Plani i Tiranës: bastisja finale e qytetit në favor të oligarkëve dhe pushtetit Rama-Veliaj

http://www.exit.al/2016/12/28/21325/

2 Likes

Na e kthyte ne RD,apo meqe ka pervjetorin.

http://www.exit.al/2017/01/05/21505/

Duhet vetëm të themi lepe-peqe meqë “Luli s’bëri asgjë 4 vjet në bashki” (dhe asgjë që nga ardhja e tij në KOP-in e 2006) dhe “fajin e ka Saliu”?!?

2 Likes

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

po, kete duhet te besh.
Sikur edhe vetem duarkryq te rrijne ata e te bejne sehir, prape te fituar dalin shqipot krahasuar me Bashe-Berishen.
Nuk egziston kush ne politiken shqiptare qe eliminon dot Shqupin e te ligen e tyre, pervec Ps!

Tirana nuku behet me qyetet.nashi shpresa e vetme eshte qe shipot te kene zene mend nga kabimet (yeah right lol) e qytetet e vogla te braktisura te cilat jane jo shume larg qyteteve kryesore ti kthejne ne suburbs moderne dhe avash avash te ulin presionin demographic ndaj qyteteve te medha te cilat pastaj te kene mundesine tu vesh dinamitin a buldozerin e ti kthec perseri ne qytete

Si tha njeri: I LOVE YOU EDI RAMA

1 Like

Sna tregove ate dronin ta kishte sjell kusheri nga gjermania? A ja nxorre leket me kete klipin, apo e shluen me tjetrin?

Rendesi kane videot, ci do rruget ne epoken dogitale e te gjithe jane ne facebook

1 Like

Tirana keshtu sic eshte sot eshte kthyer ne nje mut te madh qe kundermon. Dhe kjo per aresye sepse per 25 vjet eshte ndertuar pa plan e pa nishan. Keshtu qe nje plan 15 vjecar eshte mese i mirepritur. Keq nuk ka per ti bere, sepse me keq se kaq nuk ka. Shkrimi ishte kot, por edhe pruresja ka gabuar.

Ore një gjë duhet të kuptojnë ata që kundështojnë me xhepat e fryra të pardesysë së grisur të militantit. Unë nuk e du kastën paraardhëse dhe as këtë që po pshurr tani në format të reja por në trajtë të ngjashme. Pikërisht, nëse Unë shoh shpresa, nuk e shoh tek asnjëra palë. Bën njeriu kompromise, por jo në këto kushte. Nejse, deri sa të jetë pastruar uji ka pēr të rrjedhur shumë (kohë!).

Më vjen keq por, sinqerisht nuk e bëj dot. Nuk mund të mbyll syte dhe të them se “Hajt mo, e keqja më e vogël”, “më keq se kaq s’ka ku t’vejë”, “ata para ktyre s’bënin asgjë”, “ky punoka vërtet sepse postokërka çdo 8 min nga një punë”, “Unë që kur jam kthyer eci në rrugë të madhe se trotuare nuk ka, por s’ka gjë se fajin e ka ai që iku ndërsa ky i tanishmi s’ka kohë për imtësira, mjafton që të jetoj në TIrana Smart City ku kam aplikacionin për linjat e autobusëve por autobusa ska mjaftueshëm”.

1 Like

nese nuk ke kapacitetin te shohesh dallimin mes te dyve, PS vs. PD, sugjeroj t’iu bashkohesh te barazlarguareve, ke plot edhe ketu.
Dhe ne zgjedhjet qe afrohen mos harro te hedhesh voten per salen.

Gjynaf qe lexoni, gjithcka permendesh si papagaj te stervitur.

Pra sic thame, plehrat vec e vec.
Dhe si ne cdo metropol, gjelbrimi eshte i dukshem

2 Likes

Zgjidhja eshte te importojme plehra .me shume plehera me shume lumturi per popullin :smile:

Ca do populli, ben partia!

Eterit sunduan per 45 vjet,pastaj ju doli gjumi shqiptareve.
Tani bijte do te sundojne deri ne 2058 derisa brezi i asaj kohe te zgjohet…Keshtu do te vazhdoje historia e ketij vendi te mallkuar nga njerezit dhe nga Zoti.

A mund te na shpjegosh dallimet e perbashketa midis PD dhe PS?

jo jo, plotsoje, thuaje te plote, ke harru me te rendesishmin:

… te mallkuar nga njerzit, Zoti dhe ACDC-ja!

Artikulli eshte tipik I llojit homosapience te Berishes (Urith, Uriahip djallzor )

Kush je ti njëher që stërvitesh dhe thumbon për t’ju dhan mend njerëzve?? Ke ndonjë detyrë të caktuar tash përpara zgjedhjeve për t’jua kthyer mendjen atyre si puna ime që nuk kanë për të votuar asnjëherë sepse sistemi i votës është i gabuar në parim dhe i gënjeshtërt?!
Ti që ke kapacitetin të dallosh midis mutit dhe bajgës vazhdon të bësh zgjedhjen më t’ambël! Unë I refuzoj të dy (tri, katër). Nëse ka të stërvitur këtu, jeni ju që lehni sa herë ju ledhatojnë kokën, xhepat, a ku di unë. Kto krahasimet me papagaj e skiftera herë tjetër përtypi për vete.
Si me ta thon e si me ta thon…vazhdoni ti bini individëve ndërkohë që është sistemi ai që nuk bën. Rasti më emblematik është ai i ligjit të mbetjeve ku të gjithë ata që kishin sy për të parë dhe mend për të gjukuar, kuptuan se si veprokan këto figura shtetërore në bazë interesash vetjakë.

3 Likes