Në Kamerun, përkulja e ministrit bëhet objekt talljeje

Kur ministri kamerunez i sporteve Pierre Ismael Bidoung u drejtua per t’i dhene doren presidentit te vendit Paul Biya, perkulja e tij ishte aq e thelle saqe shkaktoi nje reagim ne rrjetet sociale. Thurjet #BidoungChallenge dhe #CourberdosChallenge jane popullarizuar aq sa njerezit po bejene vete foto perqeshese ndaj servilizmit te ministrit.

3 Likes

do thoja gjynof por me duhen dhe nja kater germa

1 Like

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

dmth ky eshte prej kameruni?

3 Likes

gabim erioni per inferioitetin qe ndjen, por mbi te gjitha, e keqja vjen nga meta i cili pranon te tilla kortezi.

Ne shqiperi policia i arreston, prokuroria i liron.

demokracia duhet thene, pushtetin e ka vetem ne 2/4

rrespekti osh rrespekt

Ketu kemi Taulant Ballen dhe Erion Veliajn qe ulin ballin ne toke dhe puthin kepucet e eprorit.
Kemi shume Uriham Hipa ne Albanistan…

Eh duket si dje dita kur Erioni e akuzonte meten per hajdut :smile:

1 Like

ju neveriten gishtat obeze te shokut Meta tek shfletonte bllokun me shenime korruptive. Po tani eshte gati t’ja beje formalitetin oral

1 Like

1 Like

Si tha Luftar Pajo “po ai qe me vodhi lopen ere nuk ka faj fare?” Dmth gabimin s’e ka Erioni qe perulet por Meta qe pranon Erion t’i perulet? :joy: Pra Meta duhet ta parashikonte qe Erioni do te perulet ashtu e ta parandalonte?

Mos harro se eshte i njejti person qe kritikonte gazetaret qe raportonin kushtet e veshtira te jeteses ne Kurbin. Justifikimi ishte “po vete gazetaret cfare bene per t’i ndihmuar banoret?”

1 Like

Nuk besoj se te takon ty te shkruash se ti je nxire kur shkaba i ben me shume vend vetes ne kete blog!

ka persona qe ju kerkojne te tjereve te perulen,
ka qe i lejne te tjeret t’ju perulen
ka qe nuk ja lejojne vetes t’ju perulen te tjeret
e keshtu me rradhe

nejse, shyqyr sjam e para ne rradhen e personave qe kane pas te bejne me ty ne te njejten menyre si une. Ka deshmi te pacmueshme historike ne arkivin e ppu-se me reagimet e tua legjendare.
(ky me tej qe te pergjigjet, si cope kopaceje qe e kemi, s’po e quajme)

Edhe njehere: me shume faj paska ai qe “lejoka” te tjeret te perulen sesa ai qe perulet? Edhe bar do te hame po vec shoku Rama te mos merzitet!

po sigurisht moj gjembi, sepse deshmon per deshire per kult autoriteti

Dhe ai qe perulet deshmon per deshire per servilizem?

Te kujtohet kur u takua Obama me mbretereshen e Anglise, ose me Mbretin e Arabise Saudite? Gjeje se kush u kritikua per peruljen.

jo domosdoshmerisht eshte kjo.
Gjithsesi, diskutohet cili ka pergjegjesine me te madhe. (E thashe qe ne fillim po te me lexosh mire)