Prina komandant Edvin Kristaqi!

Presidenti i Republikes se Frances, z Frocois Holland i akordoi KM-s tone urdherin e larte "Komandant i Legjionit te Nderit,dekorimi me i larte qe shteti francez i ben nje personaliteti te huaj. Eshte e qarte tashme edhe per me skeptiket,se Edvin Kristaqi ja ka dale te fitoje simpatine ne rafsh personal, ne pjesen dermuese te kancelerive evropiane. Kujtojme mardhenjen speciale me kancelaren gjermane Angela Merkel apo relatat shume miqesore me Renz-in e keshtu me radhe. E gjitha kjo i dedikohet paraqitjes se tij dinjitoze permes karizmes,elokuences dhe kultures personale. Sot gjithe shqiptaret i jane mirnjohes ketij Burreshtetasi, per perfaqsimin e denje qe na ka bere e do te na beje neper hollet e politikes nderkombetare. Ne neje status ne fb,KM-ja i’a dedikon kete dekorim te larte te shtetit francez,Shqiperise,familjareve dhe bashkepuntoreve.
Bravo Edvin Kristaqi ! :smiley:

3 Likes

Bythelepires i mire komandanti

Tani qe Sozia u lidh me daj Samin, francezet kerkojne te mbeshtesin rivalin e tij, Palloshin.

O Pjeter, po ku te prij, tani, tani qe politika shqiptare u fut akoma me thelle ne krize

s’e kisha pare, rrofsh per lajmin :blush:

1 Like

Kjo medalje dhe titull nderi ju leshuan z. Rama, menjehere pasi firmosi marreveshjen e partneritetit strategjik me Francen dhe jo sepsi ai na paska cuditur Europen me karizmen dhe elokuencen e tij, apo per cdo karizme tjeter. Luhen interesa, qe nuk e di sa jane ne te njejten linje me interesat e Uashingtonit apo Berlinit, qe jane vertete aleatet ku duhet te mbeshtetemi. Vete entuziasmi i francezeve per kete mareveshje nuk me pelqen. Interesat e Frances asnjehere nuk kane qene shume dashamirese ndaj Shqiperise.

Ca ke,mos u merzit!

I love you Edi Rama!

1 Like

Uroj te mos jene helikoptere.

By the way : Ç’fare doli nga ekspertiza e atij helikopterit qe ra?

1 Like

Kontraten e helikoptereve e pat ba ai tjetri para.

Po cne o Pjeter, qe do merzitem, vendi eshte ne duar te sigurta, te njerezve plot karizem dhe llafe ose elokuence, sic e quajte ti.

hahahahahahaha - o c’na kenaqe

ore Nishani po ashtu merr medalje per te mos mbet hatri
sidomos kjo me titull per shpetimin e hebrejve para 2 vjetesh.
http://www.zeriamerikes.com/a/nishani-new-york-/2752433.html
Prandaj ky ne shkembim dekoroi kolaboracionistet e LIIB

Aleati i vertete eshte Amerika … dhe kur Amerika flet nepermjet perfaqesuesve te vet zyrtar atehere keta zyrtare jane te korruptuar nga Edvin Kristaq Rama dhe elokuenca e tij dhe nese Franca e dekoron na e ka me hile.
Tani majeni bythen drejt o do jesh skeptik me c’do shtet perendimor o do i pranosh edhe keto dekoratat. Me ty Maksi e kam.
Pyetje: Sali Ram Berisha c’fare do kishte shit per nje dekorate te tille? Det? Nafte? Toka?

…me too por vecanerisht kur eshte me gjethe ne plazh :confused:

Franca dhe Amerika jane dy ceshtje te ndryshme dhe nuk mund te mos mbash qendrim te diferencuar ne maredheniet me to, jo vetem per arsye historike, ku Franca ka qene shpesh here ne krahun e kundert te interesave tona dhe Amerika perkrah nesh, por dhe per faktin qe pa dashur te paragjykoj termat e saj, nje aleance strategjike nuk mund te lidhet me cdo vend te perendimit, sepse do humbte vleren e saj strategjike dhe do te bente aleat me jo me te rendesishmin prej tyre. Por fakt eshte qe medalja eshte dhene jo per ate qe thote ($hen) Pjetri, qe eshte karizmi i Edus.

hajt se jeni Qytetare ju kapo mos bej sikur vini nga shpella

ke harru ate pjesen ku i uron te marre dite nga jeta jote, Pjeter.
Formati emer & atesi i KMse pastaj eshte direkt tallje me te

3 Likes

…gjate sulmeve te NATO ne Beograd,ushtarak franceze ne shume raste u kapen nga zbulimi USA duke spiunuar serbet per vendet dhe kuhen e bormbadimeve,po ashtu kur Serbet deshen te dorzojne Karaxhixhin,kerkuan ta dorzojne tek miqte e tyre franceze dhe jo tek amerikanet …???

Une nuk paragjykoj njerezit nga preferencat seksuale.