Prag-zgjedhje parlamentare 2017

Ne 21 Maj 2017, Presidenti Nishani me ane te nje ndryshimi ne dekretin e meparshem, dekreton daten e re te zgjedhjeve për Kuvendin e Shqiperise.

Lista e subjekteve zgjedhore, lista e kandidateve per cdo qark si edhe nje harte shume e volitshme ndervepruese gjenden ne faqen e Komisionit Qëndror te Zgjedhjeve.

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ofron mundesine per kedo te shikoje nese eshte i perfshire në listën e zgjedhësve apo jo.

Me poshte mund te diskutoni per programet e subjekteve zgjedhore, cilesite e kandidateve si edhe per procesin zgjedhor. Na ndajne reth 3 jave nga zgjedhjet, bastet jane hapur.

pak si heret? nuk ju durohet, e?
Ishalla del PS dhe PD ne koalicion, Rama KM dhe Basha ndihmes KM, pas ndonje surprize te LSI-se, qe shqiptaret te qetesohen e te sheshojne ndasite politike.

Lum kush Te rronje pas kualicionit PS-PD .:grimacing:Ti vete cfare fiton ?

  1. Fitoj qe hiqet LSI qe ka per qellim vetem zhvatjen. Keta te pakten kane disa idealiste rreth vetes, qofshin dhe budallenj. Ndersa LSI ka vetem zhvatje dhe asgje tjeter.

  2. Tani qe e kane 100% te sigurt qe nuk fitojne dot me vota dhe me ligje, PD eshte rrezik per sigurine kombetare ne opozite, e barabarte me terroristet. Eshte gati te djege vendin, te bllokoje ambulanca, te shkaterroje republiken. Ate qe do ta hante LSI si parti paterice, me mire ta haje PD e te mbylle sqepin per kater vjet, pastaj te vazhdoje te konkurroje me LSI-ne.

Ne te kaluaren u mburre se kualicioni PS-LSI hoqi qafe Berishen. .nashi mburresh se ben kualicion me Berishen meqe hiqet qafe LSI ???

Muhabet i palosur

I sterpalosur biles

Ja naten e mirë

abcdefghijk

Biznesi me i mire ne shqiperi: kompani sondazhi.

Ja ku e moret dhe nje ide. Nuk dua te me jepni mua pjesen time te fitimit per idene qe ju dhashe por dhurojani shtepise se femijeve jetime. Dhe pastaj shkaba ankohet se s’ka nivel peshku.

Në fakt, ka dicka të vertete tek keto dy fakte: në 2013 u hoq qafe Berisha. Tani në 2017, Meta (president).
Thene ndryshe : pse i iku qetesia dhe dashuria presidentit të ri ?? Ai duhej vecse të gezohej !!
:smile::smile:

…mund te qetesohet Basha dhe Rama por jo antikomunistet e vertete te PD-se. Nuk ka paqe me komunistet.sepse PS me Ramen sot jane trashgimtaret direct te PPSH kriminale qe nuk kerkuan kurre falje per krimet qe I bene shqiptareve gjate 50 vitet e sundimit te tyre mizor e gjakatar.:v:

1 Like

Pa qetesi dhe pa dashuri/ presidenti i ri :joy:

Të thashe ? E paskan vene dhe si titull :smile:

“Debati në Channel One" - Meta i jep fund qetësisë: Rama i pabesë, Basha i pabesueshëm

http://m.oranews.tv/vendi/meta-rames-nese-shqiperia-do-kete-dy-parti-njera-do-jete-lsi/

po jo or kapedan … ata than sorry … po ti po flije nuk i degjove :rose:

deri me tash Rama e ka dominuar fushaten, skenen, si artist qe eshte ka ditur te jete mjaft improvizues.
Pervoja politike e mbledhur nder vite e ka bere te jete nder te tjera kandidatin me te pranueshem.
Theksi qe ve te reformat integruese eshte ajo qe e diferencon. Burokratizmi ne nivel evropian eshte e ardhmja.
Une mendoj se me nje mandat tjeter i jep dermen tranzicionit shqiptar,
ndoshta duhet te jete me i hapur karshi politikave te majta ne arsim e ekonomi, sidoqofte.

Parashikimi im eshte qe keto jane zgjedhjet e fundit ku komunistat votojn per PS.
Sa per ket here, do shofim nji paksim te konsiderushem te votes tradicjonale per PS, fillimin e nji trendi.
Gjithashtu mendoj se do kemi zgjedhje shume te pista ne mbare katundarine

nje turist perfundon ne urgjence, nga temperatura e larte ne sheshin e ri me beton e pllaka guri :flushed:

Me siguri do e kene menduar Belget dhe kete gje, do kene ndonje sistem A/C qe fyn ajrin e ftohte nga nentoka. Nuk te heq mallin e Saharase gjithe ai shesh bosh me pllaka te bardhe qe reflektojne diellin e nxehte Mesdhetar?

1 Like

I take it Kapo kur Te vini ne pushtet do i vini kazmen e ta ndertoni nga e para :smile:

2 Likes