Riffs!

  • C’jane riffs?
  • Si c’jane riffs? Riffs jane ato grupimet e notave/kordave qe te saldohen ne tru e nuk ndryshken gjer sa te vdesesh. Jane shkaku qe ti ben sikur di ti biesh kitarres duke ngjitur gishtin e madh me ate tregues e duke i ferkuar xhinset nen xhep.
  • Shembuj?
    -Shembuj, posi!

  • Shembuj pa fund!

2 Likes

Si ka mundesi qe nga kjo muzike, arrojme ne kete:

besoj se eshte i njejti proces se “si arritem” nga muzika e meposhtme :

tek tallavaja e sotme :cold_sweat:

Stalker, a e njef kte komunistin ekologjik? Apo snobizmi jot nuk arrin deri ketu!?
A mund ta perdorte Tarkovskij si muzike filmi?

1 Like

Stalker, si kemi arrit nga ketu:

deri ketu?

hë ç’na ka bo ai Princi i Vogel qe e ka t’Moth! :smiley:

1 Like

1 Like

nje shok po me tregonte per simfonine 4 min!!!..e ke degjuar???..e pabesueshme…4 min me pa sound fare…shume moderne tamam si keto mesiper…arti ka marre fund totalisht…

Nuk e njoh kete Young Signorinon, por shembuj aktuale te muzikes te mire ka plot. Ndjese por me ngjan si muhabet pleqerie “asht prish dynjaja” (edhe muzika qe ka postuar Sica shifej ne fillimet e saj si degradim ne fund te fundit).

1 Like

jeni apsajt fare, nuk behet fjale per muzike te mire apo te keqe, muzike te degraduar, apo muhabet pleqerie asht prish dynjaja. Ne fakt dynjaja eshte prish sepse muhabetet behen kot me kot, sipas qefit ne menyre demoNkratike.

Eshte vete Perendimi i plakur dhe i shterruar, i mungon fryma dhe mburret me kete mungese, ky eshte thelbi i simfonise 4 min qe flet Ardiani. Ndersa teknikisht arti eshte me i arrirre se dikur (Rothko qe kam sjelle e nxjerr ne pah esencen e Ticianit), bile nje menyre interpretimi legjitim eshte se sakrifica e frymes (jo e figures) ka sjelle sofistikimin teknik artistik (edhe teknologjik inxhinierik industrial, sepse kane lidhje bashke).

Po te doje na e sqaron idene sakte Stalker me Uliksin e Xhojsit - nje parodi e Uliksit te Homerit - qe vertitet ne aventurat e banalitetit te jetes moderne pergjate 24 oreve njesoj si Uliksi ne vaktit.

1 Like

Problemi është se nga 11 në 20 vjeç kalamajtë italiane dëgjojnë këtë lloj muzikë.
Brezi i ri ka gusto pak të cuditshme

Problemi eshte se brezi nga 11 deri 20 vjeç jane spermatozoidet e Woodstock, te cilet kane çuar me tej stafeten e eterve te tyre.

Por nuk eshte ky problemi, kjo eshte ne parim detyra e spermatozoideve kudoqofte, problem ne kete rast - si ne çdo rast tjeter - eshte motivacioni. Dhe motivicionin e kesaj lloj kulture e shef qarte mjafton te shohesh titujt e kengeve, 90% jane fraza snobiste dale prej ferrit. Dhe problemi me i rende eshte se motivacionin nuk para e shef njeri. E kush ta shofi? Spermatozoidet kane lind ne kete ferr, ju duket si jete normale jetesa ne kete lloj mitre. Nuk kane as nxitjen e as kuriozitetin te levizin ne kanalin e vagines e te çajne cipen me kapttine si kalamojte qe bejne muhabet tek shkallet e pallatit per bolen e djathte fetare fundamentaliste te Marlonit qe i ka ngjizur.

1 Like

@varik, @Yeriho
Zoteria me poshte tregon shume qarte se si dhe pse tallavaja po mbyt cdo gje tjeter dhe po skllaveron veshin muzikor te brezave.

Gjithsesi nuk ish ky qellimi im. Shpresoja qe robt do te gerrmonin ne sundukun e memories.

ne sendukun e memories ka germu me mire nga te gjithe Korriksja.

ky muhabet eshte nje variant i trokellimes se boleve majte dhe djathte te Marlonit ne politike.
Dhe eshte muhabet injorantesh totalisht, lene mos e nga kur e ben elita shqiptare disidente qe degjonte radio llaksin mçeftas policise dhe njekohesisht shkonte ne Festivalin e Kenges ne Radio Televizion lare, krehur, rruar dhe lyer me livando.
Komplet maskarenj, nga i pari deri tek i fundit.

ja germova edhe une ne sendykun e memories si Prusti alareshershedetampperdy qe ka perkthy Stalker.

Kellire,
A ka ndonje shanc te meresh me derdhje sperme fytyres femijeve ne ndonje teme tjeter?

e hongre spermen fytyres se e Marloni “… se muzika rif zotrie …”? Te befte mire! Ke oreks per sperme turinit si kalamo disident qe degjon llaksin mçeftas policise, pranej nuk pranon komentet e mia qe shmangin spermen.