Rivalët dhe akuzat shtohen në garën për kreun e Partisë Demokratike

Nëpërmjet një deklarate për shtyp nga selia e Partisë Demokratike, deputeti Astrit Patozi njoftoi të shtunën kandidaturën e tij për kreun e PD-së, duke kërkuar gjithashtu rregulla loje të qarta në garën për të zgjedhur liderin e ri të demokratëve.

E kujt i plasi per felliqesirat e PD-se? Hiq nje mut dhe vendos nje tjeter ne vend te tij. Nese muti i pare reziston dihet se i kane bere puc mutit te dyte. Kjo parti e horrave dhe krimineleve ka marre fund. Prite kur te shperbehet ne disa pjese e pastaj te thermohet e tera si diare.

Ja si e perjeton humbjen e zgjedhjeve PD - ja e Shkozetit :joy: :joy:

http://www.lapsi.al/pikante/2017/07/02/foto16-denoncimi-i-rrall-pd-s

http://www.javanews.al/pd-si-supe-burgu-merre-ose-lere-nje-eshte/

Kam pershtypjen, se nga kjo gare do shihet e ardhmja e PD, ne kuptimin se sa me te ndershme, sa me te sinqerta te behen keto zgjedhje, aq me shume do shtohen simpatizantet dhe besimi i antarve te saj, dhe e kunderta, sa me shume filma, makinacione, pandershmeri te vihen re ne zgjedhjen e kryetarit, aq me shume do largohen antaret e saj, aq me shume pike do humbi kjo parti ne syte e njerzeve.

Mire boll shetitorja ne Vlore:rruga e kampit po xix. Te rregullojne dhe ato qe vodhi Olldashi, dhe ne rregull fare. Anashkalimi lart po lule do dale.

Ore djema, a u bo kongresi i PD dhe kush u zgjodh.

mbas partisë sëpunës edhe çeta e saliut po kalon në histori!
ngjarje e mirë për shqiptarët që tregojnë se po ndahen nga mëndësia osmano-kaçake!