Ndryshime të pritshme në qeveri?

me kete ndryshim, Palloshi ia le fajin atyre qe do heqi, vete perpiqet te dali i lare, sikur s’ka pergjegjesi

A mund t’i drejtohesh km-se keshtu sic ben ti, dmth si ‘Palloshi’?

square, ky eshte emertimi qe i kemi ngjitur atij me kohe, pa u bo akoma kryeminister,
te gjithe politikanet kryesore, e kane nga nje emertim,
eshte populli ai qe vendos

Populli i ve vetem emrin, vetem e pagzon si emer. Populli vetem vendos per emrin. Me pas kujdeset vete palloshi te vendose mbi popull, dmth qe t’ja vendose popullit dhe kujt ka vizione te qarta per vendosje emrash.

i modho, ai mund t’ia e te vendosi per popullit, por jo mua, se une jam ai qe vendos per shume gjera.

Ti ja vendos ose ja vë vetem vetes tende sepse me sa di je vetem nje cope magazinieri, nuk ke poshte mvartes, je vetë mvartes qe ke siper shef marlonin qe ta vë per 1000 euro ne muaj.

per ty dhe shume te tjere, jam magazinieri, per te tjere jam ai qe ka krijuar, ai protoganisti i disa ngjarjeve historike.

na e thuj te dime edhe ne se çfar ngjarjesh historike ke krijuar. Mos na le te vdesim ne injorance.

eee kshu eshte kur nuk lexon e ndigjon.
mos lexo e mos nigjo vetem veten tate.

un kam vite qe te lexoj, dhe kurre nuk kam lexuar prej teje ngjarjen historike qe ke bere. Kam lexuaj vetem mburrje dhe llafe si keto sot. Te vetmet ngjarje historike qe kam lexuar prej teje jane baterdia qe ke bere me shishet e veres ne qilarin tend. Ne qoftese kjo baterdi alkolike kushtezon ngjarje historike, te pakten na thuaj mekanizmin se si i kushtezon, psh se si renia e komunizmit ne Shqiperi eshte e kushtezuar nga qe ti je bere bythe me raki tu honger qofte.

1 Like

noten e mire, dhe lexo VQ :grinning:

Zoti Pjer, kam nigju se je tu pergatit per botim VQ 2.0 . E vertete?

Thone the creme de la creme pandeli tuneli do jete baba I ardhshem I shqipove te pakten sipas nikolle llapes .

lexoj i mut qe te hash ti e kush e ka lexu TVLS-ne.

jooo neuer, joooo, sapo kane dale dy librat me tregime te miat.
Te dites, qe jeton vendi im
dhe
Fajin e kane vizionet e (pa)qarta
tek kjo e dyta, eshte dhe intervista e dhjetorit te 2014

Zoti Pjer . Atdheu ka nevoje per ty. Ti e shikon qe ekonomia ne shqiperi ka nja 10 vjet qe nuk po ecen sic duhet . Ka zera qe thone se qeveria po pret te dali VQ- ja e re qe te dale nga amullia ku ka rene. Jane gati te heqin dhe palloshin nqs jua ve ti si kusht. Mendoje njehere zoti Pjer . Shpetoje ate popull.

palloshin jane gati ta heqin, por nuk jane dakord te heqin marlonin. As vete Pjeri nuk eshte dakord te heqe marlonin, se do ngelet pa bo qef. Nuk ka lezet jeta pa i çik marlon ngambrapa!

Situata eshte e thjeshte por serioze. Mos na i kompliko gjerat te lutem. Lere Zotin Pjer te punoje. Veprat e medha duan perqendrim.

Njerezit e medhenj te historise zakonisht jane pergjegjes per nje gje ne historine e vendit te tyre. Rralle ka pare historia qe i njejti person te jete pergjegjes per dy gjera madhore ne historine e nje vendi, si Pjeri qe eshte pergjegjes edhe per rrezimin e komunizmit edhe per futjen e vendit ne BE. Ketu kam parasysh qe vendi do hyje ne BE duke ndjekur ato qe jane shkruar ne VQ por pa I dhene Pjerit meriten qe ka.