Nje sasi rekord, 613 kg Kokaine me vlere 180 milion Euro kapet nga Policia Shqiptare ne Durres

Pronari i firmes mund te mbrohet fare mire (sic po ben deri tani) me faktin qe kontejneri nuk eshte i tij dhe ai s’ka qene ne Kolumbi kur e kane mbushur me banane.

sipas llogjikes shqiptare po ,por sipas formes ligjore cdo mall i padeklaruar dhe konfiskuar mirret prone e te fundit dhe ndeshkohet . njejte si me parat e shtypura falls , ndeshkohet dhe i konfiskohen ati qe i jane gjetur sepse thirren prone e tij dhe pse vetekuptohet qe ai nuk eshte prodhuesi pse ju gjet ne xhep nje kartemonedhe .
legend shqipet e mija -a ? !!

Chronicle of a foretold murder :blush:

E po jo te gjithe kane fatin tend Dafne te mos kene llogjike shqiptare. Gjembi do te beje interesanten kot. Pronari ne fjale eshte me precedente penale dhe ruhej prej rreth nje viti. Fakti qe largohet nga Shqiperia 3 dite para marrjes se mallit eshte per te treguar praktikat dhe menyrat se si krijohet alibia por nuk besoj se siguron pafajsi

1 Like

peshkun e madh e kapem .nashi BE Te mos haje kot por Te hape negociatat .:blush:

1 Like

e kisha llafin per nje tjeter, tani e pashe qe e kish permendur njerin Berisha

tani, sa do vesh per Agron Kulicin?
po per Edi Ramen? aka Zoran Dindic?

Agron Kulici nuk ha gjo se eshte pala qe u kap them Une, i Demtuari. Do e haje nje nga 3 klanet e tjera qe do dyshohet per bashkepunim. Edi Rama shume po hapet mythesh me suksesin e policise, me mire tja lere suksesin te gjithe efektivave te policise se ata jane ANONIME

Kam pare femije e te rritur dhe femije te te rriturve t’u shkoje jeta dem duke u marre me pune te tilla. Eshte e veshtire dhe e rende te thuash qe s’behen me njerez, por kontrata qe kane nenshkruar me ndergjegjen e tyre eshte e pathyeshme. Gjynah.

Faleminderit tironci plot. Faleminderit dhe per informacionin e detajuar dhe ma do mendja 100% te sigurte per klanet qe ekzistojne ne Shqiperi.

alibi i thenqin , prap tru shqiptari nese ka menduar ne kete forme , mjafton emri i kompanise dhe emri i themeluesit , ik Marathonomak ik pastaj …
por si duket qe Zoti ti ve gjerat ne balace po aq sa injorance ,i dha tipit te tille dhe gjeturi , ( prodhim i mbijeteses ) e si duket bossi pasi i sheshoj gjerat mire denimi i ligjeve shqiptare aheng me caviar dhe champagne i duket krahas atyre te EU -se .
Viva Albania , pra ,
tash per nima , turp turp i kohes , kur shiptari do filloj te permisoje imazhin e vehtes karshi botes ?
Kur shqiptari do te kuptoj qe nuk vlen si individ i pasur neper bote nese ka nje shtet qe nuk e perfaqson denjesishte ?

ska perse Gjembi , ( ne emer te Tironcit te falenderoj ) sepse une personalishte u mesova deri diku , sa here futem ketu kam pershtypje qe jam ne zone te minuar , nuk e di kujt i pergjigjem e kush do te ngacmohet …?

1 Like

Per kto ceshtje essenciale duhet te diskutosh me Kurron qe eshte me i Moth se i Mothi ne kete fushe. Kurro thote qe Shqiptari eshte dinjtoz si individ e nuk ka nevoje per Shtet. Shteti ja merr dinjitetin Shqiptarit me Taksa e Vargonj.

1 Like

Enciklopedi e gjalle je .po kur ti qe nga ketej e di se cilet jane klanet e droges na nxjerr ne deduksionin se policia e shteti atje e dine se kush ben cfare por vendosin Te bejne sehir se ashtu eshte nje muhabet .

Kurro , kush tash ?

Kurreshtari, Legjenda dora vete, interlokutor i zakonshem i te Mothit, ne fakt te Mothit i kan mbet fiksim kepucet 300 euro, me te cilat Kurro gjezdis kalldremet e Parisit. Pune Shqiptaresh

aaaa kam dy arsye me u terhjek me taktik ,
e para , derti i fatit te droges hiq dert spo me bohet ( edhe pse kushrreshtja me thote qe policia e shqipeve ka qene ne kontrolle te Euro e Inter - polit se vallahi e kishin transportu e nje cerek ndal per veti me u pasunu hiq pa e bo te madhe ,
dhe e dyta , kam marr pune ne shtepi e me duhet me punu , boll mbrem per qeshtje te kombit humba nate …
treta … ju le tjerve hapsiren …

KM, ministri i brendshem, shefi i policise, ose i doganes, secili, personalisht ose se bashku mund te jene pjese e bandes ose garantues… ama kur te vjen emaili personalisht nga shteti gjerman e italian qe te njofton sakte per ngarkesen, ti pastaj mos e kap po ta mbajti (automatikisht zbulon veten si kriminel).

Me thjeshte se kaq…

Sidoqofte bravo policia. Me pelqen ky ministri i brendshem nuk ka shume llafe ama puna po i duket. Shume ngjarje te rende te koheve te fundit jane zbuluar.

Po jo mer shok se Klanet e Zemunit e Shijakut apo Durresit kane 30 vjet qe ekzistojne, Kryeministrat e Ministrat shkojne e vijne.