Protesta zbret në Tirane

A do ta zbythin ramën kuksianet?

Nuk eshte pune zbythje por pune ligji ,pune drejt apo kabim .dakord protesto por Po godite policine e shkaterrove pasurine publike apo private do paguash pasojat .

Ca eshte kjo injorance atje??? Pu pu pu . Shkaterrojne e djegin, thyejne ligjin, e pa pike turpi kerkojne dhe te lirohen. Rob te pacivilzum.

nuk jane aq injorante sa c’tregojne ne aparence. Jane me teper qeflinj te thyerjes se ligjit, dmth kundravajtjen e ushtrojne per sport

ne vendet e perendimit ku emigrojne ju shkon 7 te bejne te njejten gje qe kryejne ne shqiperi.

Kane mentalitetet shpellash. Kshu si themi ne ose e djegim, prishim. A thu se po I fut kush me zorr ne autostrade. Mer gamorin e opa dil nga rruga e vjeter. Nashti kerkojne te lirohen. Posi, se atehere I bie ska shtet, ska qeveri ai vend. Prish ti, digj se ne fund ste kap ligji. Kete mesazh percjellin. Doni apo sdoni ka shtet, e do merrni ate qe ju takon, derra. Lol

ashtu eshte, Kalimashi duhet te jete larg nga qytetet (me duket ka qene qender mineral-nxjerrese)
por keta te tjeret futur brenda Drejtorise se Policise Tirane nuk jane kuksianet ‘origjinale’ te Kalimashit, duket. Jane ose studente, ose post-studente militante dhe therrasin njelloj si para 3 dekadave "poshte komunizmi, poshte diktatura, lironi vllezrit tane’, ndersa ne oborrin e saj mbanin ‘speech’: thuajin jo takses etj. etj.
Luajne politiken ne episodin e 2te te Kalimashit, dhe provojne forcen per tension.

O Corapekuq, veni tarife segmentit Fier Patos qe te ceqohen Cecenet

a me duket mua apo bie era paragjykim e gjithe kjo kembengulja per ligjin.

@Moza @Tironci

Shqiptari shitet per lek, gjeje ti kush nga ne eshte shit. Po ja fut Sala Lulit mduket e Gjigandi osht kap gafil. Mos u shit ti pa sa per Liri democracy e ligjdhmeri. :weary:

ne fakt e kisha me shume per Mozen, se ti te pakten luan me kartat e hapura ( dhe cecenin e hodhe sa per sport)

Ti ene pyet te Lebetitmin dhe kur pergjigja ste pelqen me perjashton. Duket si levizje per te hequr Bashen e ri-ndermar politikat radikale te Cecenit Shqiptar Berisha. Sigurisht qe Basha e Rama e Kastratet ishin ne marreveshje per trajtimin e ketij problemi te kushtueshem mirembajtes rrugesh.

Berishen e faktorizon Ps-ja sa here t’i leverdise. nuk e di a e kuptoni qe jeni ju qe po e mbani gjalle. premtuat qe do ta kalbnit ne burg. keni kohe dhe 3 vite qe ta mbani premtimin.

Berishen e faktorizon Paraja dhe jo ju Socialistet ndonese ti nuk je Rilindas

shiko 2 premtime ps-ja nuk i ka mbajt:

  1. Meta
  2. Berisha

hajt dhe Lulin per hater. kur te behen keto, flasim dhe adhurojme Rilindjen bashke po deshe.

1 Like

harrova dhe Tahirin. 4 gjithsej.

nuk ma ha mendja ti lirojne se perndryshe kulla e barit digjet perseri.
ata qe jane brenda do bejne disa dite per tu bere shembull te tjeret per me vone.
Gjithsesi per nja dy muaj gjasat jane qe sporteli i rruges te rrije hapur.

Spartak Ngjela
25 mins ·
Terminalet e pagesës në një rrugë ka të drejtë t’i vendosë vetëm konçesionari që e ka ndërtuar rrugën ose autostradën me paratë e tij. Sepse ky do të nxjerrë paratë e investimit.
Kurse, kur rruga është ndërtuar me paratë e popullit, nuk ka pagesë.
Ky është ligji amerikan, sepse ky është koncepti i tregut të lirë dhe të drejtë.

Prandaj; Rrugën e Kombit e ka ndërtuar populli me taksat e tij, dhe fitimet i merr konçesionari duke rropatur popullin që e ka paguar vetë rrugën … Dhe, sigurisht, rrjedhimisht , këtu fiton edhe korrupsion i shqiptar.

E shikoni se ku jemi?
Zbato ligjin Rama ose ikë… Se vepra penale që po kryen është shumë e rëndë.

1 Like

U bënë te gjithë bashkë, me kuç e me maç, biznesmenët e mëdhenj u vunë sot në krah te Gjyqtarëve, Ministrave, Politikanëve të korruptuar. Meskinët dhe servilët u bashkuan nën flamurin me sorrë të grabitjes kombëtare. Ky është Kapitalizëm parazit dhe provincial. Nëpërmjet tij biznesmenët e tenderave, lejeve të ndërtimit, koncesioneve sulmojnë protestuesit. Pothuajse asnjë prej tyre nuk prodhon një produkt apo një shërbim në treg të lirë dhe transparent. Këta kapitaliste, të hurit e të litarit, në vënd që të heshtin, bëhen me pushtetin kundër të varfërve. Dihet pse: pronat që mbrojnë tani janë ato që kanë vjedhur dje me korrupsion, forcë dhe servilizëm politik” shkruan Shehaj

duhet pranuar se kuksianet, duke qe se kane emugruar ne mase ne ingilterre, jane me te qyteteruar sesa pjesa tjeter e shqiperise, ndaj dhe vene standarte te tilla demokoracie

palloshi po e kruan sumen me hither me duket

1 Like