Për treguesit katastrofikë vazhdojmë si gjithnjë të jemi të parët në renditjen botërore

http://www.syri.net/sociale/50384/foto-statistika-te-frikshme-ja-cfare-po-i-vret-shqiptaret/

Rilindja e plehrave! Posht Edi Rama!

Po ç’jane keto lajme budalliqesh. Si mund te dali Gjeorgjia ne vend te pare, kur ajri i saj, eshte me i paster se ajri i Kines, Hindise, Amerikes, e shum vendeve te tjera te industrializuara.

1 Like

Qeverija e plerave dhe qelbesirave ka per tu mbajt mend kjo e rilindjes

http://www.lapsi.al/lajme/2017/03/23/banor-t-bllokojn-punimet-p-r-impiantin-e-mbetjeve-n-fier#.WNQuVGfavqE

se mos harroj, edhe si qeveria e Transave do mbahet mend.

2 Likes

Lapsi.al dhe Fox News = REAL NEWS

c’i thote kanabisi:

http://www.lapsi.al/lajme/2017/03/17/rama-sulmon-s-rish-voltana-ademin-sht-kryebashkiakja-shembullore-p-r-gjum#.WNQ55mfavqE

por si eshte e verteta:

Shqipet po i vret erresira qe shikojne ne jeten e te ardhmen e tyre

Pyjet i preme, lumenjte i gerryem, deti po na gllaberon, erozion e shembje toke…po vazhduam keshtu as azil nuk marrim dot se do thone e prishen e qelben vendin e tyre, do na qelbin edhe ne te tjeret.:grin:
Po seriozisht tani kjo puna ajrit eshte vertet problematike. Ndryshimi me i madh nga Shqiperia kur zbret ne nje toke te huaj eshte pikerisht AJRI. Gjeja e pare qe me ka bere pershtypje direkt kur ve kemben ne Vjene, Mynih, Lubjane, Frankfurt etj.

Jo kur zbret. Duket qe nga avioni ndryshimi. Duket ku eshte ngjyre e ndezur jeshile dhe ku fillon e behet me pluhur.

Ah, se harrova te shtoj, vetem kryeqyteti i tyre, Tbilisi, eshte ca i ndotur, per shkak se ka numrin me te larte te automjeteve per fryme. Por nese kryeqytetet jane me ajer te ndotur, kjo s’do te thote se i ter vendi eshte i ndotur, se kemi dhe Tiranen me ajer te ndotur, por shko ne Durres, Korçe, Kukes, etj, ajri eshte shume me i paster.