Një kujtim për atdhetarët në prag festash!

2 Likes

Po dale more zoteri se nuk kam shkop magjik, tha kryeministri. Po mire mo ne keto tre vjet ke grumbulluar aq taksa dhe aq fatura te papaguara nga qytetaret dhe bizneset sa askush ne keto 25 vjet(dhe shume mire ke bere). Tani leku ku shkoi? Apo dhe ju si punetoret e fullanit, mblidhnit leke dhe dorezoni ne banka copa gazetash te presuara.

Po Bunkart 2, 3, 3S (meqë po bëhet si apple-i, ka dhe app për këto bunkerët e përfitimeve, të partnerit privat domosdo), shtëpinë e gjetheve, etj etj, i bën ky kodosh! Dhe shkon e i viziton a thua se ka ndonjë meritë të madhe për të bër muze ca dhoma nën dhé. Ndërkohë muzeu arkeologjik lëngon. Shtëpia e Frashërllinjve, Fishtës, varri i Gjergj Kastiotit, më duken më të logjikshme për tu restauruar. KM-ja nuk e ka fort mirë këtë tendencën kokforte të të bërit biznes me çdo gjë. I fut një selfie e status në fb e pastaj “sheh nga e ardhmja”!

1 Like

I ngjaka presidentit-elekt. Do u bokan miq ball kazoni.

@Abel ke nje thirrje nga PD kush ka ide per ndryshim apo pakenaqesi. Aleate te mire per ty, edhe me mire se ppu
http://www.gazetatema.net/web/2016/11/27/opozita-premton-aksion-te-forte-paloka-nga-janari-i-2017-protesta-pa-kthim/

@korriku
PD -ja ka kohë që ka “vdek”! Bile, po ia dite varrin ma dëfte ti çoj ca lule!
Ç’ti bësh se këta kemi në opozitë, për mirë apo për keq. Sikundër për të njëjtat arsye kemi anën tjetër të medaljes në pozitë!
#sameshitdifferentparti

@korriku
Po Temën gjete dhe ti me përmend! :slight_smile:
Gëzuar festat

Tema s’eshte progresiste por mund te quhet realiste.
Kur te kete vdek PD, me bej ze se vij me ju
gezuar gjithashtu

gjithcka nga rilindja 1.0 duhet te harrohesh e shkaterrohet, ndryshe merr vemendje nga susksesi i madh i rilindjes 2.0