Rama-Vuçiç-Zaev shtrëngojnë duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s’jemi prioritet i tyre

:-1:
km trendi ka lene mjeker kesaj radhe

marrveshja e tre vendeve per levizjen e lire te njerzeve dhe mallrave eshte jo keq, nje mini shengen, siç dikur e filluan tre vendet e benelux-it, belgjika, nederland dhe luksemburgu, mirpo lind pyetja;

  • si e ka emrin marrveshja, se çdo marrveshjeje, i vihet nje emer

Emrin e ka jugosllavia e re.

1 Like

Ka marre pamje te fisme .po te vere nje feste ne koke do duket si I Qemali :joy:

1 Like

Me sa di une, nje marreveshje per tregtine e lire nuk ekziston ndermjet Shqiperise dhe Kosoves. Nese jam gabim, me thoni.

macho, po flasim seriozisht, çdo marrveshje serioze ka nje emer, qofte edhe simbolikisht.
kjo gje bohet edhe per ti dalluar marrveshjet nga njona-tjetra.
mundet qe kjo marrveshje te jete ne parim, akoma e pakonkretizuar mire me pika,
e ne kete rast une do te propozoja ta quanim; Alsema .

vucic mezi duron veten tek lidhet besa (aka marrveshja)

E ka emrin Ravuza.

:crossed_fingers: qe keto takime Kane rezultate konkrete.

pse s’thu ti qe ballkanasit, nuk heqin dot dore kollaj nga uni i tyre :grin:

fataliteti i shekullit 21
u deshte 10 vjet lufte , vdekja e mijra te pafajshemve qe te shperbehej nje federate , e dalin avanturier donkishotian dhe duan te perjetojne ate qe ju iku …
Enver eshtrat tu kalbeshin . pasojat e izolimit bejne te cmendurit te flirtojne me rrezikun …

Ka ane pro dhe kondra .nga nje ane duket se bota I ve kushte te njohe kosoven shqipot ketej i bejne lehtesira .nga ana tjeter sa me shume serbe te vijne ne shqiperi e ti njohin shqiptaret vete aq me shume ulet ndikimi i nacionalisteve ne serbi .klasa e tyre pulitike ndonese me prefesionale se e jona I duhet nje armik i jashtem te cilit ti faturohen te gjitha prapesite e vete te dale e lare e te mbaje pushtetin .

1 Like

Kau, peles.

lere mos e nga fare kete muhabet, dhe te duash te flasesh ndonje llaf te mire nuk te del

borbardhen me shtate shkurtabiqa po na shpjegon ti Alba apo frozen ! - se nuk po kuptoj ?
p.s.
jo vetem politikes fodulle shqiptare lere me naivitetin e politikes kosovare te pasluftes por dhe Brukselit e Washingtonit politka serbe i dredhon e bishteron , Aq e pregatitur eshte . E ti mendon qe ata do ti fasionoj fukaralleku i banoreve dhe droga e banditave te Shiperise , apo …?
U mu kujtu nje detal , se ju vdesni per te , Kur ju mbillenit pambuk dhe kendonit -me gezim po shkoj ne pune -dhe -ta bejme fshatin qytet- , Zdravo Colic , kengetari i juaj ( beso edhe i imi ,nuk e mohoj ) gjykohej per diller droge dhe mbremje kallte atmosferen me -pjevam danu pjevam nocu -prandaj nuk i suprizon ata asgje …perveqese Edi ju dha knaqesine ta vene ne bishte lahute …

Cer ke me Bac Enverin ti Dafne. Po ju e keni dasht fort nje here e nje kohe apo e harruat. Hec mo se keni zgjedh neoMarksistin Albin, pioner Enveri tash e ska pse ju merr malli per Bacen mo, plus qi ky asht ene islamik e antiEuropian… suksese ne jete

te lumt goja ! suksese dhe juve …

Ça problemi ka levizja e lirë?? Me shume i intereson dardanise kjo levizje,sepse shqiptaret e shqiperise londineze nuk e perdorin serbine si udhekalim.
sa për jugosllavistët,vetëm katundarët,sot ithtarë të saliut ,dëgjonin çoliçër dhe varibidoiçër! ndersa në kosovska-metohija, me sa duket veç atyre që votojnë albinin,gjithë të tjeret me druzhet e shtynin kohën.gabim i ramës është që frontin pro shqiptar në të dy anët e kufirit nuk e bashkon dhe ta përballë me plehrat serbofile të të dy anëve. nuk duhet që pjesa e paqytetëruar e vilajeteve,të pengojë shqiptarët kombëtaristë evropianë.

1 Like