News24 mbyll emisionet e Krastës dhe Rakipit, dy nga zërat publikë më kritikë

C’na gjeti, c’na gjeti. Ku do perplasen keta tani?

Edhe si e paraqesin lajmin sikur i hoqen ngaqe jane kundershtare te Rames.

ne qaheshim nga Buall Mavria, se kish cenuar demokracine dhe po kthehej ne diktator, nderkoh qe ketu po shohim se Palloshi po nderhyn rende ne demokraci dhe po abuzon me postin e tij.

Nga e di ti qe ka futur duart Rama ketu? Pronari i News24 eshte njeri i Metes.

pse, e mohon ti presionin qe mund ti kete bere, apo nje oferte

Ne kemi kap me fakte ne dore Salen duke vjedh, jo mos te kapim Ramen, te cilin ne fund te fundit e vume ne, duke heq Salen si hajdut.

Nashti Pjerin, dita qe ky Gagaci sdo kete me program gazetaresk te deshtuar do jete clirim per gazetarine shqiptare nga pa-aftesia e horrlliku. Ore kta qe gjoja i bojne oponence Gjigandit jane horra. Programi nuk do mbyllet po do kaloje tek nje televizion tjeter per ma shume leke si Sokol Balla nga Topi tek Vizioni.
Nderkohe Illi Gagaci me Gjigandin kan per tu therr ndonje dite tek Lana sepse jane zi per leke. Kur u kthy Illi Gagaci prej Ingliterre ndertoji pallat ne nje allishverish me Salih Qenefin e Gjigandin. Tek ai pallat Salih Qenefi i dha mundesi Illi Gagacit te merrte qira nga OQSH, plot 30 mije evro ne muaj. Gjoma e pare qe Gjigandi boni kur erdhi ne pushtet, qe i morrsha te keqen, anulloji kontraten me Illin e shteti shqiptar nuk derdhi mo tek privati 30 mije evro ne muaj per qira. Shtetaret lindin por Illit i djeg akoma e sja fal Gjigandit…pune lekesh me pak fjale.
Nuku hyn liria e shtypit se Gjigandin e shajne nga mengjesi ne darke gazetarucet deri tek televizioni publik shqiptar.

Tironco, eshte tjeter muhabet pazari, dhe tjeter muhabet qe Ylli me programin e komentet e tija (qe ndiqeshin nga mijra shqiptare), ia uli vleren/aksionet Palloshit ne bursen politike.
ne bote vertet gjojnat kane lidhje me njona-tjetren, por kane edhe secila specifiken e vet.

Ore mos e fut Palloshi ne Burg se ky Gagaci me Lubonjen jane bandit e rrugace. E di ti qe Illi gagaci transmetonte urdherat e Salih Qenefit dorasve qe hodhen ne ere lokalin e Lush Perpalit. ish zv-kryetar i paralmentit? Se Salih qenefi nuk u merrte drejt per drejt me kto gjona.
E di ti Pjerin qe ky Illi Gagaci kercenonte e shantazhonte Drejtuesit e OSBE ne Tirone qe te mos jepnin raport negativ per rezultatet e zgjedhjeve te 1996? Po qe kur raporti doli negativ ky Banditi kercenonte fizikisht nepunesit qe te terhiqnin raportin.
Bac Enveri ja u rregullonte mire ktyre horrave te veshura me petkun e gazetarit.
Programi i Illi Gagacit do kuotohet me larte tani qe eshte hapur zeri se nuku e do Gjigandi. Pra kuotat e Illit jane ngritur. Gjigandi se rru per kuota se eshte cun Tirone. Co Valdrinin a To0men e zgjidhet ai muhabet. Nuk e rru gjigandi jo .

1 Like

se sa do fikja kompjutrin, se vajti ora 23,
nga na dolen keta rrugaçe, kur shqiperia i nje keta per intelektuale e njerez te mediave,

Lubonja eshte ngels perserites nga evropi ne uesej… Gagaci deshmi deshtimi…gazetar qe sdi te mbaroje nje fjali me 5 fjale.
Prandaj ka shkuar Shqiperia per lesh se 2% e popullsise mendon se kta jane intelektuale…e 2% e Shqiptarrvr me ket lloj idiotesie jane rrezik nuklear per vendin.

:cold_face::ghost:

Mendova se kete lajm e ka sjelle Grande Kapo, cfare zhgenjimi kur pashe qe ishte nga i nderuari Pjer. Nuk eshte per nivelin e tij nje veprim i tille. Ja qe t’ia kompensoj pak gabimin

Po, do vene te lajm25-a! Ata qe duan te largojne ramen,bejne mire qe keta lloj gazetaresh ti largojne nga skena. Bashke me lulin dhe fafriun e vogel!
Sepse sa me pak fevzinj ,rakiper, e fahrinj,aq me keq e ka rama. Gjith keto kohe qe i kishte kunder , populli mbeshteste ramen.

1 Like

i nderuar Arban, po ç’eshte kjo psikollogji mor amani,
pse, te sjellesh nje artikull kritik per qeverine, mos do te thote te jesh me PD,
merua, ish perpjekur te qulloste diçka, kish sjell disa te verteta, e ne fakt duhej te qendronte aty, jo te sperdridhej e te na sillte gjera qe e largojne lexuesin nga thelbi, ate qe qeveria po perdor çdo mjet per ta tulatur median.

Me keqkuptuat i nderuar. Nuk e kisha fjalen per te mos sjelle artikuj kritike ndaj qeverise, per me teper si mund t’ia kerkoj kete nje disidenti ndaj cdo regjimi si puna juaj. E kisha fjalen perse behet Kritika. Te “kritikosh” se jane mbyllur ne nje televizion emisionet e dy zorraxhinjve, si Idhi dhe Adhi, me ndjeni po nuk me duket gje me mend.

ylli, vertet çalonte ca ne programin e tij, por e mbulonte me ca pyetje pikante qe iu bente te pranishmeve, pyetje me spec :grin:

Idhi e para calon si njeri, se per gazetar pastaj, sidomos televizioni, lere mos e nga.

nuk e njoh si njeri dhe nuk me intereson se si eshte, shoh programin e tij (dhe te gazetarve te tjere) dhe bej krahasimet,
nuk them se ishte super, biles disa pyetje mezi i formulonte, mezi i artikulonte, mirpo ketu mendoj se e kish nga mosha, nga lloji i pyetjes, ngaqe pyetja mund te mos ishte e tija por nga te tjere, etj,
por megjithate, them se e kaloi klasen me ate program.

Jua ka treguar shume mire Tironsi se kush eshte. Pyetjet nuk besoj se ia bente ndodnje tjeter.Po fakti qe edhe pyetjet e veta I bente si gagac tregon qe s’eshte per ekran. Megjithate, sic e ka thene edhe Mero djali, nuk jemi ne kohen e Buall Mavrise. Emisionin mund ta kete ne TV tjeter. Nuk e ka Palloshi gjithe kazanin ne dore.