Prokuroria kërkon sekuestrimin e pasurisë së deputetit Alfred Peza: Ka bërë pastrim parash

Prokuroria e Krimeve te Rënda kërkon në gjykatë sekuestrimin e pasurive të deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza. Anëtari i parlamentit nga radhët e mazhorancës po hetohet për fshehje pasurie dhe pastrim parash

Ndonëse në sekret të plotë, prokuroria ka avancuar në hetimet ndaj deputetit të Partisë Socialiste Alfred Peza. Burime të besuara për News24 konfirmojnë faktin se në gjykatën për Krime të Rënda është paraqitur nga prokuroria një kërkesë për sekuestrimin e pasurive të deputetit të mazhorancës, hetimet ndaj të cilit nisën pak muaj më parë, për fshehje pasurie dhe pastrim parash.

http://www.civitas.al/vendi/prokuroria-kerkon-sekuestrimin-e-pasurise-se-deputetit-alfred-peza-ka-bere-pastrim-parash

E shiti rama?

Prurja e shoqerise civile ky.
Shume ka mundesi qe ne Shqiperi i vetmi vend ku ka mbetur nje trohe moral eshte bordello.

Plaseni ne hapsane maskaraun :smile:

Ja dhe ket fshatarin na e paskeni sjelle .

I zgjuar eshte ai qe di te fshehe, se per te vjedhur te gjithe ja dine rradhen s’ka njeri qe s’vjedh, u ka plas cipa.

Kjo po me pelqen, gje qe tregon se prokuroria punon. Do ishte mire te vazhdonte hetimet edhe ndaj ministrave e kryeministrave.

  • Nga vetë deklarimi apo mbledhja e të gjithë të ardhurave apo detyrimeve sipas OpenData Albania rezulton se çifti Peza kanë pasur të rreth 230 milionë lekë të vjetra të deklaruara në vitin 2013 kur gazetari Peza u bë deputeti Peza.
    -Sipas kontratës të siguruar nga Citynews bashkëshortja e Alfred Pezës, zonja Mirela Ndini në vitin 2015, në datën 17 mars ka blerë 1% të aksioneve të Bankës Credins me vlerë 1.13 miliardë lekë

Në vetëm 18 muaj deputeti i Rilindjes 4 apo 5 fishon pasuritë e tij. Por nga vijnë këto qindra milionë lekë që e bëjnë Pezën aksioner Banke?

-pergjigja e Pezes: Lekët i kam fituar me punë të ndershme, akuzat nga ziliqarë :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue_winking_eye:

edhe deputetet e PD jane po aq te pasur kapo .

Turp! Turp te kene!
Po kujt tu vije turp ketyre hujduteve me cizme?!

Sorroisteve rilindas tu vije turp? keto e hane turpin me burg!!!

Prurja e sh.Rama moo ça pret

kane per ti zone haqet e ketyne fukarejve qe iu kane rone ne qafe…
http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/04/15/video-ky-fshatar-nga-kavaja-u-d-nua-me-burg-p-r-vet-m-1-rr-nj-kanabis#.WPKHqIEpCaM

kushedi ca testi te sofistikum do iu kete bo…

keto rrezik jane te pergatit edhe me u arratis nga alcatrazi

Po ça thu ti. Pse kujto tie se i kae per vehte ato dy-tre milion kacidhe ky rrezikziu me?
Po jo ere mre daj se si ka te vetat

shoku je prek keq, te kane zhgenjy keto role models… po tregon dobesi :rose:

ik mer kriminele qe keni vra e pre per 50 vjet, mer hajdute!!! fuksa katnare kokcepsha ngelet gjithe jeten! ja si puna e ketyne qe pastrojne lekt e droges te kupoles, tu i bo robt me ik nga syte kembet ne vend te dyte mbas sirianeve.

2 Likes

ama nga mbiemri ky rezulton me verte “mallist” :smiley:

As bar nuk kane per tju lene, te pakten enveri ua garantonte barin,

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/04/16/fotot-punime-t-tjera-n-parkun-e-liqenit-k-saj-radhe-n-fsheht-si

E kthyen Shiperin ne kazanin e plehrave te Europes, njesoj si mediat e kazanit, turp.

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/04/16/revista-franceze-shqip-ria-kazani-m-i-madh-i-plehrave-t-europ-s

Ore Edi Rama duket si qen i rrahur ne kete monologun:
http://www.syri.net/politike/56203/shfaqet-ne-gjendje-te-renduar-psikike-ne-konference-cfare-po-ndodh-me-ramen-i-semure-apo-i-dehur/