Rezultatet e zgjedhjeve: PS kryeson në rang vendi

Grafiku tregon rezultatet pas numërimit të rreth 450.000 votave. KQZ

Faqja e KQZ-së cec.org.al tashmë funksionon ndaj në këtë hapësirë do mund të raportojmë mbi numrat zyrtarë të rezultateve të zgjedhjeve parlamentare 2017. Me votat e numëruara deri tani vihet re se Partia Socialiste ka më shumë vota nga partitë e tjera në çdo qark përveç Kukësit ku kryeson PD.

Ora 14:00 Rezultatet deri më tani:

Grafiku Top Channel

Rreth orës 6:00 mëngjesin e sotëm njihej rezultati i 1154 kutive të votimit të numëruara deri tani, dhe rezultati është: Partia Socialiste ka siguruar 168085 vota ose 51%, Partia Demokratike ka siguruar 90211 vota ose 27%, LSI ka 51331 vota ose 15%. Në vend të katërt renditet PDIU me 13337 vota ose 4% të votave, e ndjekur nga LIBRA me 3442 vota ose 1%.

LSI 15% si duket nuk kane vjedhur shume.

Rrofsh Blendo.

Dmth nese keto do te interpretoheshin si zgjedhje vendore PS-ja do kish 99% te territorit tani? Kam pershtypjen se Kukesin e kane lene si qershine mbi torte, ose do ta mbajne blu per te prish syrin e keq.

Ora 7am ne Al, 76 vota per PS e trendi vec mund te thellohet. A do japi doreheqjen lulushi?
Numrat jan ketu: http://www.oranews.tv/

Sa gjynah ky vend per njerezit qe I kane rene ne pjese ta popullojne!

1 Like

Pershendes Bradin qe ishte aq i sakte per qeverine e re = PD+LSI.

Me paska lexu Rama :smiley: :slight_smile:

1 Like

Me sa shof, 84-ta pa PD-ne tani eshte gati realitet. Po degjoj se Panariti pershembull eshte vlersuar goxha per punen qe ka bere ne bujqesi…

Pallim zgupthi!

Mos, na paska mbetur Ristani jashte. Megjithese ky e gjen dermanin, i qan dertet te gota e rakise.

10 ne Fier. ncncn me kaish e me kambale!!

Po sikur çadra te kete qene idé e Rames ?? Se s’ka mundesi ndryshe :joy:

Me vjen vetem keq qe Rama doli fitues me kete strategji qe ne vitin 2009, por ia vodhen sy per sy zgjedhjet. Imagjinoni c’pune e madhe do ish bere qe nga 2009a… Nejse, mjaftojne 12 vitet e tjera per te bere nje Shqiperi NORMALE. Kaq duhet.

Myzeqeja, hambari i Rilindjes.

Ne Fier ne fakt kane bere goxha pune ne 2 vitet e fundit.

Frengu perdor fjalen bérézina (në homazh te emrit te qytetit rus prej nga ku filloi terheqja dhe renia e N. Bonapartit).

Ne shqipot i kemi disfatat më seksuale :unicorn:

Mbeti jashte edhe Duka i krimit.

http://www.panorama.com.al/durresi-numerohen-41-nga-460-ps-merr-9-mandate-mbetet-jashte-agron-duka/

Ama te isha si djemte e PDh nuk do merzitesha, sihariqi i madh eshte qe djalin e Bari Falliut do ta kemi deputet.

Borodino :smiley:

" …Partia Socialiste ka siguruar 168085 vota ose 51%, Partia Demokratike ka siguruar 90211 vota ose 27%, LSI ka 51331 vota ose 15%…"

Po nese 168 mij vota eshte 51% , si ka mundesi qe 51 mij vota eshte 15% .
A ka njeri ta shpjegoje kete arithmetike, apo nxjerrjen e ketij koifiçenti, se mu s’me del % e sakte.
Me llogaritjet e mia, sipas shifrave ketu, LSI del 17% dhe jo 15% saç thuhet gabimisht ketu.

weeeeee e vertete !!! Harruar komplet kete fjale ne shqip