Ndodhi të çuditshme me faqen e parë të RD-së

Yee: Nëse zgjedhjet çertifikohen si të rregullta edhe ShBA do i njohë

http://www.oranews.tv/vendi/mesazhi-i-yee-deputetet-smund-te-heqin-pergjegjesine-duke-bojkotuar-parlamentin/

Jo ska mundesi…do jete Soroist ky chinchinii… Sec ishin ca qendrestare qe kishin informacione te permrenshme…se si Likja do rrezonte qeverine ne 8 Prill, apo se kishte Plan B, B1 ,B2, B3… se edvini eshte frykanjos sic e ka thone e sterthone edhe Nick Xheli.
Ore ky Edvini eshte i njejti Frykanjos qe kur ishte nBashki ua fikte driten e i conte shpi tek grate qendrestareve??? Po ua fik driten prape mduket, por per zgjedhje ksja rradhe.
Republike e Re, qe drejtohet nga Salih Qenefi shkruajne mediat nderkombetare dinjitoze pa perfshi Lapsin e gazeten 55.

Ja cfare i paska thene ky buckoja nga amerika disa gazetareve:
"“Është shumë e rëndësishme që zgjedhjet të bëhen. Zgjedhjet janë më të mira kur ka përfaqësim të gjerë. Nëse disa parti përjashtojnë veten, vetëdëmtohen. Megjithatë është e drejtë e çdo partie mos pjesëmarrja në zgjedhje. Bojkoti dëmton imazhin e vendit dhe investimet. Nëse zgjedhjet certifikohen si të rregullta nga OSBE do të njihen edhe nga SHBA. Dhuna nuk ka vend në vende demokratike zgjidhja duhet të vije nga liderët politikë”, tha Brian Yee.
Cfare kopjacesh jane edhe keta amerikonet, kopjuan ate sorosin e BE-se. Fuck EU, Fuck USA! Rrnoft salik birishak!
ISIS-i ju pret krahehapur, por filloni te lini mjekra ndryshe nuk ju qasin.

1 Like

Me pelqen qe dhe mbeshtetesit e ish ppsh-se kane filluar ta pelqejne Ameriken. Bukur, por pak nga ju, e kuptojne qe fjala “if” i permban te gjitha brenda.

1 Like

Pas takimeve me kryeministrin Rama dhe Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta, zv. Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA Hoyt Brian Yee, ka ngjitur shkallët e selisë blu për tu takuar me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha dhe krerët e partive parlamentare aleate.

Burime nga takimi i thanë Panorama opozita kërkon plotësimin e standardeve sipas zgjidhjeve të propozuara prej, por kreu i PD-së Basha është shprehur se opozita është e gatshme të diskutojë edhe për “propozime të barasvlefshme në produktin final”.

Nga ana tjetër burimet në takim bëjnë të ditur se zyrtari i lartë i DASH është shprehur i gatshëm të përpiqet të ndihmojë për zgjidhjen e krizës pasi pranoi se shqetësimet e ngritura nga opozita janë reale.

Zyrtari i DASH, mëson Panorama, ka përgëzuar opozitën që përmes qëndrimeve të shprehura prej saj ka arritur të ndërgjegjësojë komunitetin ndërkombëtar për problemet e mprehta si droga, krimi dhe korrupsioni.

[quote]Nga ana tjetër burimet në takim bëjnë të ditur se zyrtari i lartë i DASH është shprehur i gatshëm të përpiqet të ndihmojë për zgjidhjen e krizës pasi pranoi se shqetësimet e ngritura nga opozita janë reale.

Zyrtari i DASH, mëson Panorama, ka përgëzuar opozitën që përmes qëndrimeve të shprehura prej saj ka arritur të ndërgjegjësojë komunitetin ndërkombëtar për problemet e mprehta si droga, krimi dhe korrupsioni.[/quote]

Highlighted dhe Pike.

Edhe ky amerikani sna doli gje, mesiguri
1-O eshte blere nga leket e hashashit
2-O eshte me Sorosin
3-O i ka gjak komunisti.
4-O eshte gurre shahu i Rames.

1 Like

Burimi Tema​:grinning::grinning::grinning:
Media e besueshme​:joy::joy::joy:

Diplomati do thote per publikun gjera qe i kenaqin te gjitha palet, por ne fund brenda do te thote ate qe i intereson Amerikes dhe jo ate qe eshte parimore.

Ja dhe intervista e plote e buckos nga amerika, shijoheni:

interesante, astrit patozi bojkoton thirrjen per takim nga fryka e plakut mere, me justifikime per pune personale.
Dhe ne themi perse nuk ka burra Pd, i ka tredh berisha, me burrat aty mren, pa coqe sidoqofte na duall xhozi me majlinden, secila qeveri me vete dhe keto.
Kjo provon tezen time te kahershme (u beme autoreferencial si pjeri :stuck_out_tongue:) qe shqupi eshte si roma e lashte ne perendim te saj, e destinuar nen peshen e berishes per tu shkaterruar plotesisht, shqupi kaput, me dhimbje vella, me dhimbje :pensive:

Aleko, lexoji me kujdes pergjigjet e yee-se. Une te garantoj se ato jane shumeeeee larg, ndaj nje mbeshtetje per Edi Ramen.

Po kush e lexon RD mor amani, biles as ZP nuk e lexon njeri, jane dy gazetat qe shiten me pak se te tjerat.

Kur thua “biles”(as ZP-ne) nenkupton qe zp-ja eshte gazete me e pranueshme se rd-ja?

Une nuk vej vije ndarse dhe vlersimi per dy gazetat, thjesht theksova nja fakt, qe dy gazetat shiten me pak. Fjaline mund ta kisha ndertuar edhe ndryshe;
Po kush i lexon gazetat partiake, PD, ZP, etj.

Me kete Pjeri le te kuptohet qe me shume lexohet VQ-ja, ti maks nuk e ke kap thelbin.

nuk thuhet keshtu Pjer, duhet nje shtese:

Po kush i lexon gazetat partiake, PD, ZP, etj, tani qe lexohen gazetat TVLS!

Dakort, do ishte cudi nese do thoshe qe fletushka e partise komuniste, qe komunistet e konvertuar ne socialiste, nuk i ndryshuan as emrin, eshte ne njefare mase e pranueshme.

Nuk me plas shume per Ed Ramen pasi tashme sido qe te vije puna me Ed apo pa Ed, nje gje eshte shume e rendesishme sali berisha dhe krejt oborri i tij zbythen nga politika dhe do ta lene Shqiperine te marre fryme lirisht. Ja per kete lumturohem une.

1 Like