Pushtimi Rus i Ukrainës

Profi do ikë. S’kam kohë të merrem me budallenj dhe bully si InkuizitoriMut.

Sado të na ketë thartuar jeta, s’na lejohet të hedhim mut mbi të tjerët, siç bën InkuizitoriMut.

Intervistën gazetares serbe ia dhashë me qëllim strategjik: të heq qafe Shqipërinë, dhe jo për të shfryrë mllefe apo për të shpërndarë mut mbi të tjerët. Qëllimi ishte të djeg të gjitha urat me Shqipërinë, njëherë e përgjithmonë. Këtë e bëra. Tani dhe të ma falni ju mua, unë s’ia fal vetes dhe s’kthehem. Leqë aty në Shqipëri dhe ata mosha jonë që s’kanë qenë kurrë jashtë këtej i kanë sytë. Unë duhet të rrjedh keq të kthehem, por Shqipëria është si sirenat e Odisesë.

Më vjen shumë keq që e ke zënë keq me Albën. Ne të gjithë këtu jemi të një moshe që ditët tona më të bukura ishin në vitet 70, 80. Absolutisht s’bëhet fjalë për interes seksual mbi ndokënd këtu, plus mijëra km distancë dhe një jetë shumë frenetike që unë kam. Ato doktorate s’bëhen vetë, thjesht se unë jam i bukur. Sidomos që kisha dhe traumat e Shqipërisë për të kapërcyer.

Njeriu ka një tendencë fisnike t’i dalë në mbrojtje më të dobëtit. Unë s’e kam ndjekur imtësisht sherrin tënd me Albën, por s’më ka pëlqyer sa keq jeni mbërthyer. Jam i vetëdijshëm që kjo tendencë fisnike e njeriut abuzohet shpesh. Shumë grupe bully kanë tendencën ta paraqesin veten si viktima, pikërisht se janë të ndërgjegjshëm për këtë tendencë njerëzore.

Fyerja rregullohet kollaj fare. Unë s’e kam për turp të kërkoj falje kur duhet. Da rishikoj komentin.

Përshëndetje.

Ja dhe kapitulli im në PPU u mbyll në një mënyrë shumë natyrale. Morëm vesh kush është PTH-hi, Pjerin Thomaj, dhe InkuizitoriModh, Gëzim Hajdari.

Puna ime këtu u krye. Po iki prapë. Ky është mesazhi im i fundit. S’replikoj dot më kurrë.

Si mbyllet llogaria këtu? Ka ndonjë marifet përveç të bezdisim pronarin? Përndryshe thjesht s’dukem më këtu.

Njeriu që nuk ka dinjitet kombëtar, nuk ka as vetjak. Ty të mungojnë të dyja. Nuk ke marë edhe çmimin nobel!!
Të jesh njeri dinjitoz ështe më me vlerë më jetë. Po s’ke çi bën! Edhe ju ,ka një arsye që ekzistoni!

tole, kjo tregon se sa budalla ke qelluar, tani e morre vesh se kush isha une, kur une kam vite, qysh ne fillim qe jam me emrim tim ketu, biles iu kam bo dhe ca reklam librave te mij, qe do te thote (ndryshe nga te tjeret) se ketu jam me emrin tim dhe i hapur, jo me pseudonim,

sa per inkuzitorin e madh, nuk e di a eshte ai apo jo, qe solli katrori, se une e di qe inkuzitori i modh eshte nga veriu dhe jo lushnja jote,

E mora vesh më 2018. Pyeta kush është PTH-hi, s’po ma tregonit. E gjeta vetë shumë shpejt dhe thashë “Ama ki është PTH-hi more? Po folë de të shkretën e dërit se na ngrive gjakun.” Shokët e tu të thanë “maje myth Pjero.” Të të njoh më parë s’më plasi cari. Dhe tani dhe më 2018 s’më plasi cari, thjesht kështu duke shtyrë ca kohë batall si tani që studentët kanë detirë kllase.

Më detyrove të kthehem për pak minuta dhe ta mbyll prapë.

Jemi që jemi po i kthejmë xhevap dhe del-tës. Ku e di ti që më mungon dinjiteti? Apo se s’jam çakall si shqiptarët jami pavlerë? Po mora çmimin Nobel do më bësh një skonto dhe të thuash se kam dinjitet dhe unë? Apo do jesh i pamëshirshëm si tani dhe do thuash që s’kam dinjitet përderisa s’jam teveqel si të gjithë patriotët arnautë? Standarde të pamundura ke. Shifu njëherë në pasqirë dhe ki mëshirë, pastaj na ul pazarin, megjithëse je patriot pa kompromis. Për mëmëdhe s’të fal ti, prej jashtë mëmëdheut.

Tani thoni ça të doni, s’ju pjerdh më.
1234567890

Edhe une besoj se I Mothi nuk eshte ai qe thone dosjexhinjte “e djathte” z. Pjer (sa duket “te djathtet” nuk jane aq ustallare sa “te majtet” per dosje) dhe ashtu si Stalkeri,ka vendosur te mos ua vare,por besoj se si ai,si Stalkeri, duhet “te deklarohen” - si eshte nje fjale e mothe - qe nuk jane ata qe thone Katroret e Rrumbullaket, qe te mos merren kot neper goje ata dy emrat e nderuar. Jo se eshte turp te jesh I Moth dhe Stalker,po thjesht se nuk eshte e vertete.

Në Lushnje ka punuar si punëtor, roje fushe, magazinier, llogaritar, punëtor bonifikim, dy vjet ushtar, mësues letërsie ne Gjimnaz pas rrëzimit te diktaturës komuniste; kurse në Itali ka punuar për vite të tëra si stallier, ndihmës murator, bujk dhe ndihmës tipograf. :rofl::rofl:

Po biografia e të barastundurit cila të jetë vallë? Se mos harrojnë biografët e tij që, përveç sondazheve që ka bërë i ulur në gju te zyra e Qimit teksa ky i fundit rrinte më këmbë, të shkruajnë që ka bërë edhe një artikull te Peshku.

#dojadalim

po mire, nuk te vjen zor qe keto fjale ia thua nje njeriut qe te ka mbrojtur gjithmon kur te tjeret ta vinin bat-bat,
une psh, do rezervohesha ne te shprehur ndaj nje njeriu qe me ka mbrojtur dhe kuptuar gjithmon, pavarsisht kritikave shoqerore qe do me bente gjithmon,
kjo tregon se per shkak te mendjes se semure qe ke, egoizmit, te eshte shprishur edhe karakteri, dhe kam frike se do kesh gjithmon probleme me njerzit, se nuk di ti dallosh, do i futesh te gjithe ne nje thes.

2 Likes

arbo, po ç’rendesi ka se kush eshte inkuzitori i mosh, nuk ka rendesi fare se kush eshte ky apo ai tjetri,
ketu vlejne mendimet, opinionet, dhe jo personat apo fyerjet dhe llafet e ulta apo te pista qe perdoren,
peshku ka pase dikur pjesmarrje te gjere te femrave, sot i gjen a si gjen dy pjesmarrse te femrave dhe nja 5-6-7-8 pjesmarres meshkuj,
pse jane larguar njerzit, pikerisht per shkak te gjuhes ordinere qe perdorinin 2-3 kokrra ketu,

Z. Pjer, njeriu eshte qenie kureshtare. Edhe une vete te them te drejten kam qene kureshtar te dija kush eshte Heretiku i djeshem i kthyer ne Inkuizitor sot ne ate tringellimin e perhershem te boleve,sic do isha kureshtar te dija kush ishit ju nese do shkruanit pak a shume me emrin tuaj. U zhgenjeva disi nga dosjexhinjte me dosjen e te Mothit,po nejse.Problemi me ata vemjet eshte se ata e bene ate qe e bene nga ligesia, per arsye “demaskimi” e denigrimi, dhe “karakteristikat” qe u bene shume prej Peshqve ishin thjesht diarre kur thote Cani,vecse ca fjale fyrese.Por me duhet ta them me keqardhje qe ata e realizuan qellimin e tyre.Per mendimin tim renia e Peshkut filloi qe me publikimin e dosjeve.Jam disi i brendshem ne kete pune dhe e them gati me siguri te plote

ishte e parfumuar me erë perëndie sepse ishte muti i tij dhe nuk ishte muti i të tjerëve që qelbej erë.

Dmth paske qene patronazhist me kohe…

E thithe,i barastundur,kot nuk merresh me sondazhe i ulur në gju te zyra e Qimit.Por te biografia jote harrova te shtoj edhe qe do thone se ke udhehequr protestat qytetare, si qytetar 24-ka.r.atsh qe je, se bashku me kryeqytetarin Stresi.Po një keshille,i barastundur, si patronazhist i regjur qe jam: po nuk solle nje tjeter artikull te Peshku,nuk përmbyset Palloshi.Se kot nuk thone,lufta nuk behet vetem me pushkë,por edhe me penë.

Të më vijë zor që mbrohem ndaj mbrojtjesh të tilla? Kush të tha që e kruajte? Tani boll se dua ta mbyll këtë qitap.

Harrova të thosha. Unë jam ai më i madhi në të majtë tek kjo fotoja. Tani bëj vetëm revolucione teknologjike.

qenke tamam ashtu siç e thashe une, i shprishur ne mendje e karakter,
pse mendon qe nje njeri qe te ka mbrojtur gjithmon, do kruhet me ty,
kur ti, nuk ke qene kurre problemi im, dhe une nuk kam qene kurre problemi jot,
pse duhet menduar ne ate menyre, pse mendon se bota rrotullohet rreth teje,