Partia kryesore në Rumani shkarkon kryeministrin e vet për moszbatim të programit

Pasi largoi nga detyra kryeministrin e ri të mërkurën, Partia Social Demokrate në pushtet në Rumani, PSD, do të emërojë një kryeministër të ri të hënën.

Ne zbehemi dot si vendet e tjera te Ballkanit jo me si Europa. Bravo Rumuneve.

O njerez, cfare bravo rumuneve thoni? Lideri historik i kesaj partie u kap duke vjedhur dhe iu hoq e drejta per t’u rizgjedhur. Lideri i ri u be kryeminister. Lideri i vjeter, ai i korruptuari, kishte nen kontroll gjithe deputetet. Sapo i riu nuk beri c’i tha i vjetri, deputetet e larguan. Tani eshte prape i korruptuari ne pushtet, ne hije. Eshte si te behet Basha kryeminister, te dale kunder Berishes, dhe gjithe deputetet ta heqin Bashen sepse nuk degjoi Berishen.

1 Like

Njerez me mend me karakter Te bijte e botes .

shqiptaret do shkarkojne presidentin :+1:

1 Like

Korrikse, u ktheve prap ne blogun e qelbur? Per ta pastruar, apo per ta qelbur me teper?

Rumania ka bere gjera qe albanistanezet as qe ju shkon ne mendje.
Ka pushkatuar Causheskun me te shoqen dhe te birin e plasen brenda me burg.
Presidenti Kostandinesku dha doreheqejen si proteste ndaj korrupsionit te klases politike ne vend…

Nese ne ne 1990 do te pushkatonim Nexhmije Hoxhen, Xhelil Gjonin dhe te futnim Ilir Hoxhen ne burg,ndoshta do te ishim si rumunet sot.

Por ne jo vetem qe nuk i pushkatuam por sot i mbajne si thesaret e kombit!!!

Ca t’i besh Sales. Nuk i dilte dot kunder partise se vet. Dhe po, ke te drejte. Edhe ne duhet ta arrestojme salen.

Perse nuk e bete juve te tjeret?

he er loqe menjen me fut ne burg e keni, me keq se Koçi Xoxe ne vaktit.

1 Like

Se kuptoj pse nje race superiore Ariane si ajo Skiptare duhet te marre shembull nga nje race inferiore cingiesh e prostitutash…

Mender Tikut, ju Sales i rruani bolet :joy: