Rama dhe Basha bien dakord 100%

po mire, ja te bejme nje analize te thjeshte te situates:

  1. Basha fitoi pike ne PD, si “lideri i se ardhmes” qe ja futi rames kemben e majte me numer 47 ne nje kepuce me numer 42. (ne fillim donte t’ja fuste te dyja kembet ne nje kepuce)
  2. Rama fitoi pike me “sorrosianet” , si “lideri i ballkanit” qe e shpetoi ballkanin nga rremujat.

Po populli atje ca fitoi?

  1. pa kete marreveshje, do i vidhte vetem PS-ja me LSI-ne, me kete marreveshje, do i vjedhin PS - ja me PD-ne.
  2. pa kete marreveshje do votonin ne kohen kur celnin qershiat, me kete marreveshje do votojne ne pisk te vapes.

Mejtimi im permbylles:

Rama, Basha & co, 1, populli i varfer, tollumbin.

(LSI ra nga kategoria, por fitoi presidentin e FIFAs)

Te vetmit qe fituan dhe nuk humben asgje, jane Kapo me Zeqon ne Amerike qe shtyne kohen ketu tek peshku dhe Maksi qe beri pak pushim nga berja e vjershave ne Angli. (i lebetitmi nuk quhet, se ai eshte ambasadori i palloshit ne Ju e se vei)

1 Like

Mediu flet pas takimit me Berishën/ Arsyetim shumë i fortë nëse do të ndryshohet data 16 korrik :sunglasses:

Mire e mir, Kaposh…po pyet Mehdiun a u diskutu per ndonje amnisiti politikanesh ato 3 ore…koke me koke, per Mehdiun e Liken a u tha Gjo, apo u moren me Zenin e Giten e kalamojte e Psistave vetem…

2 Likes

po si mer ja hoqi drogen nga duret pupupupu, po ku bojn dot pa drogen keto moreeee

Gojet e liga thone qe zgjedhjet do te behen me date 25 qershor, pra vetem pas 1 jave. Nderkohe fitorja me e madhe u arrit: ajo e votimit te ligjeve organike te reformes ne drejtesi. Te tjerat jane cingerima apo therime buke per te ushqyer zogjte e lulit te vocer.

“endrra ime” :joy:

Frëngu keta i quan “mauvais perdant” (bad loser) :joy:

:joy: Me siguri milionat e shumte do te dalin nga kuotat e antareve te cdo partie.

nuk di per lirine me moniken, po duket se ky eshte nje rast ku burrat i kane paraprire lidhjeve te familjes, kam dobesi thote meta. Mendoj dobesia e ka emrin Fatos Nano.

Me kullon Zemra Gjak per ate Popull kur shof se Presidenti i Ardhshem eshte nje Plehre se ka dobesi per nje Kriminel si Salih Qenefi qe ska lan te zeze pa i bo atij Vendi.
Hec mo Likja veq per Bothen e vet e hyzmeqaret e tij ka vjedh, Shqiperise ja ka ka nonen.

Ky eshte nje rast qe provon qe bythqlleku eshte sport me teper i perhapur sec pranohet mes bijve te Shqipes…qe jane tzan me bo bythecin e Shefit, me gjet Baxhellat e Laviret ne Shoqerine Shqiptare e me gjere ne Europe e Ballkan, si edhe me qujt Pedera ata qe se bojn ate pune por thjesht nuk vejdhin, vrasin e perdhunojne.
Qudi pse kishte aq pak pjesemarres evenimenti Pink ne Tirone.

1 Like

Po ta mendosh mire, eshte gjeja me e bukur qe ka bere Rama qe kur i ka hyre politikes ! Kur kalon në revue cilet kane qene presidentet e ketyre 20 viteve te fundit (Mejdani, Topi, Nishani…), Likja eshte “crème de la crème”, apoteoza e tyre ! Më mire pranoj se Rama ka qene zero ne politike, sesa te mos pranoj qe vendimi qe mori duke bere Liken president eshte… KRYEVEPER ! (dhe po i peshoj fjalet)

Sot, me 18 maj te 2017es, eshte dita kur ai vendim u shpalos me gjithe madheshtine e tij !!!

SA KRAHU TE THOM !! :joy:

Kur u mesut ju ne opozite pa Lazaratin, mos te mesohen ata qe do rrine ne pushtet dhe 40 vjet.

xbertheje njecicke te lutem. Kush perfito nga Likja president, pervec Likes, Rames, Berishes e Lulit them?

Shyqyr qe ti nuk e nxjerr buken me parashikime se Te dalin gjithmone se prapthi😄

Në RSH, posti i presidentit eshte para-pension (early retirement). Kaq eshte e gjitha

mire mire po mos e shani z.edi kaq shume, i kishte durt e lidhme ksaj rradhe

likja president eshte vertet creme de la creme, si pune e plages kur mahiset s’mund ta mjekosh pa i plasur qelbi
Poor Meta mund te kete kuptuar efektet e lojes ndonese me vonese perderisa po ofron presidencen shqupit me insistim

Ti e di qe une e nxjerr buken me parashikime, mos boj sikur nuk me njef…:heart_eyes:

Up the game se Te dalin gjithmone eksiq :smile: