Rama nuk bën pas për zgjedhjet

Kryeministri Rama ka zgjedhur rrjetin social Facebook për të kthyer një përgjigje publike pas deklaratave të Ilir Metës, të bëra mbëmë nga zyrat e LSI, të cilat i vinin kryeministrit kushtet që parashtron Partia Demokratike. Rama u shpreh i gatshëm të fliste me PD-në, edhe në çadër, në mënyrë që ajo të kthehet në Kuvend. Rama premtoi zgjedhjet më të lira historikisht ndërsa theksoi se qeverinë e zgjedh shumica dhe se kushtetuta ka përcaktuar një datë për zgjedhjet. Duke i kthyer kështu një përgjigje të kithët, deklaratave, të Metës për një “Qeveri të besimit”.

1 Like

S’ka ku shkon, ja kane kap coqet me pince.


:joy::joy::joy:

ne fakt cfare mendimi ka bojaxhiu ne tere kete rrethane, per kuriozitet

Si duket duhet te jete zene Blendi jone me Bojaxhiun, gjersa nuk po jep asnje lajm per ate force politike.

Shkurt. Qarte. Bukur. - Urime edhe per 4 vitet e tjera si KM!

1 Like

Bojaxhiu ka shonsin mo te madh te jetes se vete ti rrembeje ndonje torte elektorati pidhi-se

deklarata e metes ishte shplarje goje, zjarrfikse per te vazhdu me historine e zjarrfikses, kaq maroi filmi, nuk ja vlen te merrem me me gurin qe hodhi ne lume ilir meta se nuk eshte gur fare, osht peshk

ah, dmth tani i referohet kushtetutes? bravo, ky po qe eshte zhvillim!
Se deri dje ky nuk e kish problem te kerkonte ta anashkalonte kushtetuten (kur i kerkonte Berishes te binte dakord me te per te ri-hapur kutite kur kjo s’kish bythe ku te rrinte), ose me vone kur amendonte kushtetuten ne interesin e vet partiak e ne dem te partive me te vogla, rrjedhimisht, ne dem te demokracise gjithperfshirse.

muzika: Donald Basha
http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/04/04/koalicioni-opozitar-qeveri-teknike-me-4-pika-rama-t-heq-dor-nga-kushtet#.WOP25zz3aaM

Kercen me nje kembe: Edvin Velia
http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/04/04/rama-dor-zohet-p-rball-bash-s-cakto-vendin-dhe-or-n-jam-gati-p-r-dialog#.WOQDPzz3aaM

I referohesh Kushtetutes o Pallosh. Po Kushtetuta nuk i parashikon krizat politike, kur nje kryeminister apo president bllokon ter proçesin, apo kur keta nuk duan te ikin nga pushteti, si dikur Buall Mavria qe na solli krizen me te madhe, 1996-97, ku gjithshka doli jashte kontrrollit. Apo keshtu deshiron edhe ti, nje 1997 tjeter. Eh, palaço qe ke qelluar, Te eshte lezetuar karrikja e s’do ta leshosh. Hyy, pallosh pa tru ne koke.

Futja pordhes se do degjohesh pavaresisht eres se keqe qe leshon. Hapja e kutive ishte detyrim i KQZ-se sipas regullores se miratuar dhe nuk eshte pune kushtetute. Ristani nuk pranoje dhe gjykata e blere nga saliu e mbrojti. Kauza e opozites se atehershme per vjedhjen dhe manipulimin e votes ishte legjitime, ndersa opozita e sotme nuk ka kauze por preteks per te deshtuar reformen e drejtesise si dhe te destabilizoje rendin shoqeror ne pamundesi per ti fituar zgjedhjet demokratikisht. Po nese duan lufte, lufte do te bejme, sepse ndryshe nuk shqitet muti nga kepuca.

Fjalimi i Bashes ne mbledhjen a partive popullore.

1 Like

Ke te drejte bredharak … megjithate … kerkesa e PS per hapje kutish me kerkese e PD qe s’e di fare cfare eshte, nuk krahasohen te pakten si kauza

Fol lyli deri sa te dale rryli! :v::v::v:
Lyl ti je yl.

Rama vazhdon te jete vite larg realitetit te bllokut skuth te Tiranes… Eshte mjeshter i marketingut dhe me te vertet politikan i klasit evropian. Eshte pertej qesharakes kjo gje qe po fryhet cdo dite e me shume, e ka shume te lehte.

Do kemi shtet vetem kur KM te kete lexuar VQ paraprakisht … Futi ca kopje aty te cadra po te kane ngelur

1 Like

ne fakt integritet per t’u pershendetur

kjo eshte situate shume e veshtire per Ramen. I ka ngecur me Meten.

Po si mund t’jete robi kaq i trashe mo? nuk ndjen dhimbje fyti a koke kur leshon te tilla gomarlleqe?
Po nqse qenka detyrim kushtetues rihapja e kutive, pse duhej te binin dakort Rama dhe Berisha per kete mo koqe?

Bashkekryetari i koalicjonit qeverises thote :smile:

Katastrofe :frowning: