Presidenti meksikan dënon vendimin e Trumpit: Nuk paguajmë për murin

http://www.javanews.al/presidenti-meksikan-denon-vendimin-e-trumpit-nuk-paguajme-per-murin/

Ca turpi. A thua se po e pushton Meksika Trumpin. Mur ne vitin 2017! Nuk e meritonte Amerika nje fatkeqesi te tille si ky njeri ekzibicionist qe vetem don t’i tregoje botes pendet e tij ngjyra-ngjyra.

2 Likes

Te gjitha te keqiat nga Meksika na vijne …qe ketej e tutje barin ne bahce do ma korrin lumturisht votuesit e trashe te Trumpit. Ai muri ka edhe nje gjo tjeter te mire…do mbaj larg ilegalet Rus e Shqiptar nga uesej.

Muri eshte urdherate nga perendia
"I looked for someone among them who would build up the wall and stand before me in the gap on behalf of the land so I would not have to destroy it, but I found no one.
Ezekiel 22:30😄

Me duket se dhe viziten e anulloi, keshtu u perfol nga disa media kendej.

Hajt ta çojme 500 komente dhe kte

Vetem se shume gjynof eshte kur e shef si i kan lon robt e vet kshu si bagtia, pa drejtim, secili flet ne hesap te vet e pa hesap. Boj hesap, as elizabeth sara warren palin nuk ndihet me :frowning:
Doemos, i kishin bo hesapet pa hanxhine, z.Trump ishte i paafte, nje shaka, nje albino, nje moskito, nje dinajell… Dhe ja ku jemi prape te krekosur pas larjes se hesapeve me dy xhetonat e fundit

1 Like

Daku, po ve kamerat tjetri, ske ku shko pa pagu tavolinen…

A e dini qe muri I ndertuar ne kufi me Meksiken u votua ne Kongres ne vitin 2006 dhe Obama me Clinton kane votuar PRO?

Muri qe propozon Trump eshte shtesa e murit aktual dhe do te jete ne gjithe kufirin jo vetem ne pjese te caktuara sic eshte tani.
Keshtu qe mos flisni sikur tani ka mbire nje mur mes Amerikes dhe Meksikes.
Muri atje eshte,thjesht nuk eshte i mbaruar por i lene pergjysem.
Ky ne foto eshte muri duke u ndertuar ne kohen kur president ishte Obama.

1 Like

Me ne fund do hame nga thanat tona

Ka mbire t’u bofsha se Trump ka bere gjithe ate zhurme per kete mur, percarja/muri ka qene ne zemer te fushates se tij dhe tani po i jep tone perandoreske si me qene ne Kinen e Lashte. Gloryn kush nuk e do, por glory i vjen atij qe do me shume njerezit sesa egon dhe abmicjet e tij.

1 Like

He ore Derra american e kuptuat qe ate Murin e modh do e paguani vete??? Faleminderit Meksike.
Hajde tani paginai edhe per nje Mur me Canadane prap me paret tuaja ti boni qejfin Potusit

Megjithese jemi ne epoken e kibernitikes dhe digitale, prape teknikat e vjetra mijra vjecare jane me efikase. Duhet ridimensionuar ai/ajo qe ka shpikur per here te pare murrin. Respekte! - nje nga shpikjet me te medha te ketij njerezimi. Por, te mos harojme edhe mencurine e zotit Trump per te shfrytezuar dijet e paraardhesve tane qe thone se do te kene qene majmunet.

Muhabetet e murit jane material per te folur njerezia, se ketyre s’ka c’ju ben muri.

Kesaj I fut nje mine dhe e mbyll muhabetin.
Trumpi e ka hapur edhe kete?
Po mesojme gjera te reja nga edramistet e PPU-se.

Nejse duhet te presim edhe pak sa te rregulloje muhabetin Rame me Trumpin dhe donte shikojme se sa bukur do ta kthejne pllaken keta.
Njesoj si Mero Baze.

E drodhi dhe ky.
I vuri ne rresht zoti Trump.
http://www.miamiherald.com/news/local/community/miami-dade/article128984759.html

“Megjithese jemi ne epoken e kibernitikes dhe digitale, prape teknikat e vjetra mijra vjecare jane me efikase.”

meqe dixhitalja, sigurine po e ka problem kronik, trampi ka dale me nje tjeter metode te lashte: te perdorim letren dhe shkrimin, ne vend te tastieres.

??? Kush jane keta edramistet e PPU-se? Per mua e kishe fjalen? Po me ben nder qe me drejtohesh ne shumes se une nuk flas ne emer te ndonje grupi, flas vetem ne emrin tim. Cfare ka hapur Trampi dhe c’lidhje ka Edi Rama, Mero Baze dhe ajo qe postova une qe eshte video nga kanali yt i preferuar? Ku thashe une qe e ka hapur Trampi? Komunikon truri me duart ne tastiere apo si shqiptar qe je, duhet te thuash dicka sa per te thene qofte edhe kot pa lidhje?

1 Like

E habitshme sa entuziast per Trump ti ACDC. E te mendosh qe votove per Hillary. Pse nuk votove per Trump? Cfare nuk ta mbushi mendjen tek ai perpara zgjedhjeve? Pyetje shume e sinqerte kjo.

:joy: Humor i holle.