Nese afati i fundit i regjistrimit te partive politike prane KQZ per zgjedhjet e qershorit ka skaduar te premten e kaluar date 10 mars 2017, a ka ndonje shans per PD te regjistrohet nese i mbushet mendja?

Nese afati i fundit i regjistrimit te partive politike prane KQZ per zgjedhjet e qershorit ka skaduar te premten e kaluar date 10 mars 2017, a ka ndonje shans per PD te regjistrohet nese i mbushet mendja? Nese po, cili eshte mekanizmi ligjor ?

Nuk besoj se ka afat tjeter.
Vetem nese gjejne ndonje loje fjalesh ne kushtetute.
Ta gezoni parlamentin ku votimet do te behen 140-0
Do te jete gallate e vertete!

1 Like

Rrofsh ACDC jua shperblefshim ne gezime!

1 Like

Vetem mos filloni te hani njeri-tjetrin, se mandatin tjeter do luteni ta marre opozita, nese do arrini deri ne fund.

1 Like

pedeja se njeh me kete shtet e do krijoje shtetin e saj paralel

beji shurren bahces, do ket cirk me cadra dhe 4 vjet te tjera.

Nese ka kaluar afati PD s’do marre pjese ne zgjedhje .parlamenti do krijohet pa te e nuk do Te kene askend per Te fajesuar pervecse kokat e tyre Te trasha.

llogjike, gjithsesi nuk e permireson situaten e shqiptareve andej e ketej kufirit. klyshat e serbit zbatojn direktivat e beogradit. “Srpska Republika” ka sistem.

1 Like

Po mire, a nuk ishte kjo qe donit ju, per te zhvilluar reformat e ardhshme? Ne fund te fundit, ju vete jeni shprehur, qe PDja eshte nje parti regresiste, vajmedet, liderat e saj jane kriminele e hajduta, ata skane kauze dhe jane antishqiptare. Cju duhet si oponence nje parti, qe nuk punon per intetesat kombetare? Ju qe jeni provuar me dekada te sillni vetem progres , begati e demokraci mund ta kryeni kete rol te vetem. Per me teper keni dhe " mbeshtetjen e faktorit nderkombetar" ne ndertimin e demokracise njepartiake.

1 Like

Une s’jam me asnje parti kur drejtohesh me “ju” .por kjo methoda e mospjesemarrjes ne zgjedhje pastaj nxirr turmat ne rruge qe te destabilizohet vendi ne menyre qe bandidos e PD te vijne ne pushtet pa pasur nevoje te marrin pjese ne gare eshte metode bollshevike e leninit ne rusine e kohes se carit .nese mendoni se jen me te ndercem me te zgjuar e me te afte bujrum dilni ne zgjedhje e I mbushni mendjen popullit ashtu si bete ne 92, 2005 e 2009.

1 Like

Gjithe ceshtja eshte a i garanton pushteti i sotem garen e drejte.

PD ka marre pjese ne zgjedhje edhe ne 97 , edhe ne kohe te ramiz alise nga doli kjo zgjedhjet nuk do jene te drejta kur ato duan edhe 3 muaj qe te zhvillohen?

A thu ta kemi ate fat e mos ti shofim funderrinat ne parlament?

Mo kini friki, Ristanin e keni me vete. Vendoret shkuan per mrekulli.

Nuk e di kush me shume frike, ne te marrim pjese ne zgjedhje, apo ju nga mospjesemarrja jone.

Nje pyetje kam, ju kur jeni kaq te sigurte, qe i fitoni zgjedhjet, pse sja lini nje qeverie teknike, ti organizoje ato.

PD nuk merr pjese ne zgjedhje.perkrahesit do dalin ne protesta pas zgjedhjeve Me parullen “nuk e duam qeverine jo legjitime”.do benet tym flake rremulle derisa te harrihet nje consensus e ata qe e instigojne kete te marrin ate qe duan .ne kete rast ti shpetojne hapsanes.

Dmth paskeni frike?
Po pse o maksi, berisha do shkoje ne hapsane. Apo ke bere dhe ti ndonje ndyrsirllek maksi?

Ore lerini PD e PS, çfar po behet me ato grupimet e reja politike, pse media dhe adminet nuk sjellin noi material.

Mua me ka hyre aq frike, sa me ka ikur dhe oreksi, por do me vij prape, kur te realizojme skenaret e (ka)hapsanes(?:frowning:?) qe permend ti dhe Alba njesoj.