Qeveria e përgjumur; Shqipëria rrezikon 141 milionë euro nga arbitrazhi

Ekzekutimi i një vendimi arbitrazhi, i vjetër prej më shumë se dy dekadash i ka gjetur të papërgatitura autoritetet shqiptare që tashmë rrezikojnë ta rëndojnë vendin me një faturë të kripur financiare.

Po qeveri barbone kemi, se mos ka njerez qe punojne

Jo e pergjumur, esh ashu, si ja thone,
ne trans,

Ne kto kushte, qytetaret te na i paguajne ne dore thote konsullata :smile:

Rrembythje ao

Nga ky artikull, mesojme se sa te paafte jane ata qe drejtojne shtetin shqiptar, dhe se, sa pak i njohin ligjet nderkombetare. Biznesmeni napolitan, nga mbiemri, duket si arberesh i italianizuar.
Po te jetonte akoma biznesmeni, kjo çeshtje mund te zgjidhej me kompromis, duke i dhene nje zone tjeter per turizem, mirpo tani, çeshtjen e drejtojne te tjere njerez, qe kane gjetur tamam nje fushe diamanti nepermjet gjykates.
Mjer ai popull qe drejtohet nga te paaftet.

Te pergjumur , ordinere thuaj ordinere.

1 Like

Edhe thone pastaj qe Z. Basha paska fjetur gjume gjate kater vjetve ne krye te bashkise!! keta fjetkan per vete me shume, jane trullos nga hashashi. lol

1 Like

20 vjet Pjero! Kishin qeveri, kuvend, presidence e gjykata bashke. Skishin kohe me u mor me italianin se ishin tu i sherby serbit.

27 vjet çeco, u lodhem me pushtet, po prap e kemi ne gen pushtetin, nuk na shkon opozita, Rama eshte adap per te bere opozite, dhe do ja japim kete kenaqsi shume shpejt.:joy:

1 Like

Ose ishin tu u morr me batakçaklliqet e tyre, me punet e tyre private.

" …Gent Bejko, i njohur në Shqipëri si aktor, edhe pse i diplomuar për regjisor, prej më shumë se një viti ka emigruar së bashku me familjen, në Kanadanë e largët.

Në një intervistë me gazetaren Entela Resuli, botuar sot në Dita, aktori të cilin publiku e kujton për rolet e veçanta në spektaklin e humorit “Portokalli”, shpjegon arsyet pse vendosi të lejë Shqipërinë.

“Nuk është se ika nga mërzia.
Ngado të shkosh mund të mërzitesh një ditë. Ika se desha më shumë.
Fatkeqësisht në vendin tonë llafet e shumta dhe puna e pakët, prostituimi politik dhe llumi i tepërt që çdo ditë e më shumë tregon se është ajka e një vendi ku njerëzit heshtin kur s’duhet dhe flasin kur s’duhet, është bërë rutinë.
Por të gjitha sa them më sipër si gjithmonë do të gjykohen mbrapsht.
Tingëllojnë më bukur nga goja e ambasadorëve të huaj në Shqipëri arsyet pse largohen shqiptarët nga Shqipëria” – thotë Bejko.
Ai shton se për fat të keq, në Shqipëri gjithçka është shndërruar në materializëm dhe interes.
“Fatkeqësisht kam kuptuar se shumica jetojnë për të tjerët më shumë sesa për veten. Këtu fillon defekti, ndoshta.
Në Shqipëri nuk mungojnë marrëdhëniet njerëzore, ato thjesht keqdrejtohen e keqpërdoren dita-ditës.
Gjithçka është shndërruar në materializëm dhe interes, mbase.
Çdo ditë e më shumë truri i shoqërisë bombardohet me informacione boshe ose me idhuj që nuk thonë asgjë. Ne jemi fajtorët kryesorë”.
Bejko thotë në intervistën me Resulin se problemi i Shqipërisë nuk është se është vend i vogël:
“Më tepër sesa vend i vogël, jemi një vend që çuditërisht prodhojmë maska të jashtme me shumicë. E më ironiken?
Shumica e shqiptarëve që jetojnë jashtë kur i takon këshilla e parë që të japin në konfidencë është: Mos rri me shqiptarët!”.
Regjisori i njohur thotë gjithashtu se ne shqiptarët kemi harruar ç’është ndershmëria.
“Virtyti më i dëmshëm për kohët kur jetojmë. Dhe maska më e mirë që deklarojnë batakçinjtë aktualë.
Për sa kohë jetova në Tiranë, rrallë pashë të bëjë hajër njeri me ndershmëri. Batakçinj pastaj ke sa të duash. Madje me larmishmëri modelesh” – thotë Bejko…"

ik se tallesh per koke tate

Te jete i kenaqur ne opozite, se mund te shkoje edhe ne burg.

3 Likes

aaa me vjen keq jemi demokraci, s’lejohet te burgosurit per politike :smile:

talioni do marre leshte se shqipot do I mbajne paret poshte dishekut :smile:Te huajt kane bo me shume pare nga gjobat e arbitrazhit se sa nga aktiviteti I mirefillte economic ne shqiperi .nga pala shqiptare si gjithnje askush nuk mban pergjegjesi ,as ai qe I lidh keto kontrata e as ai qe fshin bithen me kontratat te cilat pasi firmosen jane legally binding documents .me 141 meleone euro qe jane ne prag Te cuarjes per lesh mund Te ndertohen 7-8 shkolla moderne me Te gjitha aletet per 7-8 mije studente.

Me 22-23 Prill boni fotografine e fundit me ket qeverri.

Pashe Beauty & the Beast. 160 miljon dollar muvi erehej

1 Like

Me qarte Fikreto, ç’a do bohet me Rivdekjen, m’fal Rilindjen.