Prina komandant Edvin Kristaqi!

Sjane lepirje por Gelboqe per Talibanet e Cunit te Sheqeres

O makso, po medaljen Franca nuk ja dha nje armiku o qyqar qe te mos te te them truthare. lol

Sikur nuk po ndihet KM ja nashi qe kombetarja u kthye ne origjine :smile:

EUROPOL Zbulon Paret e Droges Shqiptare

Pas kthimit nga Malta dhe veçanërisht pas takimit konfidencial me kreun e EUROPOL, Basha ka zbuluar pjesërisht çfarë do të ndodhë me “thembrën e Akilit”, pikërisht me atë që i dhëmb në të vërtetë Ramës dhe të tijve; paratë e kanabisit dhe korrupsionit.

“Shefave tuaj po ju jap edhe lajmin tjetër. E kanë marrë me shkrim mbrëmë: Ose s’kanë fjetur ose kanë shtuar dozën: Çështja tjetër që kam diskutuar është, se nuk do të paguajmë me miliona euro kompani që të gjurmojnë paratë e vjedhura apo paratë e drogës, por do ta bëjmë bashkë me Europolin. Peshq të mëdhenj apo të vegjël, bëhuni gati se paratë që u keni vjedhur shqiptarëve do t’i dorëzoni deri më një!”
Veprimtaria e krimit të organizuar dhe narko-trafikut të ngjizura me struktura shtetërore, duket se është dokumentuar dhe së shpejti pritet edhe ndërhyrja, jo vetëm për goditjen e madhe por edhe për sekuestrimin e aseteve të grumbulluara nga korrupsioni galopant dhe droga. :v:

Kombetarja ku ka qene eshte, per mua deri tani para neshjes me Izraelin nuk ka as ngritje e as ulje. Vendos ndeshja me Izraelin.

Qurraviten kush do me i morr vendin DeBiazit ose Pulaxhiut te FSHF.
Zhurme e pavlere ne nje province ku futbollistet, tifozet ose traineret zihen se kush ka me shume merita per Futbollin Shqiptar. Te luajne Derrat ne fushe. Pashe Bullgarine se si rrafi Hollanden 2-0 pa tifoza histerike e ne nje stadium te qyteteruar e jo plot. Akti i vetem i huliganizmit ishte kur ne minuten e 88 pankina bullgare hodhi top te dyte ne fushe te fitonte kohe.
Me ate kampionat te pjerdhur qe ka Vatani, DeBiazi e boni nje cudi…tjetra ndodh pas 100 vjetesh.

WOW, investimet e huaja kapin shifren e 1 miliard Eurove per vitin 2016!! Ec aty shqipe!

mmm ok nisja!

Lexoje artikullin deri ne fund, pjesen derrmuese ne kete e zene Gazsjellesi dhe Hidrocentrali i Devollit, qe te dy projekte te siguruara nga qeveria Berisha:

Te dhënat e detajuara tregojnë se ekonomia ka përfituar dy nga projektet madhore në fushën e energjitikës, përkatësisht Gazsjellësi Transadriatik dhe kaskada e Devollit, të cilët kanë hyrë në fazën kulmore të punimeve.

Fatos Kongoli e ka mare këtë medalje nga Franca andej nga 2010
Sa për titullin me sa shoh Franca e paska dhënë pa kriter is fletët e lavdërimet të dulles duke filluar nga nusja e diktatorit të Azerbajxhanit Alyev apo Pricat e Katarit dhe Arabisë Saudite.

. 12345678910

lol ncncn pz

-Etja per pushtet -eshte fjala per politikanet ! Aty eshte paraja me e madhe , pra , dhe etja , aty eshte me e madhe per ata qe merren me politike alla shqiptarce ! Dhe ne Shqiperi politika nuk njeh moral ! Vecanrisht ne Shqiperi ku turpi hahet me buke ! Tre here ne dite mengjez dreke darke ! Medalja -vertete ka vlere kur ta jep nje vend si Franca , qe njeh moralin, njeh punen , njeh vlerat e njeriut , sakrificat dhe meritat ! Ne kete pik cdo shqiptar me mend kupton se ky njeri sa do “Gomar” qe te jete ne syte e “opozitareve” politikanr ose njerez te thjeshte inatcore, qe e injorojne , paska ca vlera ! Dmth bejne dallimin kush eshte kush ! Ketu e kisha fjalen.

1 Like

" por kjo medalje nuk ka asnje fare vlere per shqiptaret ne pergjithesi, ne aspektin e permiresimit te jetes se tyre"

tani pse duhet t’i jepte bota ketij medalje me motiv permiresimin jetes se shqiptareve, se s’eshte e qarte?

Sa shume paskam derdellit!

:new:

.
:arrow_up:

Po t’i vesh nje feste ne kuke duket mu si Ismail Qemali😀

immagine