Presidenti Metà i jep shtetesine shqiptare Kryepeshkopit Janullatos

http://www.balkanweb.com/site/meta-ben-kryepeshkopin-janullatos-shqiptar-vjen-reagimi-i-pare-nga-greqia/

Si ta shajme tani leshkon?

Ta gezoni shen Kozmain e dyte …:wink:

Nje grek, sherbetor i ideologjise se kishes, i ardhur prej nje vendi ku kisha eshte nje me shtetin, dhe ndajne interesa te perbashketa, te cilat jo rrallehere kane shkuar ndesh me interesat e shqiptareve, duke i shkombetarizur, asimiluar, perbuzur, zhvatur territore, shnderruar thelbin etnik, ushtruar trysni deri ne trushplarje, duke e shpallur gjuhen e nenes te tyre te mallkuar…

1 Like

Lsi-ja po ja kalon edhe pd-së me antishqiptarizmin e saj. I kishte dhënë premtimet që kur ishte në Greqi për vizitë me një grup deputetësh grekë dhe progrekë,kur marrëdhëniet ishin të acaruara. Formulë e njohur. Nga hajdut në antishqiptar. Pra grekët kanë, në dorë opozitën,kryetarin e shtetit dhe një pjesë të qeverisë! Pra të gjithë internacionaliste,përbotistët, antikombëtaristët, na qënkan çirakë të çirakënacionalistëve grekë.popull pa biole,që vetëm të qurraviten ,sevilosen,dhe të vjedhin dinë. Fara e keqe ka marrë dhenë.

1 Like

pse gjys presidenti?

:grin: àhàhàhàh

Po su be qameti per nje me shume .

Deklarata e Janullatosit, pas kaq vitesh, na ngrohu te gjithve, dhe edhe une po te isha president, do t’ja kisha dhene me kenaqesi shtetesine shqiptare.
I vetmi merak eshte e mbetet se, kush do jete pas tij, cili shqiptar.

kurreshtari autoqefal, sepse osht i modh, mo i modhi, dhe sepse eshte nacionalist pellazg si asnje tjeter ne blog nga specia e qefaleve.

Presidenca shqiptare… lol
Edhe keshilltaret nga Skrapari i ka marre ?

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fjoq.al%2Fartikull%2F296421.html&h=ATOlBYK-I_hPgHRHOmynAnY_5ldRlBjk3XDrcya7GYQsFYnolhoTin_aUZW_BzfhCnBIKwER7kRzic1pwEQAfrXRPu3BV1QAikTP3bQTzWduj1zz1ykOHEPgtWPS1vPEBwqgV7psMIDK1qFFX2WwoPQLxgtP-Dm2H3dzJKZbBeylhl6WydCFREgfJNvzZOqUtVsDiqJdZLdx1mDUkC7RvjM0lon5A5kL-FBfSgk23gdwvfVkh8oei9jPEhWT7jzPH4SjCJ6bGVTyA3TYQZQdhF2ef7mTLw

Sanija e kombinatit paska vesh pallto te kuqe per krishlindje :stuck_out_tongue:
Mbase ja ka dhene se do ja kendoj pak Moniken…qe te behet me e urte :wink:

palloshi manjolese?

Po ky janoja që ka 27 vjet në Shqipëri,që na ditka edhe gjuhët afrikanë,si nuk mbajti një meshë në shqip? Nuk ka Loqe të mendojë se nuk di shqip! Atëherë? Misioni i Shën Kozmait që mallkonte shqipen? Edhe shtypit legen shqiptar nuk i ka dhënë asnjë intervistë ,ndërkohë që atij grek i jep çdo javë,
Po mirë ky se për të vetët është hero sepse po greqizon dhe një hapësirë tjetër shqiptare,po për loqett shqiptare ,ku është lajmi i mirë?

1 Like

E verteta eshte se mesha mbahet në shqip.

Ja dhe nje shenje tjeter qe Shqiperia eshte vendi me tolerant fetar (pervec korenteve)! Bektashiu nga Skrapari i shenjte i jep doren, buzeqeshjen, dashurine, qetesine dhe qytetarine Grekut ortodoks.

jo shqiperia po shqiptaret. neser po u mbush me te huaj, apo po ndryshoi menyre jetese, si ne qe jetojme prej vitesh jashte, njerzit do ta humbin tolerancen.

ti psh megjithese shqiptare s’je tolerante, as une, sepse oksidenti ku jetojme nuk eshte tolerant.

ky meta s’ka jetu ndonjeher jashte dhe prandaj eshte akoma tolerant. nuk i ndryshon gje jetes se tija, neshtetesia e atij priftit, bile edhe politika qe ai ben.

meta po tregon vetem qe eshte shqiptar 100 karatsh. kishte lene pershtypje te mire edhe ne france, kur ishte pak kohe me pare, andej nga jugu i saj. me ç’pash neper ca komente.

TOLERANT = TOLERANS latin = Ti Len me ran/de. e le diçka te bjere, ate qe eshte e rende (Rende = Ra = Bie). tolerance, e le diçka te lire, jo te shtrenguar.

E vërteta është që Ilia Metën e falenderoi në greqisht.por edhe Meshat greqisht mbahen. Vetëm një fjali shqip thotë.

Delta, per ke Ilia e ke fjalen, per ate qe i rrinte sa para e mbrapa Janullatosit.

Po ACDC sikur thote ndryshe;

Si eshte e verteta?