Pasuria e pasunarëve shqiptarë

http://www.lapsi.al/paparazzi/2017/03/03/jeta-prej-milioneri-e-djalit-t-irfan-hysenbelliut-video#.WLnSmJEo_qA

Vidion nuk e pashe, veç çfar lexova, dhe krijova pershtypjen se pasunaret shqiptare, jane thjeshte kopie e pasunarve lindore e perendimore, qe i shohim kendej. Thjesht njerez qe duan te duken me pasurine e tyre, nje sindrom nderkontinental, njerez te dhene pas pasurise materiale, dhe shum pak pas pasurise shpirterore.

Italjonit i djeg qe edhe shqipet arrijne suksesin, gjithmone na kane pare so njerez te dores se dyte

Nga Kastriot Myftaraj/Fania, Lukja dhe Ronia | Citynews
www.citynews.al/2015/09/nga-kastriot-myftarajfania-lukja…/1
Traduci questa pagina
Fania është Irfan Hysenbelliu, të cilin e thërresin “Fane”. Lukja është Lulzim Basha, të cilin Fania, gjatë miqësisë së tyre, në kohën kur Basha ishte në pushtet, …

kjo video eshte nje nga arsyet perse shqiperia nuk ka nevoje per nje qeveri me te djathte se kjo qe kemi aktualisht, pra aq me pak per seren e Shqupit dhe taksen e saj te sheshte 9 per qind.

Pjer, le ndonje koment me t’pallume dhe ti, meqe je mendimtar ekonomist profet, tek tema ime per dy afaristet pasunare italjane.

Ndermarrja e Cucinellit eshte e kuotuar ne bursen e Milanos, eshte miljarder ne vend te gjashte ne Itali per sasi paresh.

Po pra i djeg shume italionit …per mafien albanese…
se sa jane djeg italionet nga mafia italiane e din vetem populli italian…
po te pakten ata kane dhe Paolo Borsellino e Giovanni Falcone …ne kemi lesht e Fanes …
U gjet vrasesi i ortakut te Fanes …Artan Santo-s …:wink:

dasara,

italjont kan shume gjera te tjera qe nuk kemi ne, kane teknika sigurimi sampiste per te goditur kundeshtarin. Kape kete dhe mbaje sekret, mos ja derzo armikut, dmth Korrikses:

Po po …nuk i them njeriut mos ki merak …por mos me thuj qe ndihesh
si Snaporaz lol

Fiksimin me orat e shtrenjta e kane vetem borgjezet e rinj shqiptare apo gjithe populli yne i lashte n’pergjithesi?

ja or nga e paska zanafillen suksesi dhe krijimi i pasurise nga kanabisi ne Shqiperi …!!!
( ne kote ju bime ne qafe ketyre te pas 97-tes ?)