Rama dhe Basha bien dakord 100%

Pas një takimi kokë më kokë që ka zgjatur rreth tre orë, Lulzim Basha dhe Edi Rama kanë dalë nga godina e Kuvendit për të njoftuar se kanë arritur një marrëveshje. Basha tha se në 24 orët e ardhshme do të bëhen publike detajet e marrëveshjes që i jep fundit protestave 3 mujore të opozitës në kërkim të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Rama nga ana e tij tha se kishte rënë 100% dakord me kreun e PD-së.

PD ka pranuar të votojë Vettingun si pjesë e kësaj pakete, ç’ka i hap rrugën më në fund vijimit të procesit të reformës në Drejtësi dhe ngritjes së intitucioneve që kanë si qëllim ndjekjen e e politikanëve të korruptuar. Ndërkohë, plani McCallister ku bazohet marrveshja thotë se PD merr avokatin e popullit, kreun e KQZ-së, katër ministra teknikë dhe një zv. kryeministër. PD-së i janë ofruar garanci se procesi zgjedhor do të jetë i ndershëm.

2 Likes

Cfare thote zedhenesi i Shtepise se Bardhe Tak Ngjela?
Me duket se i ka ikur edhe zeri edhe figura…:grinning:

Mase i gjejn i nuse Shkabes :smile: :smile:

3 Likes

Mo e pi o Qiri mo e pi, mo e pi se i ka hedhur helm bushtra…

PLS Lulthim PLS, mo i boj leshime Edvinit te dobet e frykanjos…

taman popull i marum jena ,tane jeten tui na komandu te tjeret se na as shurren zdim me e ba

te mos jete ata “te tjeret”, asnjeri atje nuk e leshon me pushtetin, siç nuk e leshoi dhe enver hoxha para tyre apo zogu. kjo tregon se s’jemi te marum, por finoke te medhenj.
dhe te huajt vijne sepse paret e tyre vjedhin keta qe s’leshojne pushtetin kurre, jo tonat. pranej dhe populli nuk ka pse ngrihet.

Jane duke be dyel me hedhje dore. Kush ja hedh doren tuç kundershtarit ka nji cinore te dredhme nga dahoni i Rrems

1 Like

Muhabet rrobash. Ku e bleve, sa e bleve, kam pa nji me te bukur

Cfare bejne keta te LSI?
E dredhin ne mes te dites…

Po kto jan te marum pa PD ne zgjedhje pranej.
Siç jane gjithe te tjeret.
Monizmi eshte rreal. Edhe moneyizmi…

2 Likes

“Luli te lutem, Luli te lutem, me jep edhe nje shanc, dua te te takoj”

tu iu perul ne gjunje

Rama dhe Basha takohen kokë më kokë

jeni bo ma keq se Mero Baze

Përfundon tryeza politike/ Rama i kërkon Bashës takim kokë më kokë

1 Like

Cilat Koka kan taku Kaposh, se Edvini u ankonte ne publik… ja kum Lyp Lulthimit me shume se Romeo …Xhulietes:lollipop::lollipop:

Po i tha pra:

Nuk kemi parë ndonjëherë ndonjë qeveri që ti thonë opozitës që shkruani ca të doni dhe t’i lutesh kryetarit të opozitës, ‘hajt takohemi, hajt takohemi’, aq sa dhe Romeo si lutej Zhulietës.
Ai do që të takohemi duke thënë: Hajde takohemi dhe me sill dorëheqje. Ka dhe nga ata që thoshin: ‘Ore pse u lutesh’. Dhe unë u thosha: “Po ne s’jemi si ata, por jemi ndryshe.”, tha Rama.”

Nuk duhen lene vetem per vetem se Basha eshte cun I bukur dhe Rames thone I punon kompasi ne Te dy krahet :smile:

2 Likes

hej, si vajti ai muhabeti i atij i “kinezit” amerikan e i asaj “kurves” evropiane o anti-komunista? prisni ti dal tymi 20 pikave te atyre budallenjve qe nuk njohin realitetin eeee?? hahahahahaha…propagande e lobing kapitalist anti-komunist dhjetorist :v:

1 Like

shih me poshte

1 Like

4 ministra ne nje kohe kaq te shkurter nuk do gjenin dot as zyren, paketa mc allister vlente per prillin kur kish ende kohe. Identifikimi elektronik dhe eshte veshtire i zbatueshem, gjithaq.
30 qershor per mu, eshte pranueshem 4 zv ministra e 1 zvkryeminister, ndoshta dhe nje minster pa portofol. mjaftojne se bashku me teknalitetet e tjera.

https://www.klaviyo.com/wp-content/uploads/2015/11/output_UAJp2F.gif

1 Like

As ketu.
Akoma me poshte.