Propozimi i PS-së për mbylljen e portaleve në kundërshtim me OSBE-ODIHR

http://www.exit.al/2016/12/12/20766/

po mir e ka. esht vetem sja del dot ti gjegjet gjith ktyne

2 Likes

Mos… do na ngelet njeri pa bere komente. Mos…mos se ben gjynah!

1 Like

avash avash por i sigurte, edhe ky sali po behet. Zor se gjen ndonje tek tuk premtim te mbajtur. E nese nuk i realizon premtimet parazgjedhore, perse te te ta japim prape voten?

1 Like

Gjasat jane qe ato qe thote Aleko per premtimet e pambajtura te jene te verteta, ndaj pa panik.

E verteta eshte qe ka portale plehra, vetem me sulme e shpifje. Close em all!!

Po e modelon dita-dites personin politik sipas kolegut te tij, Erdoganit me ndryshimin qe ky i fundit i zbaton kercenimet per liri te kufizuar.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

partia socialiste, komisioni i reformes zgjedhore, bordi i monitorimit te medias…

3 institucione e organizata perfshire, prape me km e paskan…
po sikur kish dale mode ‘e ka fajin sala’…

1 Like

lexova shkrimin tashti dhe kisha nje pietje:

c’quhet ‘portal me kendveshtrim ndryshe’ ?

Paska thane ke Kol Balla, se kisha neremen me e pik dhe Ramen me 21 janar,po t’ia mate me msy ne zyre.
“Ah, ku s’e vrau” - peshperinje me vete disa .:grin:

Ky vendim vlen edhe për portalet e regjistruara në servera jashtë Republikës së Shqipërisë.

Kompani shqiptare por qe i mbajne “portalet” ne servera te huaj? Apo dhe portale shqip qe s’jane me baze ne Shqiperi, si p.sh. Peshku? Cfare quhen portale ne Shqiperi?

Duket se nisma e deputetëve të PS ka marrë shkas nga sulmet e shumta që Kryeministri Rama i ka bërë portaleve online kohët e fundit. Në monologët e tij të së dielës, Kryeministri Rama shpeshherë i ka quajtur gazetarët e portaleve, ato që kritikojnë qeverinë, “politikanë të dështuar që janë plot mllef dhe hakmerren për dështimin e tyre studio më studio, portal më portal, duke u shfaqur me maskën e analistit.”

Te pakten faqen e Anabel ne FB nuk e mbyllin dot. Ose te pakten keshtu mendoj se mund te gjejne nje menyre dhe per ate. Une s’marr vesh shume nga kompjuterat.

epo ska miell per te gjithe de

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

1 Like

pervecse fillon me “duket”, nuk ka te drejte shkruesi te insinuoje per dore diktatori, perderisa nuk percepton dot se unifikimi ne mendimin e grupit politik (PS) e ka bazen ne principe te percaktuara e te vetedijshme

Myllini mre se na felliqen na felliqen

1 Like

Ate qe mund te beje qiVeriu eshte bllokimi i faqeve ne albanistan. Pak a shume censura qe perdor kinezi.

shum mir do bejne t’i bllokojne, vetem budallejte do bllokojne dhe sportin e goditjes me shkelma boleve kundeshtarit politik (kampione ne Peshk: Korriksja goditese e kulifikuar majtas dhe Dasara goditese e kualifikuar djathtas).