Qatar 2022

Si nuk skuqen nga turpi kur shkruajne traplliqe te tilla .biri i botes as ia ka degjuar emrin shqiperise ,tobe ekstrafukurallah.

kur lexon vetëm titullin :grinning:

immagine

Arban pederasti qenka kthyer gjithe nerva sot .s’ka faj ia bere bythen cope te varferit .

Mesi fitoi topen e arte Arban pederasti nga poplli vella kinez mori cmimin “Bytha e arte” :grinning:
image

Si nuk nxorri tiku ndonjë pikçër me temë gojën e artë!!:thinking::thinking:

197-376-227

Ka erdhur micotaqis ne himare e po e dekllaron toke greke pellazg efendi.do vec atje ti tregoc vendin apo do kilikosesh me Arban pederastin ne internet😂
Himare te mbite gjoli
Hap site se micotaqis te mori
T’u afrua tek sinori
Poplli :grinning:

Arban pederasti me delte pellazgun do ngrene flamurin e shqiperise ne Himare .Te dridhen grekomanet nga frika :joy:
image
image

E mbylli dhe Pele.te gjithe do vdesim , te famshem apo te harruar nga dynjaja
.
1 For I have taken all this to my heart and explain it that righteous men, wise men, and their deeds are in the hand of God. Man does not know whether it will be love or hatred; anything awaits him. 2 It is the same for all. There is one fate for the righteous and for the wicked; for the good, for the clean and for the unclean; for the man who offers a sacrifice and for the one who does not sacrifice. As the good man is, so is the sinner; as the swearer is, so is the one who is afraid to swear

Moj e kozmait, me dimin tënd nuk na e dhe.Se ai yni është i qartë.

Greku ne Himare ,serbi ne veri dhe patrioti i madh delte pellazgu te cilit i qan zemra dite e nate per Shqiperine etnike rrin e skuq sufllaqe rrugeve te greqise .
S’ka si patriotizma
S’ka si idealizma
Po kur dimer del behari
S’ka si zjarri :grinning:

Ti moj e kozmait,çfarë mendon?? Apo nuk ke bythë ta thuash!

Per mua kujt i plasi ,nese i kane me sevda ato getxhe ku pula ha strall le ti marrin .ti si patriot i madh me dinjitet qe te te digjet bytha dhe xhani per Shqiperine etnike nuk po del ne fushe te mejdanit si gjergj elez alia :grinning:

Meqë grin sallatë për çdo gjë!! Po fshati që duket sdo kallauz!! Në përgjithsi,atyre që u mungon atdhedashuria,u mungon edhe dashuria .kjo bën që negativiteti tu falë në pah kudo. Krijon njerëz mizerabël,inferiorë,të shëmtuar.
Kjo shëmti shçirtërote,bën që çdo gjë tënden ta shikosh të zezë,kurse të botës të bardhë.
Ju keni vetëm helm në shpirt. Pranaj zakonisht edhe nuk përfundoni mirë.

E ashtu eshte po ti si i bukur i mencur superior kryelarte trim pellazg me gjak safi te paster iliro arberor a do vec te rruash vatanin si trimat levende te perrallave me te cilat shqipot i bejne qejfin vetes?
O pellazg pellazg efendia
Sot po te njifet o burrnia
Poplli :grinning:

Alba dhe delta, ju si t’doni e dini më mirë punën tuaj, por une ju rekomanfoj një zgjidhje më komode dhe më të ndershme për të zhvilluar debatin tuaj. Mos u ngatërroni kot me teorira dhe ideologjizma, prekni drejtpersedrejti thelbin e problemit, shani njëri tjetrin me shpehjen madhështore shqiptare “t’qifsha nonën”, do ta shihni se do ta keni më të lehtë punën. Unë e kam vënë në praktikë me shumë sukses, më ka lehtësuar shumë komunikimin me tjetrin.

#dojadalim

immagine

atje :arrow_right: