Qeveria injoron kritikat dhe firmos koncesionin e katërt në shëndetësi

Enveri 2.0 ja kaloi edhe saliut, duke u bere e keqja me e madhe.

me i fjale, sipas artikullit, Palloshi ia paska lon Kone Miushit dopio-gjashten ne dore, qe kur te plasi skandali, pra ne dore ta marri Prokuroria ose Taks-Force, ta haje Kone Miushi.
ishallah ndodh keshtu :grin:

e po ndodhi keshtu, do te kete kjo ndonje refleks mbi popullaritetin e Vizioneve te Qarta?

ne kohen kur doli VQ , i modho, per braçen kisha akoma respekt, dhe ka mundesi te kete deshmi per kete gje edhe tek VQ (ne mos gaboj), mirpo me vone kur e dhjeu, e humbi respektin tim.
Tani per temen ne fjale, VQ i ka dhene rekomandimet per konçensionet, kuptohet per rastet (vetem) kur shteti shqiptar nuk e kryen dot ate lloj sherbimi/investimi, per shkak te mos-pasjes se teknollogjise se duhur.

un nuk di kush eshte braçja dhe kone miushi, dhe as me intereson te di kush jane. Njof vetem Ramen.
Te njof edhe ty.

Kone Miushi, eshte me shkurtri i Rivdekjes, m’fal i Rilindjes, por kjo s’ka shume rendesi para mendje-shkurtesise qe ka.

si nuk i tha dy llafe vlonjati per mikun e tij qe ka firmosur per afera te dyshimta.

1 Like

Thirre @Vlonjat

ç’a ta theras, ai e ka futur koken si struci nga miku , kushedi nga osht meçef.

Shoku Pjer, sapo mora konfirmimin qe çdo gje ne lidhje me konçesionarin eshte e rregullt, ligjore dhe transparente. Cilido qytetar shqiptar qe ka dyshime per kete kontrate eshte i lutur ti drejtohet me shkrim Min. Se Shendetsesise per kopje te dokumenteve dhe ne raste refuzimi apo tejkalim kohe ne pergjigje ( me shume se 30 dite) te kontaktoje zyren e zv/kryeminsitrit sht.dv.z.Erion Braçe!
Tani para se te kritikosh dhe te besh gam gam lart e poshte e diagonalisht, lexoje njehere kontraten dhe na ndriço duke na evidentuar gjitha gabimet apo shkeljet e saj! Deri atehere kujdes me uthullen se te tharton.

Une e kuptoj qe ti ke divergjenca me Pjerin se te ka share kusheririn, po ti e ke lexuar kontraten?

vlonjato, Kone Miushi duhet t’u pergjigjet gazetarve investigativ te TV Reporter, dhe jo mua. Une thjeshte thashe se, si ka mundesi qe nuk je dukur tek kjo teme qe fliste per mikun tat.
une nuk bej gam-gam se nuk eshte ne axhenten time dhe te Shqiperise, nje molekule si karagjozi Kone Miushi, se sa per dijeni, kete vit axhenta ime ka qene Kosova.
pavarsisht se axhenta kryesore e EU ka qene Britania (Brexit), jam perpjekur te sensibilizoj çeshtjen e Kosoves dhe se ajo meriton vemendje nga Europa me shume se Serbia e Shqiperia, e se ajo eshte shume me mire me “detyrat e shtepise” , se keto dy vende.

nga mos-pjesmarrja e komentatorve te shqiperise ketu, te lind mendimi se atyre nuk iu intereson shume ky vendim i qeverise, se si duket ata i kryejne analizat tek privati, gje qe tregon se nga ana financiare jan mire.
po per ata te varferit, qe nuk i kane mundesite, kush do mendoje, se kendej ne perendim, vertet eshte i privatizuar ky sherbim, por jane te lidhur me fondet shendetesore, dhe paguajne aty tek 5-10 % te vleres, e pjesen tjeter e paguan fondi.

1 Like

Shqipet e kanë mendjen nga tha mbathin, kush jeton atje e ka humb shpresën

kjo eshte e vertete, variko, por/ama keta ketu , nuk kane ndermen te levizin, gje qe tregon se jane mire, jetojne mire, dhe kjo gje eshte per tu pergezuar, se tregon qe po krijohet nje klase e mesme me mirqenie te kenaqeshme.

Populli flet cfare te doje une bej cfare te dua tha.

ktu jom Katror, ktu, nuk kam ik, kam ik ne kuptimin qe nuk shkruaj me tema filozofike dhe nuk komentoj seriozisht per bolet e Marlonit dhe te Trumpit.

ktu jom, ktu, e do jem gjithmone derisa te me heqe admini, per te tregu ty dhe varikut se ju ka shkerdhy familjarisht operativi i fshatit mbrapa mullareve te kooperatives tek vatra e kultures.

Ça thu ti eeee :astonished: ?
Te kemi mbajtur afer pa ta ditur vleren!

dhe une, e kam mbajtur per mire Kone Miushin dikur, e mbroja gjithmone kur te tjeret e shanin apo e ulnin, ku e dija une se sa e kish vleren ai.