Platoni dhe Ksanthipi

skica nga Arb Elo

“Platoni dhe Ksanthipi”

(fragment)

1.

"Bëje burrë personazhin tim në …

4 Likes

Skic cicerim zogu skic, qendrim anash ne karrike e nje thele ars - shpjegon mozaikun e shtyllave ku qendron shoqeria shqiptare Salisbury-Fejzi Ramadan-Rilindje dhe Canabis Cativa -opium per popullin , dheVetvetingu anglo amerikan qe mundohet te qartesoje C’po ndodh ne Shqiperi dhe kush e kontrollon jeten e shqiptareve Shtyllat demokratike te mesiperme apo pushteti I kater Media Fatmir !

1 Like

morali I kesaj fabule eshte ;llogje lart e poshte,shqipot te cajne bythen majtas e djathtas.

Alba: Ndoshta ju e nisni moralin më së pari nga pas - nejse se gjithsekush e di vetë dhe hollësitë e analitetit nuk kemi pse i shtjellojmë këtu; për këto ka urologë e gjinekologë e pozicione ç’prej Kamasutrës e deri te lopthi - por imi, nëse fabula qenkësh sadopak imja, ju siguroj se nuk e merr aspak atje frymëzimin.

Niku dhe ajo që shkruani nuk shkojnë sëbashku, vetëm nëse po flisni me të pasme, nisur nga ideja që edhe ju i bie të jeni shqipo ose shqipe.

shum mire si koment, kto lloj komentesh me pelqejne mu, vetem se ne epoken postotalitare, pra ngambrapatotalitare, nuk thuhet “nga pas” si me pare, thuhet “ngambrapa”.

nga pas, apo ngambrapa?

Skic , me cimcakiz kur ben brek ose tullumbace e pastaj , plas ! Pastaj e pertyp ne goj . gjithe shtyllat e demokraciz SaliRamIlirIdrizBerisha dhe Fejzo qerrozi pa shpatlla!

Ne fakt se kisha me ty por me kakofonine jo pruduktive ne shqiperi.

Po këtë e bën në temën time, apo jo? Kakofoninë shqiptare e ke kudo, ndërsa për monolog të brendshëm të çfarëdo natyre qoftë, qoftë edhe të pasme, ka vende të tjera, një klik më tutje: PornTub: aty futen deri edhe gjësende në “after”…

Po jo a Te keqen se po e merr jangllesh .une se kisha me ty por me fenomenin qe e kishe pershkruar me saktesi .ti ke bere pune Te mire me skicen tende.

Edhe për këto gjëra ka psikologë.

Humori i shprehur ketu, me pelqeu, e do te shtoja se mu duk si stili i Blendit tone :blush:

u perserit edhe nje here tjeter historia, u be rregull.

Falemnderit Pjer, sidomos për vërejtjen e hollë me Blendin.

Mire mo mire… por s´po e zgjas me shume se ketu tu ktheka autori me shkop bejsbolli. :joy:

Ars, nese e ke ndjekur Peshkun e vjeter, aty sheh tregimet Skiç :slight_smile: te Blendit, qe per çudi, ngjasojne me stilit tend :slight_smile:

thuaja cope, o Pjero: kjo e ka emrin plagjature!

Bredho , puno pak me ate Labin mor burre se shume i kuq :slight_smile:

1 Like

kusheriri i EB-se, o shoku, c’te them une?!
Deri para dy vitesh isha une qe i thosha, prit se do beje Pjeri ndonje gje. Po EB na hapi syte. E kemi ndjekur me kot Pjerin. Tani vec Arti artisti i ka ngelur. As Beluli nuk mjaftohet më me 1 shishe vere te 2008, vlla!

Meqe ra fjala , na ka more molli per Belulin , nga bohet.
E mire nqs eshte puna kshu , kusheri i EB lere ateher , mund te na duhet kur te dale ne Opozite .