Policia bllokon 230 objekte arkeologjike të vjedhura në Apolloni

Dy të dyshuar janë arrestuar dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim, të akuzuar se kanë gërmuar në mënyrë të paligjshme më shumë se 230 objekte arkeologjike nga qyteti antik i Apollonisë.

Pse nuk i gjejne arkeologet shqiptRe keto vepra, por i gjejne hajdutet?

Wtf

nji falenderim nga zemra ketyre arkeologeve amatore qe e bene naten dite per te nxjerre mbi dhe` keto pasuri kulturore qe reflektojne lashtesine e popullit tone trim.
230 dhe asnje nuk i vuri re? edhe 23 duhet te perbenin skandal

Lol ka 25 vjet qe vidhet ky eshte lajm I radhes dmth nuk eshte per tu cuditur qe vidhet sepse ashtu u ndertua sitemi politiko- mashtrues- ekonomik pluralist -liberal , per te vjedhur dhe per tu fshehur .Vjedhin mallin pa zot , Shtetin ! E kush ngeli pa vjedhur ? I kane varur ujkut melcite ! KLSh. ? Lol … po I kujt eshte Shteti ? I atyre qe kane pushtetin ? Kush ja dha pushtetin atyre qe vjrdhin ? Populli me voten r lire ! Lol. Vota e lire 25 vjet qe edhe vita vidhet blihet ! Kush e blen voten ? Doktoret profesoret depytetet. ! Lol Per te qeshur demokracia shqiptare. E doktor profesoreve !

Nga e moren vesh Policet qe ato ishin Objekte Arkeologjike ?