sigurisht qe do te humbisni ndjeshem. Pra duan tju poshterojne. Po pse a mund te poshterohet lul sala? Sidoqofte, nese doni ndonje mbeshtetje lidhuniu me ISIS -in. Besoj se edhe mund tju begenisin se nje surrat keni.