Preke Cali?

Ca mendoni per shembjen e kulles se Prek Calit? A ishte ajo nje dhurate qe Rama i ben shokut te tij te ngushte serb?

p.s. admin, publikoje, ndryshe je kelysh komunist

Bravo Edvin Kristaqi!

1 Like

Ajo qe ju be Prek Calit nuk duhet te na cudise.
Eterit e bijve i kane vrare e persekutuar nacionalistet.
Bijte e eterve do te perdhunojne cdo shqiptar te mbetur ne Albanistan per 45 vjet te tjere.
Fatkeqesisht shqiptaret nuk jane antikomuniste si Prek Cali por jane popull komunist.
Cali i perket nje populli te gabuar ashtu si Gonxhe Bojaxhiu qe per 45 vjet u quajt “prostitute” nga udheheqja shqiptare qe per kete duarkrokitej me zjarr, nga delet e mbetura ne Albanistan.

Vete ja dhane voten , jo vetem Prek Calin por edhe Prek Zogajn ta shembi, ky derr mileti ket derr Palloshi paska desh me kohe Kryeminister , voten time e ka pas 4 vjetesh .
Sja jap kurre ktij klyshi komunisti voten.

Po mire a po bojshin ndertijm pa leje sternipat e Prekes? A jemi per shtetin ligjor? Po te ishte gjalle Preka a do ta shkelte ligjin?

“kelysh komunisti” jo vetem s’qenka banalisht injorance & siperfaqesi por edhe u preferokerka…

vate me duket elokuenca, aq rezistoi

ristrukturimi i nje vepre qe duhej ruajtur nga shteti, nuk eshte ndertim pa leje mor djale

Perderisa nuk eshte ne listen e monumenteve historike/kulturore te mbrojtura nga shteti , duhet te kishin marre leje rikonstruksioni nga pushteti vendor, ca e zgjasni muhabetin pa lidhje

Kush ta shtonte ne liste? bijte e nipat e atyre e qe vrane?

Sa mbrapa keni ngelur , per gjynaf

shume mbrapa jemi, president ilir meta, kryetar parlementi gramozi, e kryeM rama

me mbrava se kaq ska

ç’lidhje ka me nacionalizmin çeta e salës?? 90% e ‘‘antikomunistëve’’ janë internacionalistë! apo bjeri ti biem

A te q*fja nacionalistin qe ben edhe ti Jorgoja i Edvinit qe puthet me Vucicin ç’do muaj, merre ate treqin € ne muaj e mos u ndje se do ta heqin edhe ate!

1 Like

Aty e ke bulevardin dil e protesto, se nuk ju vret njeri si ne kohen e Sales, mos kini frike, maksimumi do ju zeje diabeti nga tullumbat :wink:

Sna nxjerr sala ne proteste, se mbase atehere edhe na vret rama me tregu qe nuk eshte i tredhur.

Rama beri 4 veta kurban per presidentin

Te degjosh kurvat te te bejne moral eshte kulmi

Kush po ben moral , une jam qytetar i thjeshte , s’jam as me Salen tate e as me Ramen , po ti si qytetar nqs ndjen revolte civile mund te dalesh te protestosh i sigurte, vetem ndrrojeni kete rradhe menune , beni kerkese te Shqupi , se u mjeruat n’qofte e tullumba :wink:

A i bo njeriu pershtypje se ne zonen e Prek Calit, tribun i rezistences anti-komuniste si ne zgjedhje lokale e ashtu qendrore fitojne te Majtet?
Apo Baxhellat dhe Loqet skan Mend, per ta pyetjet jane thjesht provokime kamuniste e jo pikepyetje qe te nxisin fillimisht te racionalizosh deshtimet dhe me pas te kerkosh per zgjidhje.

Mes të tjerash Rama pohoi se radikalizmi vazhdon të trondiste vlerat e njerëzimit …

“Radikalizmi vazhdon të trondiste vlerat tona, ato po godasin qorrazi anë e mbanë botës. Disa konflikte brutale dhe të pandashme vazhdojnë të na rrezikojnë…

do ndërhysh te deputeti i pd-së vangjel dule???:weary: të gjithë treqindshat ishin me çetën ,se rama ja dhjeu greqisë:joy: po ju dele keni qënë gjithmonë ! të sllobodankës! rama nuk është nacionalist(nuk kemi ne shqipot akoma një të tillë,prandaj jemi kështu si jemi),po të paktën nuk është esatpashistë!
andërstend or tie!!

2 Likes