Raporti aludon se rusët kanë informacione shantazhuese ndaj Trump-it

Disa media amerikane (CNN, Buzzfeed) thonë se raporti qe ju prezantua javen e kaluar Presidentit Obama dhe Presidentit te zgjedhur Trump permbante dokumenta ne te cilat aludohet se spiunet ruse thone se kane informacione kompromentuese, financiare dhe personale, ndaj Presidentit Trump. Ky informacion vjen nga nje ish spiun britanik dhe rezulton i besueshem, konfirmojne zyrtare amerikane te kesaj fushe. Sipas dokumentave, te cilat BuzzFeed i ka publikuar te plota, Russia ne vite e ka “kultivuar, mbeshtetur dhe asistuar” Presidentin e zgjedhur Trump.

Sikur ta dija! Po e diskutoja me dike kete teme nja 2-3 dite pas zgjedhjeve dhe mendova qe ruset do kishin dicka ndaj ketij, po jo me shume siguri, me shume “educated guess” duke pare se si po rridhnin ngjarjet.

https://www.documentcloud.org/documents/3259984-Trump-Intelligence-Allegations.html

Ja dhe ky, po fut gjithe farefisin ne pune, si SB.

fotot flasin vete. lol
1 Like

Do te thoja qe perben skandal po te mos e shihja si nje punim karme qe i behet politikes se jashtme amerikane.

Kurvar-President-Elect :joy: :joy: :joy:

Vegel e Rusise, apo jo?!

Le te pellasin sa te duan dhe 9 DITE… nuk do jemi me ne lufte me ruset…per kurvlliqet e Hysein Obames , Sorrosit e Hillary…do n`a dali dhe nje video porno te Obames me Mishel …te krevati i Donald Trump ne hotelin e Moskes… http://www.hashtag.al/index.php/2017/01/11/akuzat-e-reja-per-trump-u-fabrikuan-nga-soros-9-dite-para-zgjedhjeve/

https://www.youtube.com/watch?v=h2rQfG7A7vI

iku edhe kjo pune, mend per tjeter here. 4 vjet kalojne shpejt. Edhe po te fitonte hilarija do ja kishin nxjerr per hundesh punene maileve edhe 4 vjet, ndaj me mire qe iku qe tani.

Kur ka qene ndonjehere ne lufte Danimarka me ruset?

1 Like

well sado i rende lajmi prape mbetet irrelevant per trumpistat.

pse pak bema beri e tha gjate fushates, trump. Sikur vetem aq.
Apo thua aq nuk mjaftuan per ta s’kualifikuar.

S’eshte faji i trump ne ket mes, me c’duket gjithe e me shume

“disa media”, “burime anonime thonte”…patjeter, na u mbush mendja. Dikur burime anonime (dhe jo anonime) thonin qe ne Irak kishte WMD. Loja dhe taktika eshte e njejte, targeti ndryshon sipas rastit.

Do ta kete pasur fjalen per Shqiperine.Tani do na duan ruset ne,ka dashur te thote.

Kremlini e paska pergenjeshturar (demantuar- thone kosovaret)

So, nuk paska qene e vertete :joy:

Po pak e veshtire te besosh qe Ruset kane 5 vjet qe kultivojne Trumpin duke parashikuar qe ky do zgjidhej president ne 2016.

Trump eshte zgjedhur me aprovim nga lart :wink:

Nuk i besohet Trumpit jo. Kot u gezuan.:grin:

Sorrosi ne grahmat e fundit…

…and I don’t give a flying fuck if it’s true or not.

armiku i klases thuuuuuuuuaj :joy:

2 Likes

Nuk e dij shume ne Tirane por prej fitores se Trump ne Nentor, ambasadori i USA ne Prishtine nuk eshte ndier i gjalle.