"Nona" e të gjitha bombave

Një bombë e quajtur GBU-43/B Massive Ordnance Air Blast Bomb (MOAB), e njohur ndryshe si “Mother of all bombs” u lëshua mbrëmjen e sotme mbi shënjestra të ISIS në Afganistan. Kjo është bomba më e madhe jo-bërthamore në arsenalin amerikan, e cila sonte përdoret për herë të parë në luftime. Sipas CNN, Shtëpia e bardhë deklaroi se luta kundër ISIS është për ta shumë serioze dhe se ShBA do t’i mohojë asaj hapësirat që i nevojiten. Mësohet se sulmi u krye kundër një kompleksi shpellash dhe tunelesh të përdorura nga terroristët. Bomba masive mbi Afganistan vjen në një kohë kur Korea e veriut po teston aftësitë e saj nukleare.

besoj eshte thjesht demonstrim per Korene e Veriut. Bjeri pragut te degjoje dera

1 Like

ka lezet o 'lla. keshtu behen punet!

E e e, mir e ke ti Blendo, po hajde mushi menien aziatikeve dhe afrikanve ketu, qe mendojne se Amerika eshte me IS-isin, me Al-Kaiden,

Foreign policy experts said that it appeared the use of such a specialized weapon had more to do with the type of target – tunnels – than the United States sending any message to other countries by using such a powerful weapon.

Ca ben kjo bomba? I kthen ata te ISIS ne homo a si? Se te gjithe analistet dhe emisionet e lajmeve po perdorin keto togfjaleshet “mother of all bombs” po askush nuk thote cfare aftesish ka, pse quhet “mother of all bombs” etj.

1 Like

Gjylja e madhe plasi :smile:

Simple, is a new cheef in the house, koha e karagjozve qe hiqeshin per hundesh now is over.

2 Likes

Nato iz gud egein, e zeqo? Asadi duhet myt ne djep etc. A o tu bo noi gjo ndryshe nga Obama

Meqe e gjetet nonen, qe ku e keni edhe dum baben qe na ka qi nonen me kallom!

1 Like

Po, qeço, pritet sulm nga US, Kimi yt ka hy ne biruce po pret sulmin e Z. Trump. s’keni ku shkoni, palloshin tuj as nuk e ka ne axhende, po i duhet te dill after all.

1 Like

Zeqir,

Palloshi eshte i gjithi i juji; ja majtet rrusht ne goje per me se dy vjet mo. Keni relate intime me te.

Bohu gati per takimin Trump - Rama. Ka per ta prit ke maralago. Po sme besove mu, beso Medi Gerdecin qe u regjistru ne zgjedhje. :smile:

Qeço mos u bej me qesharak se lideri i ballkanit😂

1 Like
1 Like

Rilindje…600 kg

Shprehja me e modhe dyfelore per fuqine makroekonomike te arit, nxjerre nga opera Unaza e Nibelungeve e Wagnerit:

Kush do ta zotërojë (unazen prej ari, dmth fuqinë) do të konsumohet nga meraku dhe shqetsimet; kush nuk do ta ketë, do të hajë veten me dhëmbë prej zilisë.

U fshi. Nuk me pelqeu.:grinning:

1 Like

o Zeqo doli e vertete ajo shprehja: "First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win”

lume po derdhen lavdet per z.Trump, lume.

imagjino edhe ceco shkemb graniti po lekundet si nje tjegull eterniti

tani iu ka mbet shpresa te Ramizi ne Shqiperi per te avancuar axhenden sorroiste bojna bojna ylberi neper bote.
por edhe ora e Ramizit ka filluar numerimin mbrapsht no pun intended

vetem miss piggy mbetet per tu prononcuar tashti :))

Keshtu eshte kur flet suma perpara kaptines. Doli daci Ballkanik te jape leksjone demokracie dhe te fuse hundet ne zgjedhjet politike te nje vendi tjeter (gje qe eshte e sanksjonuar me ligj nderkombetar), lere pastaj kur kemi te bejme me SHBA.Ja pra karagjozer te tille na kane diskredituar ne arenen nderkombetare dhe thjesht kane demtuar interesat e kombit. Me kete deklarate besoj se Rama e ka gezuar pa mase mentorin e vet shpirteror “Soros” nderkohe qe sot po perpiqet me cdo kust te pastroje me gjuhe te permjerat qe hodhi mbi Trump.

1 Like