Nis hakmarrja e Trump-it: SHBA-ja ia redukton buxhetin OKB-së

Shtetet e Bashkuara të Amerikës “hakmerren” ndaj OKB-së pas dështimit në votimin e javës së kaluar për ta njohur Jerusalemin kryeqytet të Izraelit. Misioni i SHBA-së në OKB ka bërë të ditur dje se ka vendosur të reduktojë me 285 milionë dollarë financimin për Organizatën.
Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/nis-hakmarrja-e-trump-it-shba-ia-redukton-buxhetin-okb-se-478842/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

epo tani, eshte ba si klubi i lagjes, ku mbildhen pleqte e vrasin kohen

mbase pas luftes se 3, do krijohet okb 2.0 qe ti sherbeje asaj pjese te njerezimi qe do kete ngelur

okb e tanishme, eshte si nje mashkull i tredhur, qe sja pjerdh gruaja

1 Like

Shume pak e paska shkurtuar per nje organizate komplet jo efektive si OKB.
Mire do te ishte ta kishte pergjysmuar.
Nje organizate ku ka pranuar si anetare vende ku sundojne kriminele e diktatore dhe refuzon te pranoje vende shume me demokratike si Kosova apo Taivani.

ACDC, a nuk duket pak si pune inati, si njeanshmeri, o me mua o ju morra frymen.
Pse keshtu duhet te punoje politika, dipllomacia, me inate, apo me marrveshje.

Me marreveshje punon.
Me jep te te jap.
Nuk me dhe nuk do te te jap.
Fare thjeshte.

Sic e thashe mire do te ishte ta pergjysmonte kontributin ne nje organizate si OKB ku paret e taksapaguesve behen rrush e kumbulla.

ky eshte parimi i tregtareve ortodokse devollij korçare qe shisnin mall deri ne Follorine, fatkeqsisht tani ne kete derexhe ka perfunduar Amerika kur shkuan aty shqiptaret si emigrante.

Amerika nuk ka qene korçare ne kohen e Planit Marshall, por ka qene marshalla!

le ta pergjysmoj, ne kete rast bie dhe influenca e tyre ne UNO/OKB, e ndoshta rritet influenca e vendeve te tjera te fuqishme

Pune e madhe se I bie influenca në OKB.
E di ti Pjer se nga viti 2004 ne mos gaboj,ne Keshillin e te Drejtave te Njeriut ne OKB,SHBA u perjashtua dhe kryesine e mori Libia e Gadafit…
Apo kur në Shqiperi kerciste tolloni,OKB na nderonte me Cmimin per Ushqimin…

OKB eshte klub pleqsh mire e tha komentuesi me siper.

nuk thuhet “pun e madhe”, por thuhet me bukur e me troç: kush o tu pjerdh per OKB?!

por jo vetem kaq, thuhet edhe: kush i qiu nonen UNESKO-s? Pastaj thuhet edhe: vari karet FIFES! Beji i mut t’modh Kartes se Helsinkit! Beji shurren … etj etj, njesoj per çdo organizate botrore.

2 Likes

klub pleqsh, por statistika per çdo vend, mbledhin ama.

Po a justifikohen miliardat qe harxhojne per disa statistika?
Di gje te kene mbledhur statistika per Korene e Veriut?
OKB eshte organizate komplet skandaloze per menaxhim.

kush tha qe eshte organizate e persosur, dihet nga te gjithe qe ka shume gjera qe çalojne aty, dhe qe duhen permisuar. Mos valle Pentagoni dhe CIA jane organizata te persosura. Jo. Edhe aty gelon korrupsioni me keq se ne Shqiperi.

1 Like

CIA apo Pentagoni veprojne per llogari te shtetit amerikan.
OKB cfare pune ben,vec mbajtjes se statistikave?

Po-po, ne emer te shtetit, popullit amerikan (nen hunden e tij) veprojne per llogari te tyre apo kundra interesave te tij e te demokracise.

Te bera nje pyetje:

OKB cfare pune ben,vec mbajtjes se statistikave?

Okb pret viziten e alieneve, qe te perfaqesoje njerezimin

3 Likes

Hahahahahaha!
E forte kjo.

mund te pyesesh aty ACDC, ose te klikosh tek pagina e tyre. Aty perplesen vertet interesat e shteteve te tyre (secilit) , por edhe perpiqen ti sheshojne.

Te ishte per OKB-ne dhe BE-ne sot Kosova do te ishte Serbi dhe Shqiperia do te kishte 6 milion shqiptare.

Kjo tregon se sa pak i njeh organizmat dhe historine. Kur Perez de Kuelari erdhi ne Shqiperi ne maj 1990, çfar mesazhi solli.