Pesh! Partia e re e cowboysit

A eshte ky trumpi shqiptar?

Ky jo vetëm që s’ka lidhje me Trump, por mendoj se është një kërriç i paparë :smiley:

@varik
Eduart Ndocaj: Investova 500 mije euro për PS-në - Bota Sot

http://lajmpress.com/deputeti-shqiptar-eduart-ndocaj-kauboji-rrihet-keq-ne-prizren-ne-veture-ishte-me-nje-kengetare-te-njohur/

Gomarlleqe të tilla s’do i bente nje njeri me mend ne koke

Ky tipi vjen nga familje e djathte.
Eshte bisnesmen ne itali.
Ka lidhje me partite e djathta ne itali.
Fans i cmendur i berluskonit.
Ne janar thote do beje foto me trumpin.
Krijon partin e emigranteve (qe sma merr mendja te jene te majte, perderisa kane emigruar ne vende me kapitalizem te eger)

Njeri Laps e tjetri Presh, u be PS-ja kashte e koqe.
Sa per kete topin e dhjamit, Trump leshi. Trumpi or ti shoq nese bente nje parti te veten as voten e Ivankes nuk merrte.

Jo ky eshte turpi shqiptar… Te tille bufona gjithmone e kane ndjekur politiken shqiptare, ndaj jemi ne kete gjendje… Kjo eshte tragjedia shqiptare… e tipit… budallait hapi rrruge…por kur vjen nje dite qe budallai del ne krye ndihemi keq…

1 Like

Partia e ka…ubojsit.

Jo mer, jo!
Pse nuk i quan gjerat me emrin e tyre? Pse nuk thua kush e vuri ne listen e deputeteve kete? cili na qenka faji i ketij, pse i doli kunder Njeshit te pagabushem?
Po Artur Bushi, Pjerin Ndreu, Mark Frroku, Tom Doshi, Paulin Sterkaj dhe Esmeralda Shkjau nga PS e Shkëlqim Selami, Gjovalin Kadeli e Luan Duzha nga LSI si dolen deputete, thjesht pse ishin bufona qe ndoqen politiken? jo mo jo, ai i pagabushmi i vuri, sic vuri Elviset a Ervinet e forte dhe sot bertet me te madhe te pastrohet gjyqsori nderkohe qe politikes i vuri kazmen ashtu si i interesonte. Ka mbajt rreth vetes vec ata fakiret qe mezi kane mundsi te ndjekin Realin e Bayernin stadiumeve

1 Like

Ca do me thone Pesh ? Pi e Shurro ?

Partia Emigranteve Shqiptar
per nje r qe ti se ve, fjala presh behet pesh

pertej te majtes e te djathtes

Shume mire . Tani te pakten kemi se kujt tia japim nese do te duam te votojme kunder maxhorances se sotme. Se me thone te drejten partia e lulit, i.e e sali beut ta shpif.