Nis operacioni për çlirimin e Mosulit

Operacioni per rimarrjen e Mosulit nga ISIS ka nisur sot, sic ka deklaruar publikisht kryeministri iraken. Mosuli, qyteti i dyte me i madh ne Irak mendohet te jete kryeqyteti de-facto i Shtetit Islamik dhe i fundit ne Irak ku ISIS ende kontrollon territor. Premtimi per irakenet qe jetojne nen pushtetin e ISIS ne Mosul ishte se se shpejti do te festojne sebashku me trupat clirimtare ne rruget e qytetit.

1 Like

Hajt me kembe te mbare. T’i jepet fund njehere e mire ksaj vatre terrorizmi, shume ia kane zgjat.

Ama armë që paskeshin…Këta duken si qerret e Myzeqesë së dikurshme :wink:

Jemi qe jemi tha, bojm lufte po qisim dhe nei lek tu cu robt ne plazh.:smile:

Nejse, po ia bojn me hile z. Trump. Ai qe betu se kishte per t’i kap prej … kta terroristat, pranej dhe kishte bo stervitje gjithe kto vite me grate e botes.

po ajo karrigia plastike ne maje te blindit, thua te jete e blinduar ?

Mosulin nuk e pushtoi njeri. Mosulin e dorezoi ushtria irakiane (pothuaj teresisht shiite).
Daesh eshte thjesht nje kompani biznesi qe nuk pranoi disa rregulla loje të kapitalizmit.
Lufte brenda llojit, me nje fjale

Belul, nuk eshte karrike dosido, ja e ka bere te padukshem ushtarin ulur ne te. :smile:

Merreni o merreni, edhe ne do marrim qerbelane, dymije mujahedine i kemi marre already. :man_with_turban:t5:

Hair inshallah .pushka top.

ky ka bere tarracen e blindit si verande… ne kohe paqe del aty siper , pi kafene… sikur te kishte dhe pamjen nga deti, lere lere cdo te vente…:smiley:

2 Likes

Pamje nga dēti,eh ç’vete o ç’vete.

si ta kuptojme kte?! qe isis po nis sulmin per marrjen e mosulit? mos duhej prej isis-it?!

Pjeter, se mos na prute nei redaktore qe na premtoi rilindja. I mani te gjitha per vete. Nuk jena te gjithe Trumpista mer … shifeni iher ket pune, se mos na vje dhe Pjeri. :stuck_out_tongue:

Gramatikisht “nga” dhe “prej” jane te njejta, pra shprehin te njejtin kuptim. Fjalia eshte e kuptueshme, po te kemi parasysh se kush e zoteron (akoma teorikisht) Mosulin. Natyrish, fjalia mund te behej me e kuptueshme edhe per ata qe nuk dine perse flitet, ne kete rast ajo duhej zgjatur ne kete forme, pak a shume: Operacioni per marrjen e Mosulit nga forcat e ISIS-it ka nisur sot me pjesmarrjen e forcave te perbashketa te ushtrise…

Sidoqofte,shkakton konfuzion,mu, per vete,me coroditi ne momentin e pare,prandaj edhe e theksova.

Eshte nje premtim i pambajtur, per te cili jemi gati te pagujme pasojat. Gjithesesi,duke pare arritjet e shumanshme,themi se do ta sfumojme kete deshtim te programit tone. Prapseprap,shqipja,sic do thoshte dhe KM-ja,shkruhet me mire se tre vjet me pare. :grinning:

Po ku kishte shqipe tre vjet me pare, mer. Kam thone une ti je vucidolist i mcefet, i ul meritat e rilindjes me marifet. :smile:

Gjingandi i lindjes vazhdon marshimin i sigurte…Filipinet braktisin SHBAte dhe i drejtohen Kines. Vizita e Duterte ne Kine eshte nje shenje e paster e zbehjes totale te influences Amerikane ne Azi

President Rodrigo Duterte met with his Chinese counterpart Xi Jinping Thursday, state media said, as the Philippines’ leader seeks closer ties with the Asian giant while blasting his US allies.

Duterte is in China for a four-day trip that is expected to confirm his tilt away from Washington and towards Beijing’s sphere of influence.