Prit dhe pak se do luajmë bashkë!

Te shkretit vogelush, po i bien dhe tutat herpashere, siç duket nga fotoja.

Ky eshte mjerimi ku Rilindja leshit e katandisi ate vend .

Ja si kane qene femijet ne kohen e qeverisjes Berisha, foto e 10 Maj 2013, marre nga Fatos Baxhaku, foto qe Berisha e perdor personalisht vete keto dite per te akuzuar qeverine Rama.
Vete Demaskim i opozites…

2 Likes

mjerisht , ish kryeministri sali mund ta kishte zbutur sado pak kete mjerim qe pret e percjell vetem emra ne poste , por as ai as qe e vrejti e deshti ta vreje sepse ishte i nxene me veteveten …
p.s. te vjen te ulurasesh kur e kupton qe kjo ndodhe ne vendin tend ne kohen tende…
harrova , sa kushtone nje bilet avioni e kl te pare kur i droguari kryeminister aktual shkonte te shof nie ndeshje fodbolli ?

Salih Qenefi e shkaktoji kete mjerim…
Lexo…
Fotoja e postuar nga Salih Qenefi eshte e kohes se qeverisjes se tij marre nga nje gazetar qe ka demaskuar problemet e Bulqizes.
Eh sa lirisht do marrin fryme Shqiptaret kur ta dredhi bishtin Qeni… ka per te dale rrugeve per ta festuar si ne zgjedhjet e 2013

ed qenefi trashegon mjerimin e sal qenefit, nano qenefit, e enever qenefit

kazan qenefash me pak llafe

mallikimi i vogelushit sdo ti lere te qete ne varr keto sherdhata

3 Likes

I ket foto e kam pas hedh ne fb para ca vitesh shoqeru me mallkimin per politiken. Nuk eshte recente.

1 Like

Jo fotoja nuk eshte e fresket por fenomeni eshte njesoj.

Po po,njesoj. Sot vdiq nje 20 vjecar ne galerite e kromit. Ujqerit e Tiranes dhe banditet e zones po kafshojne duke shqyer sa e kane fuqine ne ate pasuri kombtare. Maunet e kromit me kalojne perdite para punes time.
Nje segment rruge,Rreshen - Burrel, qe u ba nga qeveria Berisha para 5 vjetesh,eshte ba copash nga kamionet me ngarkese 40 toneshe te kromit.

1 Like

Eh 20 vjeç e zune gurat ne miniere. Keto jane zgjedhjet ne jete. Po ju doni me e nxi rrealitetin. Ja psh, ka edhe raste suksesi:

Raste Suksesi plot mo… ja numeroni nje nga nje e rast me rast… te suskesshmit e Pedit dhe LSI qe sot jane kunder tendereve… e ka thon i Mocmi…
Hajduti therret kapeni Hajdutin

Hiq dore nga Temenaja se po shkeputesh nga rrealiteti Tironco :frowning:

E tmerrshme .

Çe pyt :frowning: Turp. Skandal. Si ne mesjete qe mos qofshin narko-kolerat, si ne mesjete :frowning:

1 Like

Ta paraqiten Italiont realitetin e Bulqizes para ca ditesh qarte fare, me dhembshuri e humanizem, dhe ktu tek peshku me Hijenat…

Nderkohe ti po flisje per te susesshmit… ka plas Leku modh Fiqo … 70 milion leka 5000 metra katrore per ish zonjen e pare qe te mos prishet Qisha. Po ti ke ndonje cope toke prane ndonje Qishe Fiqo…

E harrute Veline qe shkonte nga tre here ne muaj ne Bulqize ne kohe te Berishes? Shkonte se aksidentoheshin me vdekje njerzit neper galerite. Ne kohe te qeverise tuej gjenja ka qan akoma ma keq,apo atbote s’ishte turp?

Ke Veli , ate qe u martu me parate e mamase ? apo kte Veline :joy:

http://gazeta55.al/bllofi-i-erjon-veliaj-me-nderkombetaret-rrembimi-i-bashkeshortes-se-elvis-roshit-ka-prapavije-politike-reagojne-qytetaret-skenar-i-edi-rames/

Po esht ne mandatin e dyte o Pjeter.
Po i bon krahasimet si enveri me vitin 38-te.

Edhe Velia mamdatin tuj te dyte shkonte anej. Krahasimi asht mjaft propocional. :joy: