Populli inë gurrë e pashterrshme zgjuarsie!

Nuk ishte i vetmi ne parlamentin shqiptar. Para tij kane qene plot te tjere, sikurse dhe pas.Doni emra?
Plot! Ky ketu poshte, Nard Ndoka, …plotesoni listen :rage:.

1 Like

Gazeta tema , Mero Baze qe i ka pastru prapanicen Komandantit kushedi se sa vjet…pffffffffffff
Zhgenjim total Labo.

Deputeti I PS :blush:

ka filluar nje sulm frontal kunder atyre qe luftuan dhe dhane jeten per te bere shqiperine.
ky idioti eshte vetem nje prej tyre.

sot gazeta “me e lexuar shqiptare” kishte botuar nje artikull te qelbur qe denigronte ato qe luftuan dhe dhane jeten per ate vend.

shqipet sjane aq te pjekur sa te behet pjese e debateve te tilla

thone qe isaja me kobure te koka ja ka mbush mendjen

shume mire e ka historine ky kolisteroli me kembe ! -madje jo vetem Ismail Qemalit, por edhe Ismail Morines , dom Nikoll Kaqorri ja pergatiti terrenin e i dha flamurin ta ngrinte ne Beograd.

I nderuar, na bone merak, tham se mos ju kish ndodhur noi gjo nga ndermarrja juaj :laughing: pa leri keta qe kane humbur rrugen ne oborrin e tyre, qe nuk e dine rrugetimin e plakut te Vlores, ne Austri e Itali, ku ai morri garancite e nevojshme.

pse keta te paket jane? …ate gjeme qe po i bojne keta shqiptareve nuk ja boni as gjermoni dhe taljoni se bashku

Pjero , ‘‘ndermarrja’’ thosh ai , po ne fakt Vani vdiste per nje cop magazine-ier…:smiley: -eeh, e ka kush e ka ate vend pullumbash…:smiley:

si ven nuk eshte keq Belulo, por ç’e do, osht mush magazina plot me budallenj :laughing:

Analfabet si Toria e peshkut .Nuk di ta shkruaj fjalen PAVARSI ,pale te flasi per te .

7 X 7 = 42
49 + 36 = 95 …
Lylthimi
E po ka popull ti votoje keta Goglat…se e ka faji poplli jo per gjo kur nuk fitojne kafshet.

2 Likes

hiç mos u shqetsoni, eshte ne natyren e politikanit te jete tip kurvjari, per arsye se politika eshte kurve (dmth edhe politikani duhet te jete kurve), dhe sepse midis politikes dhe seksit lidhjet jane me te forta dhe me funksionale se me çdo fushe tjeter. Politikani jeton nje tensjon te forte ekzistencjal, te cilin duhet ta shkarkoje ne nje fare menyre, dhe e vetmja menyre moderne e mbetur eshte pallimi, si beri edhe Klinton qe ja shkarkoi ne goje sekretares.

… Shok Enver ka pallu Edit Pjaf … Noli ka pallu sekretaren e vet beqare … Zogu ka mare mare e prape tere fisin e Dasareteve … Princ Vidi nuk pati kohe te pallonte Dasarete Alfabete njesoj si Zogu … nuk e lane myslimanet injorante analfabete … Pavarsia eshte Pamvarsi seksuale ne radhe te pare … peshqit e tregojne veten here pas here qe kane instikt te forte politik … dmth kane instikt pallimi ronshem ngambrapa ndodhise historike ne Furgon poshte batanijes bej nuska @finisterre … dasaretet, ah dasaretet qe nuk mund te pallohen me qekur mentaliteti i qelbur komunist … pika pika alfabete me kuptim te thelle filozofik ngambrapa ne Furgon poshte batanijes nuska @finisterre … ne vend te “i” vendos “j” e shto “m” ku nuk duhet as “n” dhe je analfabet …

Ky paska qene figure, dine ti zgjedhin komisaret keta sajcalistat :joy::joy::joy:

1 Like

Thiatro mer thiatro

1 Like

Para 2 vitesh po pergatitej fuqishem per fushate znj.Duma , benin takime bythe me bythe tek Hotel Palace parashtronin planin e fitores me Henri Cilin , Ervin Salianj e Tur Zhejin. 4-5 ore ne shoqerine e erresires, se c’llomotisnin nen efektin e prosecove dhe vererave me te shtrenjta se ato te Pjerit tone…

Chili ishte me i rrezikshmi nga i gjithe grupi zjarrit, shpesh cohej ashtu me marrje kembesh, kemisha jashte pantallonave , rrip zberthyer po ce do qe i vinte burri te shkretes me te birin e merrnin zonjen kandidate ne oren 3 te nates edhe e conin ne shtepi , c’sakrifice kerkon partia :stuck_out_tongue: :joy:

Populli yne thoshte Dulla eshte thesar I madh :blush:

Gjeni te perbashketat. Pse rrudhen dhe plaken kaq shpejt shqiptaret?

Po fryhen pusetat e mmm… e muabeteve te qyterimit periferik dhe centrik shqiptaro biznesmeno politikan me kapele republike katoliko mysliman vatani 100% kapitalist post komunist social demorakitik!

IMG-20171204-WA0007

1 Like