Politika punesimi: pas plehrave, kazinoja

http://www.lapsi.al/lajme/2016/11/30/skandali-kush-janë-deputetët-që-po-lobojnë-pro-kazinove-video

Një grup deputetësh të … shumices po lobojnë për pengimin e ligjit të premtuar që në fillim të qeverisjes së rilindjes për largimin e kazinove dhe lojrave të fatit nga qendrat e qyteteve dhe zhvendosjen e tyre në zonat turistike. I përbëre nga socialistet Ervin Bushati, Blerina Gjylameti dhe Ervin Koci të PS, Luan Duzha e Ylli Shehu te LSI –se dhe Tahir Muhedini i PDIU –së ky grupim kërkon që të hiqet neni që parashikon shtrenjtim te licencës për bizneset e lojërave të fatit. Ata duan gjithashtu sipas TV Klan (shiko videon poshte) duan të shtyjnë efektet e këtij ligji sepse sipas tyre ato do të rëndojnë mbi buxhetin.

1 Like

Ca ti besh se jane te zene ne pune shqiptaret dhe nuk kane kohe te dalin te protestojne pa kishin per te ta pare keta deputet.

1 Like

Une mendoj se duhet krijuar nje qytet si las vegas ne shqiperi, e vetem aty te lejohet droga, lojrat e fatit e bixhozi, dhe askund tjeter. Ky qytet mund te jete nje vend i humbur si puka, dibra a po kuqova, qe te zhvolloje edhe zonat e humbura.

Ca ka makao me shume se manatia apo las vegas sesa las laqi?

1 Like

Turp per kete pozite me 2 fytyra. Tani i ngelet vetem qe te vrasin qytetare te pafajshem qe te barazohen me kriminel saliun. Vitin tjeter duhet luftuar per te votuar per protektoriat se me keta politikane qe kemi do te zhdukemi te gjithe nga faqja e dheut.