Princi që tundi themelet e shkretëtirës

Po se per ate po flisja une per themele pallatesh dhe reren e shkretetires… Hajde korrik hajde…

Dhe nje kalamo i klases 5te e ben dallimin, di c’eshte kuptimi figurativ e metafora ti vazhdo bjeri cekicit gjeodizik… :wink:

te stonon figura letrare ne titull- te thashe qe ne fillim, pse c’kujtove ti

Shenoje ne regjister

mire e shenoj une (bashke me ca te tjera) po ti e kupton qe prezantimin e temes e ke bere kokeposhte apo jo
te shkuara, teleskop

Ky ka kuptuar se s’ka vetem nafte ne kete dynjà, kete thuaj, pa Iranit i rruan bishtin (siç ja rruajti : u desh Franca per t’ja shpetuar nderin e humbur ne Liban)

Te rroni vete, po ti e kupton qe ndoshta e lexon ti kokeposhte…

Ajo ishte ideja , nder te tjera une prandaj se perfshiva fare historine e konfliktit se s’ka lidhje me idete e tjera te tij dhe te ardhmen e Arabise Saudite, ato jane konfikte sa per te justifikuar marreveshjen gjigande te armeve, dhe per ti thene Amerikes qe ne jemi aleat i juaj ne rajon.

pallavra

1 Like

pardon per replikat
mendova mund te aryetosh.

po kujt more i hyjne ne pune keto tema ? prandaj s’ka me kembe njeriu ketu.

po vin komt e njerzve t’lashte, njerzve te vertete, te pakorruptuar nga shteti, po vijn komt e pellazgeve:

Urbano, gjith ata jemenas te futur brenda ne Guantanamo para disa viteve, pregatitja e tyre plot urrejtje per USA dhe partnerin e tyre, Arabine Saudite, rilimi i tyre dhe deportimi i tyre drejt Jemenit, pritja e tyre dhe fillimi i aksioneve kunder qeverise, deri ne ndryshimin e qeverise, solli jo vetem marrveshjen e armeve ne maj te 2017 me Arabine, por edhe marrveshje te tjera me perpara, ne 2016, 2015, 2014, etj;
Arabet, nuk donin kurre nje levizje shihite kunder qeverise sunite te Jemenit, mirpo ja qe ndodhi, dhe kjo i shtyu per blerje me te medhaja se vitet e tjera. Plus raketat e Iranit :yum: dhe marrdheniet jo te mira me ta, e bone punen e tyre.
Sa per arabet, ata jane kujtuar vone per investime, por kot nuk thone vendet e tjera rrotull tyre, se; me hajvane se arabet saudite, nuk gjen ne kete planet.

1 Like

princi i regjimit al saud i eleminoi te gjith kundershtaret per fronin qe do ti leje babai i tij ,qe i le pas nje luft ne jemen nje konflikt me katarin , dhe nji kaos te ardhshem ne liban , dhe nje tufe me organizata teroriste per te menaxhuar ,me ardhjen a ketij kaqoli ne pushtet rajoni i lindjes se mesme do te trazohet edhe me shume,

Cfare kohesh te paimagjunueshme nje vit me pare po perjetojme,

Era emancipim, civilizim, Greatness

me duket se dhe kete punen e makines ku femra lejohet ti japi, e kane me nje klauzole te veçate, femra duhet te jete e shoqeruar nga nje pjestar i familjes.

Klauzola eshte qe femra duhet te jete mbi 30 vjec.

A post was merged into an existing topic: Tralalaja që po dëgjon - 5

E sakte , dhe ideja ime ajo ishte pak a shume po si hyra shume politikes dhe konflikteve, Princi i ri e ka marre vesh qe me industrine e naftes pas 50-100 vitesh ata do shfarosen si buburrecat ne shkretetire e tani kerkon te thithe investime ne industri te tjera si teknologji , turizem etj.

Po hajde hap ti ndonje teme tjeter qe te bllokohet serveri Peshkut nga dyndja e miletit…pfff

Sot makina neser hijabi e shamia … avash avash , nuk fshihen shekuj diskriminim e totalitarizem fetar me nje te shtene