Pse Peshku nuk pasqyron forcat e tjera politike?

Pse Peshku nuk pasqyron forcat e tjera politike ? Eshte nje pyetje legjitime, qe i drejtohet jo vetem Peshkut, por edhe shtypit, medias shqiptare. Valle jane me te parendesishem ata qe nuk i nxjerrin, ose me fjale te tjera, jane kaq te rendesishem PS e PD. Ata te tjeret, nuk vlejne fare ?

Nuk vlejne Pjer, per ça i do!! veçse per te zhvatur fonde nga buxheti i shtetit.
Ja ketu ne USA vetem dy parti ka PR dhe PD per nje popullsi me mbi 300 milion.

Sepse Pjer, siç e kam shpjeguar me mijra here, bota ka strukture dyfelore, dhe dy fele jane te shkretat, duhet te kenaqesh me ato dy fele qe ke. Deshira per fele te trete, eshte deshire trans e sublimuar, distilat sublim androgjin i dy feleve reale. Un jam duke shkruar per kete çeshtje, per Sublimierung-un, por ti nuk kupton, e ke menjen tek felja e trete androgjine e kamarjeres qe sjell qoftet.

Realisht nuk ka fele te trete, ka vetem unitet felesh, dmth ka vetem Parti Komuniste, dmth ku jemi? Aty ku ishim!

1 Like

Tiku, nga dy fele e nxore me nje fele fare ne fund.

2 Likes

Me nje fjale i Modho, ti e barazon politiken me seksin. Ta barazoje politiken me vjedhjen, abuzimin, kjo po dhe hahet, se po i shohim qe po abuzojne e vjedhin, por qe politika=seks, kete gje tani po e ndigjoj, megjithse nuk e kuptoj.
Politik=Ekonomi, ka qene motoja e gjith ketyre shekujve, por Politik=Seks, kjo po me ben ti futem politikes me ter vrullin tim, para se te me bie bateria :yum:

Sepse peshkut ja paguan sorrisi hosting e domain mbase

Nuk e besoj Varik, megjithse fjalen e ka Penari me Blendin. Ata e dine me mire.

Un nuk e barazoj politiken me seksin sepse jane ne natyren e tyre te krijuar te barazuara. Un vetem e tregoj kete barazim: problemi politik (dhe problemi fetar) jane te lidhura bashke, edhe ne kuptimin qe pa u zgjidh problemi i seksit nuk zgjidhet problemi politik (edhe fetar).

Dhe kjo eshte e thjeshte po te konsiderosh se çfare eshte politika ne esence. Politika ne esence eshte raport maredheniesh midis dy entitetesh, te cilat mund te jene çfardolloj: pushteti dhe populli, pozita dhe opozita, admini dhe peshk komentuesi, Kaini dhe Abeli, karl marksi dhe shen pjerdhi, PD shqiptare dhe PS shqiptare, Partia Demokratike amerikane dhe Partia Republikane amerikane, Tristani dhe Isolda, Pidhi dhe Kari, Jingu dhe Jangu, etj.

Kur keto nuk lidhen, atehere fillon te punoje imagjinata e Sublimierung-ut si mulli pa ere, duke krijuar felen e trete androgjine gay. Dhe te gjithe e hane ne sume, siç e kane ngrene dhe po e hane.

Tani me nevojen e krijimit te nje opozite te re pse mos ti promovoje, por shume e bukur per te qene e vertete.

Ja e shef, Albano-idi do me i bo operacjon plastik Isoldes.

P… dhe K… lidhen bukur Tori, nuk e kam fjalen per Pjerin dh Karlin ketu pasi ata kane divergjenca, per te tjerat ha debat konstatimi yt.

2 Likes

zeqo, si ti ashtu dhe alba qe te pelqeu, plus Pjeri qe po e sqaroj, jeni gej, androgjine, sepse kujtoni se uniteti i dy feleve eshte nje fele e trete.

Po si qenkam gej une! kur Alba me pelqeu!!?

zeqo, po te lidheshin bukur pidhi dhe kari nuk do te dilte zeqo, me shoke shume, qe enderrojne dy fele t’i bejne nje fele te trete androgjine.

Prit o zeqo se jane te perzjrea punet ne epoken ngambrapa, nuk eshte e thene qe homot te mos jene edhe hetero. I provojne te tera pjatat e mundeshme. Ka edhe trans.

po funksionon o tiku, ja ti si dole psh!!?

jo jo nuk funksjonon, edhe une dola ters, por pata fat e u rregullova udhes per ne Damask.

Sepse pesha e forcave te tjera politike ne Shqiperi eshte 0%.

Pjer, kur do te krijohet edhe vllau i trete, Gishtoja i perralles qe zgjidh problemet?

(apo nuk e kuptove edhe kesaj radhe)

Pjer - Shume pyetje me vend. LSI psh duhet te kishte me shume hapesire mediatike.