Rama e Meta dakordësojnë paktin për një mandat të dytë

Cdo gje shkon mire mes tyre, gjithshka tjeter eshte per show.

Ku duhet te behen marreveshjet e ketij niveli, ne zyre apo neper restorante?Se une e di qe behen ne zyre,
Por sic duket keta nuk besojne as zyrat e tyre dhe shkojne neper restorante ku mundesia e dekonspirimit,nga sherbimet e huaja, eshte shume me e madhe.

Hajde Albanistan hajde!Shtet leshi!

E klikova tek vidio por nuk del gjo, veç; Deze vidio is niet beschikbaar/Kjo vidio nuk eshte ne dispozicion.
Siç duken bathen, do jete noi lajm i 1 prillit. Ashtu qofte.

në vënd të fjalës së shpifur ‘dakordësojnë’,duhet përdorur fjala shqipe ‘bashktingëllojnë’

U be shteti monopol … te gjithe ne cader!

Ilir Meta lëshon bombën: Pa PD në zgjedhje, LSI nuk bën koalicion me PS. Jemi gati të lëmë mandatet

LSi deklaron se vendi ka nevojë për një qeveri të besimit për zgjedhje të gjithëpranuara nga të gjithë. Reforma zgjedhore është ende e papërmbushur.

LSI vendos të vërë në dispozicion të gjitha mandatet politike, që nga mandatet e kryetart të Kuvendit, ministrave dhe mandateve politike.

Lidhur me cështjen e koalicionit, LSI është e hapur të afirmojë për zgjedhjet e ardhshme me PS bazuar në arritje e deritanishme. Por nëse lidershpi i PS nuk do tregojë vullnet për garantimin e zgjedhjeve të lira për oozitën që të jetë pjesë e zgjedhjeve, LSI nuk mund të jetë pjesë e një koalicioni të tillë dhe e një farse të tillë”, tha Ilir Meta pas mbledhjes së Kryesisë së LSI mbrëmjen e sotme.

Nese PD ben koalicion me LSI-ne me mire te mos vije kurre ne pushtet.

O hoo, do jete e forte kjo, PD bie ne nivel votash, po ashtu edhe PS, e ngrihet LSI e grupime te tjera.

Shkurt debati me konferencen e sotme ilir meta ka deklaruar ate qe pritet, vazhdimin e status quos aktuale per te perfituar sa me shume nga konflikti i dy te mwdhave, vazhdimin e cadres, vetevrasjen e shqupit, dhe ne kete menyre rritjen e krediteve te veta. Asgje e re nga fronti i perendimit.
Thirrje partive e grupimeve te reja ti marrin elekroratin pd, perndryshe i mori meta.
Ose po tenton te shtyje zgjedhjet per te plotesuar ndonje kerkese tek tuk numerimin elektronik etj por kjo nuk i jep asnje avantazh shqupit, pasi rilindja shef arritjet e veta gjithnje e me te kristalizuara ne kohe dhe elekrorat

Nje gje nuk kuptoni juve “elitaret”.
Ate elektorat qe ka PD 35-40% nuk voton per parti tjeter.
Keshtu qe vazhdoni te shikoni enderra me sy hapur.

Pd kish a skish 30 perqind bashke me pdiu kur ish ne pushtet, 39 perqind i ka pasur dikur por si pasoje e keqmenaxhimit familjar ngurtesimit e berishizmit qe vijon dhe me Bashen, si delfini i vete ka pasur vazhdimisht tendence rrudhje dhe sot me 29 perqind, me kete cadren e mykur nuk dihet sa ka rene me tej pasi kriza artificiale ne qiell te paster ka krijuar hilaritet e indiferentizem ne elektoratin e pavendosur.

Doli genjeshter kjo puna dakordesimit per mandatin e dyte.

http://www.lapsi.al/lajme/2017/04/03/meta-thik-pas-shpine-ram-s-ti-je-problemi#.WOK58_l97IU

Nigjo, meta dhe Luan Rama jane ajo rrace( bastarde po themi me qetesi dhe dashuri) politikanesh qe nuk thone kurre ate qe mendojne dhe synojne realisht dhe ne fund shkojne nga fryjne era, dhe era kohet e fundit, sidomos ajo nderkombetare ka kohe qe nuk duket nga anet e qadres. Perndryshe nuk rregjistroheshin ne kqz pa shqupin, sic bene kwto dite, aktet e vogla flasin me teper se llafet.

Nuk e di une kete pune por kjo qe e forte .

http://www.lapsi.al/lajme/2017/04/03/meta-trondit-ram-n-n-zgjedhje-me-qeveri-t-besimit-nuk-garojm-pa-opozit-n#.WOK6hfl97IU

E degjova konferencen dhe mbajti te njejtin qendrim as mish as peshk qe ka mbajt gjithnje, mos prit gje tjeter prej tij se i intereson ky momentum i pandryshuar me shume se kurre, ndaj mos ushqeni shpresa te kota deziluzionuese.
E vetmja gje e re qe konfirnoi ishin arritjet e koalicionit aktual, pra drejtimin e eres aktualisht qe vete meta po tenton ta balancoje drejt cadres, per te lozur rolin qe i intereson ate te koqes se Kandarit, king makerit, te cilin ne raportin aktual te forcave rrezikon sadopak ta humbase…

Vetem Edvinkristaqi na shpetofte !

Ishte thene me kohe, meta shkon me ps, shkaterron ramen qon ps-ne opozite, pd ne pushtet, meta merr kreun e ps-se.

Jo jo kete te sotmen e besoj per te te mos thene qe kisha marre vesh qe ne dreke dicka interesante qe Komandanti dikujt shume prane tij i kishte thene shprehimisht " Sot me erdhi nje leter nga ai ku me thoshte qe erdhi koha per te te lare nje borxh "
Seriozisht kjo.

Ua kam thene qe me wishful thinking nuk shkohet larg…