Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e votave

keshtu e ka rilidja, prandaj sben hajer luli i vocerr

nese ka prova qe jane blere apo vjedhur votat, ketu i bie qe prokuroria te arrestoje te dyja palet, edhe porositesin (perfituesin) e votave qe i bie te jete Daku, edhe sekseret e votave, qe i bie te jene Avdylet.

Tamam ashtu tha dhe Nard Ndoka!

Pjer, policia po qe e zonja le te gjeje po desh pse une (dhe jo vetem une, por edhe shum te tjere qe kom pyt) kam nje ndjenje turpi dhe frike se mos me quajne vjedhhajdut, kur kaloj, pa blere gje (sigurisht edhe pa vjedh gje), ne shtegun e daljes se supermerkatit ku jane shitset qe kontrollojne mallin e blere me aparatet lazer qe bejne pip-pip-pip.

nuk te kuptova i modho, çfar do te thuash,

ndoshta e ka kuptu gjembi e te ndihmon dhe ty te kuptosh.

po u fillua me ironi e te perfundoi me sarkazem, kshu s’ka gjo ne vije tema dhe forumi,

1 Like

jo vetem tema dhe forumi, por kshu nuk kane gjo ne vije as votimet e lira demokratike te garantuara nga policia.

asgje e re nga fronti i lindjes …

Ate xhuxhin ta fusin te qelia qe la Lul Berisha, po si shumhera ne AL ska per te ndodh gjo. Luli spo e permend mo gjushin si vjedhesin me te modh te votes se lire. Gojet e liga thone se gjushi i ka rregullu telat me ca leje ndertimi.

nuk burgos dot 30% te popullit, se ben dot

peshqit e medhenj kane koqe te medha, e po spate koqe me te medha se ata, si burgos dot

do ta haje ndonje peshk i vogel si gjithmone

1 Like

Rifreskim.

C’behet andej nga Shqiperia? E futen ne burg Dakon? Dha doreheqjen Kryeministri?

Hanibal ante portam:

1 Like

Hajdarmataj kshu…

1 Like

Kjo te mundon dhe ty, kush i nxorri pergjimet?

Qofte dhe pse anonimë: fakti qe unë po të permend emrin ‘gjembi’, të bën ty fajtore për ndonje gje?

“Ekspertet” do e nxjerrin videon te manipuluar.dako president.

1 Like

Ah, pse vetem emrin i permenden Dakos? E paskam marre vesh gabim.

Kjo te mundon dhe ty, kush i nxorri pergjimet?