Pabesia e Ramaviq

Burre shtetl eshte ramushi por kosova me unanimity brenda e jashte po etiketohet si shtet mafioz .u ka bere vaki shqipove te mendojne se heroi dhe qeveritari nuk jane gjithmone e njejta gje .

Cfare duhet te thote Rama kur fjalen e ka gjykata?

çfare duhet te thote gjykata kur fjalen e ka Korriksja dhe sica me cica?

duhet medoemos që çdo situatë që u ndodh shqiptarve,të bëhet objekt për luftën e brendshme politike??
pse e paska rama fajin për thirrjen që i bëhet ramushit nga gjykata e posaçme,dhe jo luli psh,që ndihmoi nga pozicioni i tij në kosove me hartimin e dosjeve ndaj uçk-së??
a mundet një parti proserbe si pd-ja, të akuzojë ramën për çështje kombëtare??
të mos kujtojmë si ka vepruar pd-ja këto 30 vjet ndaj çështjeve kombëtare se është turp edhe ti zësh në gojë!
vazhdoni me narkoshtetin dhe hajdutërinë,se me çështjet kombëtare jeni të djegur me kohë! partia e fazlliçit, u kërkon lloghari shqiptarëve:zipper_mouth_face::zipper_mouth_face:

1 Like

Pasi rama me shokun e tij serb kembengulen per muaj me rradhe te ndanin kosoven e nuk ja arriten, me sa duket kane luajtur tere guret qe kane, qe te shkaterrojne imazhin e kosoves e shqiptarve

Ke ca kohe qe ja keput si kahu peles:

do ishte mire qe me kete rast, Tribunali i Hages, te njihej mire me krimet serbe ndaj popullates kosovare, ndersa per temen ne fjale do te thoja se Palloshi, eshte me teper i interesuar per kolltukun e tij, per fitimet e tij, se per ç’ka ndodh ne rajon aty.

hiq termin Pallosh, ve termin shok Enver dhe fraza eshte e njejte si per akuzuesit e Rames, ashtu dhe per akuzuesit e Enverit qe e kan shit Kosoven per interesat e tyre. Ndoshta, ma ha mendja, ka ndodh njesoj edhe per Ismail Qemalin, megjithse per te akoma nuk kam asnje te dhene dokumentare qe eshte akuzuar per te njejten gje. Dhe as pres te kete mbet gjalle ndonje dokument lidhur me kete. I kan zhduk spijunet e serbit :smiley:

Ismail qemalin e akuzuan per spiun grek se gruan e kishte greke .per hajdut jo se nuk kishte cfare te vidhte .qeveria e tij kishte autoritet vetem ne lumin e vlores e tepelene.

po shok Enver çfar vidhte? Nje vile dykateshe qe tani e kane edhe katunaret e Nroqit?
Perseris qe po flas me hamendje, dhe as me pelqen me akuzu. Duke fol vetem si mundesi, dhe pa deshire si muhabet, Ismail Qemali kishte çfar te vidhte, psh si pjestar i pazarlleqeve te kufijve, leshonte doren dhe merrte pare per kete po te donte. Dhe kjo nuk kishte te bente fare se deri ku kishte autoritet si qeveri. Merr paret dhe myll gojen. Kjo eshte akuza e perjetshme e gegeve kunder toskeve per Kosoven. Sa e vertete eshte kjo, eshte gje tjeter.

Por e verteta nuk del me akuza te perjeteshme muhabet koqepordhash tip Korrikse, delta pa dhome, sica me cica. Mos kujto se historianet jane burra me te mire se keta kolege tane te peshkut. Shif vetem si i jan sul figures se Esat Pashes duke e bere spijun permanent. E çfar te bente Esati ne ate kohe te pasigurte qe mund te komandohej vetem duke qene me te gjithe dhe me asnjerin. Eshte kollaj te shkrush ne leter histori, ky ka than e ai s’ka than por edhe mund te kete thane, por nuk eshte kollaj te drejtosh nje ushtri pa municione e pa buke. Dava bythpamukesh, nuk kan takat as te vihen ne lekuren e tjetrit, e jo pastaj te komandojne!

Nuk ishte greke moj e kozmait,ortodokse nga epiri i jugut ishte,shqiptare. Edhe arbereshet ne itali i quajne shpeshhere(gabimisht,po ky eshte muha et i gjate pse) greçi,per shkak te fese,sepse sipas dogmes greke,ortodols=gtek dhe anasjelltas

Nese gruaja e Ismail Qemalit paska qene shqiptare, atehere Ismail Qemali ka qene grek! Ka qene turk, se harrova qe ka qene mysliman.

Kjo pike veshtrimi vlen te mejtohet se personat historike te nje shekulli me pare gjykohen me mendjen e botes se sotme jo ne rrethanat e botes ne te cilen ata jetuan .psh pa pas qellim te hidhemi dege me dege skenderbeun e nxjerrin si mbrojtes te vlerave europiane packa se Europa e sotme e BE u krijua pas luftes se dyte boterore dhe ne mesjete perandoria otomane ishte me tolerante se Europa e asaj kohe .

E ashtu eshte .greket jane shqiptare te greqizuar .

sipas historianit te kualifikuar me linkimin e videove ne jutub sica me cica, kjo shprehje perben fakt qe turqit te kan dhon nje vile dykateshe ne Nroq.

Si piro i dhimi me shoke ! po ti bej nje kerkese mutch nanos,tani qe mbaroi me skenderbeoviçin🤓,te çmitizoje pak “greket”! Po ja mbajti dhe nuk e bejne sallam si festimin e çamurjase

anetarit veteran te grupit kamunist ;apo jo qimo :rofl: mund ti veme ne dispozicion leksione te prefesoreve kaure mbi perandorine osmane ku deftojne se bile edhe kauret orthodokset serbe u bene tok me forcat e sulltanit per te penguar kauret katolike te vladislavit ne Balkan.
ketu eshte nje faqe e tjeter e amerikes si shpirt :grin:

Qenkeni bere bashke, ai vetura e ti boria. Vetem ju vini bashke ne nje paragraf Kastriotin dhe tolerancen e perandorise Osmane qe reduktoi popullaten arberore me 80%.

pse vetem Ismail Qemali, Enveri dhe Rama te marrin vile dykateshe ne Nroq? Dum ene un e Alba vile dykateshe ne Nroq!